Autor Wątek: Telefony komórkowe...  (Przeczytany 60149 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #240 dnia: 12 Grudzień 2018, 12:00:20 »
OK, dzięki za wyjaśnienie :). Zwracam honory :).

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #241 dnia: 12 Grudzień 2018, 12:38:10 »
mam mniejszego klona(SE) i też potrzeby zmiany nie potrzebuję. Tyle że załapał glebę i się spsuł... Jak naprawa wyjdzie za droga to chyba trza będzie kupić coś nowego.
Ale SE da się nadal kupić nówkę nieśmiganą. Może weź na zapas do szuflady bo nie jesteś pierwszą osobą od której słyszę że to najbardziej udany model marki, wszystkomający i bez przerostu facjaty.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #242 dnia: 12 Grudzień 2018, 12:53:05 »
Jak będzie następny to albo 8, bo idzie to kupić względnie tanio, albo Xs. I spokój na 5 lat, bo spokojnie tyle pożyje...

A czy najbardziej udany? Ciężko powiedzieć, ale bardzo smutno mi było, że nie pokazali nowej wersji tego z gratami z Xa, bo byłby telefon nie do pobicia...

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #243 dnia: 12 Grudzień 2018, 13:04:56 »
Mam 8, miałem 6s plus i wg mnie 8 to klapa. Wolniejszy, bateria!!!! Strasznie słaba. Udało mi się tanio kupić 8 128gb za €300 nowy. Gdybym wydał normalne pieniądze żałowałabym strasznie
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #244 dnia: 12 Grudzień 2018, 13:12:57 »
Ale 8 jest sporo tańszy niż X... Ponad tysiak różnicy. Do Xr już daleko nie ma, a Xs to kolejny tysiak. Problem tylko w tym, że jak kupować to ze sklepu z fakturą, coby rękojmia były, i nie telefony wzięty od operatora, aby się nie załapać na blokadę jak ktoś przestanie płacić.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #245 dnia: 12 Grudzień 2018, 13:27:52 »
Jeśli ktoś ma jakieś argumenty, typu np „ w Warszawie jest podobnie, mnóstwo starszych osób widzę z nowinkami technicznymi” - zmienię swoje zdanie. Nikt tak nie napisał póki co, wiec utwierdzam się powoli, ze to prawda. Nie interpretuje tez tego w żaden sposób. Ot, coś co zauważyłem.

Nie wiem jak w Warszawie, ale w Radomiu i Bielsku-Białej moi rodzice jak im się kończy umowa zawsze zmieniają na jakiegoś nowszego smartfona, mama co prawda nie ma FB, bardziej z przekonania niż strachu przed obsługą, tata jest chyba bardziej aktywny niż ja :). Czytają na kindlach, korzystają z Netflixa i YT na smart tv. Moja teściowa namiętnie szuka staroci na OLX w swoim smartfonie. Teść budowlaniec co prawda narzeka na smartfony, bo stara nokia jak mu spadła z dachu albo ją tam zostawił na dwa dni, to nic jej się nie stało, a teraz chodzi z połamanym ekranem, no ale taka prawda. Pracuję w biurze, gdzie klientami są raczej majętne osoby w starszym wieku i wszyscy korzystają ze smartfonów. Nie bardzo wiem o czym piszesz.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #246 dnia: 12 Grudzień 2018, 19:43:34 »
Nie bardzo wiem o czym piszesz.
Jak to o czym? O własnych wyobrażeniach, które bierze za rzeczywistość.

Offline Belo

  • Wiadomości: 73
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #247 dnia: 12 Grudzień 2018, 20:54:43 »
A mi się wydaje, że po trochu wszyscy macie rację w odniesieniu do dyskusji o aktywności seniorów. To znaczy są tacy, którzy są na bieżąco z nowinkami oraz są tacy, dla których obsługa smartfona jest problemem. Tzn. jeśli ktoś był całe życie aktywny, ciekawy świata i otwarty na nowości, to i w starszym wieku nie ma problemu z przyswajaniem kolejnych porcji wiedzy. I, naturalnie, są przykłady odwrotne. Ludzie, którzy z reguły stronili od nowinek i unikali ich, dopóki jakaś wyraźna potrzeba ich nie kopnęła życiowo, mają problem z nowoczesnymi rozwiązaniami.
Inna sprawa, że rozwój technologiczny cały czas przyspiesza i ciągle jest coraz więcej do poznania.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #248 dnia: 12 Grudzień 2018, 22:25:51 »
A mi się wydaje, że po trochu wszyscy macie rację w odniesieniu do dyskusji o aktywności seniorów. To znaczy są tacy, którzy są na bieżąco z nowinkami oraz są tacy, dla których obsługa smartfona jest problemem. Tzn. jeśli ktoś był całe życie aktywny, ciekawy świata i otwarty na nowości, to i w starszym wieku nie ma problemu z przyswajaniem kolejnych porcji wiedzy. I, naturalnie, są przykłady odwrotne. Ludzie, którzy z reguły stronili od nowinek i unikali ich, dopóki jakaś wyraźna potrzeba ich nie kopnęła życiowo, mają problem z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Lepiej bym tego nie ujął. Mam w bliskim otoczeniu do czynienia z obydwoma przypadkami. Natomiast jaki jest procentowy udział jednych i drugich w społeczeństwie, tego nie wiem.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #250 dnia: 11 Styczeń 2024, 10:50:36 »
Hej, walcze o złotą lopatę  :hihihi:

Przepraszam, ale nie chce zakładać kolejnego nowego wątku.
Mam pytanko, może tutaj ktoś coś podpowie, choć obawiam się że wywołam następną gunwoburzę.
Ma ktoś jakieś dłuższe doświadczenie, spostrzeżenia z exynosem 2200, tudzież tensorem G2 i G3, które
w sumie też bazują na Exynosach.
Podpowiem rozchodzi się o s23fe (wersja na Europę) i Pixelami 7 lub 8.

Czy faktycznie mocno się grzeją i potrafią przylagować latem?
Naczytałem i naoglądałem sie już tyle że zgłupiałem.

Bardzo proszę o niepisanie o jabłkach, chińczykach i innych markach niezwiązanych z zapytaniem.
Dziekuję!






Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline THRaKeD Mężczyzna

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: AeroPress, kawiarka
  • Młynek: Timemore C3
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #251 dnia: 12 Styczeń 2024, 14:38:52 »
Mam G20FE na Exynosie niestety.
Używam smartfona bardzo intensywnie: ok. 3 godz. muzyka, jako czytnik ebooków, fora internetowe, bardzo często nawigacja, jakdojade, youtube, reddit, ale i połączenia TeamViewer. W domu pełni rolę sterownika do streamera audio. Przeciętnie 2 - 5 rozmów dziennie, zwykle kilkunastominutowych.
Telefon mam już ponad 2 lata. W cieplejsze miesiące zeszłego roku nie wyłączałem trybu oszczędzania baterii, nawigacja przełączała mi się w tryb nocny. Inna sprawa, że mam obudowę ochronną, która na pewno ogranicza chłodzenie.
Z uwagi na intensywne użytkowanie kiedyś codziennie, teraz dwa raazy dziennie łąduję telefon, ale, z uwagi na oszczędzanie baterii, tylko do 75%. Bardzo żadko schodzę poniżej 15%.
Na razie nie zamierzam go wymieniać, czyli generalnie problem przegrzewania zbyt frustrujący dla mnie nie jest.
Myślę, że jeszcze z rok będę go używał.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #252 dnia: 12 Styczeń 2024, 14:59:21 »
Hej, dzieki za odpowiedź.

Mam ten sam tyle że Snap 865, trochę się naszukałem i naczekałem na tego procka i ten model.
Na poczatku troche go przetyrałem grając w jakieś tam gierki online i mocno go użytkując, bateria dostała mocno w kość.

Od jakiegoś czasu również ładuję do 85% ( może trochę za pòźno), niestety jak u Ciebie, trzeba podładować go codziennie, czasem i ze dwa razy.
Fajnie, że ciągle są aktualuzacje bezpieczeństwa i całkiem nienajgorzej wciąż działa.
Niestety bez customa o Andku 14 można zapomnieć i tak się rozglądam...

Strasznie ludzie psioczą na te Exynosy 2200 i Tensory, nowy Android ponoć coś
tam zmienił, u Ciebie jest chyba Exynos 990.



Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline THRaKeD Mężczyzna

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: AeroPress, kawiarka
  • Młynek: Timemore C3
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #253 dnia: 12 Styczeń 2024, 15:26:10 »
Przyznam, że jak go kupowałem to wiedziałem jaki tam model procka, ale już nie pamiętam :)
Trochę się zastanawiam czy, jak juz będę miał chęć wymienić, to czy nie sięgnąć po jakiś używany iPhone.
Używałem przez jakiś czas bodajże iPhona 7 i nie mam problemu z iOsem.
Wcześniej używałem wszystkich topowych Nokii z Windowsem (jestem jednym z tych, którzy żałują, że tego systemu już nie ma), także zmiany systemów to dla mnie nie problem.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #254 dnia: 12 Styczeń 2024, 16:15:38 »
Odbiegamy, troche od tematu, żona byłą/jest miłośniczka windy niestety pożegnaliśmy ostatni z serii 9xx.
Dla Niej jedyny  "słuszny" wybór po kafelkach był iOS, mi nie pasuje i tyle.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi