Autor Wątek: Coffee Format + system Nayax  (Przeczytany 2424 razy)

Offline doll00 Mężczyzna

  • Wiadomości: 90
  • Ekspres: Profitec Pro 700
  • Młynek: Fiorenzato F64 EVO
Coffee Format + system Nayax
« dnia: 24 Kwiecień 2023, 15:41:58 »
witam wszystkich,

mam pytanie dla osób, które zetknęły się z markę Coffee Format (ale oczywiście nie pytam tych, którzy tylko tworzą tu na forum reklamę dla tej marki  ;))
musze kupić do firmy 2 ekspresy automatyczne o w sumie niewielkiej wydajności bo maksymalnie do 100 kaw dziennie
będą to różnego rodzaju kawy, ale głównie espresso, czarna, biała oraz cappuccino

jednak obowiązkowym warunkiem jest, aby do tego ekspresu można było podłączyć terminale płatności lub najlepiej obsługujące karty przedpłacone.
niestety na rynku jest bardzo mało takich rozwiązań i jedyne sensowne, które znalazłem jest z firmy Nayax.

aby jednak można było takie rozwiązanie wykorzystać potrzebny jest ekspres, który obsługuje protokół "mdb" z którego korzysta ten system.
teoretycznie na rynku są ekspresy automatyczne, które udostępniają taką komunikację np. Saeco, ale z tego co słyszałem działa to niezbyt dobrze i często się wiesza.
znalazłem jednak firmę z ekspresami, która nazywa się Coffee Format i która wg sprzedawcy działa z tym systemem bardzo dobrze
czy ktoś miał już do czynienia z tą firmą, a najlepiej nawet w połączeniu z systemem Nayax?

sam szukając informacji na temat tej marki widzę, że to jest "chińczyk" importowany przez firmę z Krakowa przez co od razu włącza mi się przynajmniej pomarańczowa lampka, jeśli nie od razu czerwona.
ale postanowiłem pociągnąć temat i podzwoniłem po Polsce do miejsc, które sprzedają te ekspresy i rozmawiałem nawet z serwisem z Łodzi, który twierdził, że wg niego te ekspresy są proste, bardzo dobrze wykonane i mega tanie w utrzymaniu pod kątem napraw i części.
w innych miejscach sprzedawcy również bardzo chwalili te maszyny oraz jakość kawy jaką robią, ale wiadomo to sprzedawcy więc też taka ich rola.

mam mieszane odczucia, a nie chcę się wpakować "w minę" dlatego właśnie pytam czy ktoś już ma z nimi doświadczenie
dodatkowo, może się mylę, ale mam wrażenie, że ta marka ma te same produkty co "Dr. Coffee", "Aroca" czy "Fresco" i różnią się tylko znaczkiem marki, a producent w Chinach ten sam .......


P.S.
swego czasu (w 2010r) w restauracji miałem ekspres Franke Spectra, który kosztował majątek bo ponad 40 tyś zł i wyglądał podobnie do ekspresów tej marki.
niestety ten ekspres okazał się kompletną porażką i to nie z powodu jakości kawy, bo akurat robił ją nienajgorszą, a samych ustawień do dostosowania było mnóstwo, ale z powodu awaryjności.
pierwszy raz poważnie zepsuł się 14 m-cy od zakupu (padła elektronika), czyli zaraz po gwarancji, a potem to w zasadzie awarie występowały co kilka miesięcy ......
wg producenta ekspres miał wytrzymać 250 tyś. kaw bez większego remontu, a w moim przypadku w zasadzie przy 100 tyś kaw on nie nawał się już do niczego  >:(

pewno był to też problem serwisu, który wtedy dla tej marki akurat w naszym kraju praktycznie nie istniał i być może byli współwinni tym awariom, ale tak czy siak ..... miał się nie psuć przy takim obciążeniu jakie było u nas.


pozdrawiam,


« Ostatnia zmiana: 24 Kwiecień 2023, 16:10:28 wysłana przez doll00 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi