Autor Wątek: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł  (Przeczytany 13111 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco

Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #46 dnia: 21 Marzec 2023, 13:42:50 »
Spoko ale jakby mało mnie to obchodzi przy zakupie ekspresu. Taniej raczej nikt mi go nie zaoferuje  :poklon:

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #47 dnia: 21 Marzec 2023, 13:56:12 »
Na niemieckim rynku za 4650pln można znaleźć, ale my jesteśmy bogatsi  i możemy sobie pozwolić  :mrgreen:

Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #48 dnia: 21 Marzec 2023, 14:07:08 »
Z oficjalnego sklepu? Z kosztami wysyłki do Polski?

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #49 dnia: 21 Marzec 2023, 14:09:07 »
Na niemieckim rynku za 4650pln można znaleźć, ale my jesteśmy bogatsi  i możemy sobie pozwolić  :mrgreen:
[emoji106]

Zawsze się nad tym zastanawiam, ale to prawda.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #50 dnia: 21 Marzec 2023, 14:14:54 »
Z oficjalnego sklepu? Z kosztami wysyłki do Polski?

Wejdź na

https://www.idealo.de/preisvergleich/MainSearchProductCategory.html?q=Jura+E8

Tam coś znajdziesz z pewnego źródła.
Koszty dostawy nie są duże.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Marzec 2023, 14:16:08 »
WindowShopper - nie idź drogą automatu, chociaż może sam musisz się o tym przekonać. Skorzystaj jeszcze z tego co masz, zmień kawę, wrzuć filmik, pomożemy uzyskać dobry napar :) (aktualnie obstawiam zła kawa + zła temperatura + źle spienione mleko)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #52 dnia: 21 Marzec 2023, 14:27:36 »
Na niemieckim rynku za 4650pln można znaleźć, ale my jesteśmy bogatsi  i możemy sobie pozwolić  :mrgreen:
U nas zmowa cenowa była sprzedawców Jury - urząd się zainteresował.
》tertium non datur《

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Marzec 2023, 14:34:05 »
A Kaffit? Piłem kiedyś espresso z któregoś droższego modelu i byłem naprawdę zaskoczony.

Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #54 dnia: 21 Marzec 2023, 15:11:30 »
Na niemieckim rynku za 4650pln można znaleźć, ale my jesteśmy bogatsi  i możemy sobie pozwolić  :mrgreen:
U nas zmowa cenowa była sprzedawców Jury - urząd się zainteresował.
To akurat bardzo dobrze, że się zainteresował bo takie zmowy cenowe nie są dobre ani dla nas klientów ani dla sprzedawców.
Co do zakupu z rynku niemieckiego to faktycznie wychodzi kilka stówek taniej ale co np. z gwarancją?

Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #55 dnia: 21 Marzec 2023, 15:12:57 »
A Kaffit? Piłem kiedyś espresso z któregoś droższego modelu i byłem naprawdę zaskoczony.
Dzięki za propozycje ale ekspres ma nam się również podobać i po obejrzeniu tego to nawet go nie wysyłam do kobiety choćby nie wiem jaka kawę robił…

Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #56 dnia: 21 Marzec 2023, 15:15:49 »
WindowShopper - nie idź drogą automatu, chociaż może sam musisz się o tym przekonać. Skorzystaj jeszcze z tego co masz, zmień kawę, wrzuć filmik, pomożemy uzyskać dobry napar :) (aktualnie obstawiam zła kawa + zła temperatura + źle spienione mleko)
Takie rozwiązanie nie przejdzie z kilku powodów. Dla mnie jeszcze ok dam sobie radę z ustawieniami kolby ale jak pisałem wcześniej druga połówka nie ma do tego cierpliwości i poza tym często zmieniamy moc kawy jak i same ziarna dlatego decyzja o zmianie na dobry automat.

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 433
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #57 dnia: 21 Marzec 2023, 15:23:56 »
Oczywiście "co kto lubi", ale wg mnie automat nie pomoże w kwestii zmiany ziarna, kolba + młynek SD chyba prostsze w użyciu. Co do "mocy", to np. moja bratowa pije ~1/3 espresso z wodą + odrobina mleka i jak przyjadą, to nie ma problemu ;) zawsze robię w podwójnym sitku, jej odlewam z tego tą "odrobinę" ;) a reszta idzie dla kogoś innego, zazwyczaj brat dostaje 3+ ;) i robi z tego americano.

Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #58 dnia: 21 Marzec 2023, 15:35:23 »
Takie kombinacje to już nie u nas :sciana: Poza tym ten nasz obecny ekspres jakoś mnie nie przekonał do siebie więc jak ktoś chętny zapraszam do zakupu. Oddam za 2500 zł.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #59 dnia: 21 Marzec 2023, 16:42:20 »
Poza tym ten nasz obecny ekspres jakoś mnie nie przekonał do siebie więc jak ktoś chętny zapraszam do zakupu. Oddam za 2500 zł.
Tutaj to musiałbyś dopłacić, żeby ktoś ten ekspres wziął  [emoji38]

A na poważnie, to np taka Jura ze stalowymi żarnami czy WMF to śmiem twierdzić, że zrobią lepsze espresso na swoich maksymalnych nastawach, niż ten De'Longhi.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi