Autor Wątek: Telefony komórkowe...  (Przeczytany 62356 razy)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #225 dnia: 12 Grudzień 2018, 06:52:23 »
Dla mnie to strasznie przykre, gdy widzę gdy znajomi kupują rodzicom czy dziadkom jakieś stare telefony i mówią „i tak sobie nie poradzi z nowym”.
Czytaj, kupię stary będzie taniej ;).
Biedny kraj, jeżeli nowy IPhone, to dla większości Polaków dwa miesiące pracy lub 4 emerytury  dziwisz się, że szukamy taniej?:)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #226 dnia: 12 Grudzień 2018, 07:16:17 »
Dlatego dziwi mnie to co obserwuje gdy przyjeżdżam do polski i czesto ludzie 50+ robią z siebie kaleki umysłowe.

Też zapewne trafisz na swój moment.
Pokaż mi wyspiarza, który w podeszłym wieku kajakiem przepłynął Atlantyk... Wygląda na to, że oni tam na Wyspach robią z siebie kaleki w ogóle?
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2018, 07:30:32 wysłana przez Antonio »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #227 dnia: 12 Grudzień 2018, 07:27:41 »
Biedny kraj, jeżeli nowy IPhone, to dla większości Polaków dwa miesiące pracy lub 4 emerytury  dziwisz się, że szukamy taniej?

Nie wiem czy to tylko kwestia pieniędzy. Nowy ajfon to kwestia pewnie kilku, może kilkunastu godzin pracy a jakoś nie odczuwam potrzeby jego posiadania. Nie kręci mnie ta nakręcana przez handel i producentów konieczność "mienia naj". I nie chodzi o to, że nie lubię japka (a nie lubię, w sumie nie wiem dlaczego - używam ipoda i da się przeżyć, córka iphona ma i chwali) bo topowe modele androidów nie odbiegają ceną od Apple. Jak mi się potłukł smyrofon to kupiłem nowy - ten sam model. Co z tego że przestarzały skoro spełnia wszystkie moje wymagania?

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #228 dnia: 12 Grudzień 2018, 07:55:59 »
Mam 6S któryś rok i potrzeby zmiany nie czuję. Komp owocowy 8 rok.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6233
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #229 dnia: 12 Grudzień 2018, 08:15:13 »
Szczympek dla Ciebie kaleki umysłowe, a może po prostu są niezależni, szczęśliwi lub mądrzy? Może własnie z tego powodu, że nie czytają głupot w necie ich rozmowy są na wyższym poziomie? Uważasz, że tylko z pomocą najnowszych technologii moga być szczęśliwi? Czy mądrość bierze się z uganiania za nowymi trendami?

Owszem jesteśmy zapóźnieni w wielu dziedzinach i jest to między innymi wina systemu edukacji. Jednak nie oceniałbym na tej podstawie człowieka.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2018, 08:23:46 wysłana przez krystians »

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #230 dnia: 12 Grudzień 2018, 08:15:20 »
Komp owocowy 8 rok.
Raspberry Pi  :wow2:

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #231 dnia: 12 Grudzień 2018, 10:27:56 »
Mam 6S któryś rok i potrzeby zmiany nie czuję.
Ja mam mniejszego klona(SE) i też potrzeby zmiany nie potrzebuję. Tyle że załapał glebę i się spsuł... Jak naprawa wyjdzie za droga to chyba trza będzie kupić coś nowego. Boli mnie już jak pomyślę jakie raty będę musiał płacić...

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #232 dnia: 12 Grudzień 2018, 11:02:02 »
Dlatego dziwi mnie to co obserwuje gdy przyjeżdżam do polski i czesto ludzie 50+ robią z siebie kaleki umysłowe.

Też zapewne trafisz na swój moment.
Pokaż mi wyspiarza, który w podeszłym wieku kajakiem przepłynął Atlantyk... Wygląda na to, że oni tam na Wyspach robią z siebie kaleki w ogóle?


Co za porównanie, pogratulować!
Tak, wyspiarze za dużo wiedzy nie maja. Ale za to świetnie wykorzystują ja w praktyce, dlatego może są tacy szczęśliwi?

@krystians
Proszę, nie odwracaj kota ogonem. Bądź czytaj ze zrozumieniem. Nie napisałem słowa o szczęściu, czy niezależności. Napisałem własna obserwacje, która brzmi „starsi ludzie boja się nowości” nic wiecej. Nie napisałem, ze przez to są mniej szczesliwi, głupsi itd.
Jeśli odrzucasz choćby możliwości rozwoju osobistego przez twierdzenie ze sobie nie poradzisz - to błąd.
Przepraszam za użycie zwrotu „kaleka umysłowy” - zdecydowanie przesadziłem
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #233 dnia: 12 Grudzień 2018, 11:06:50 »
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #234 dnia: 12 Grudzień 2018, 11:11:32 »
Mój "wujek" zdrowo śmiga po internecie ;) 1944 rocznik. Dziadek i babcia używają zwykłych telefonów z klawiaturą, ostatnio chciałem MMSa to dziadek nie umiał wysłać ;) Ale czy to coś o nich mówi? Absolutnie nic. Nie chca nowszych telefonów po prostu.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6233
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #235 dnia: 12 Grudzień 2018, 11:14:40 »
Tak, wyspiarze za dużo wiedzy nie maja. Ale za to świetnie wykorzystują ja w praktyce, dlatego może są tacy szczęśliwi?
Ciekawe czy edukacja ma coś z tym wspólnego?

nie odwracaj kota ogonem.
Dla Ciebie odwracanie kota ogonem, dla mnie spojrzenie na sprawę z innej perspektywy.  Nie wszyscy są w stanie latać tak wysoko jak Ty, więc staram się przybliżyć Ci ludzką perspektywę postrzegania spraw.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2018, 11:22:17 wysłana przez krystians »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #236 dnia: 12 Grudzień 2018, 11:22:33 »
Tyle że załapał glebę i się spsuł...
A ja mam pancerną oprawkę Spigena i takie przygody mojemu jabłku niestraszne.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #237 dnia: 12 Grudzień 2018, 11:24:49 »
Mój też ma pancerne etui. Pomogło niezliczoną ilość razy, tym razem niestety jakoś pechowo upadł... Przy mnie wczoraj serwisant podmienił ekran i nagle zaczęło działać. Pech... Póki co 180 zł, o ile nic więcej nie wyjdzie :/

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #238 dnia: 12 Grudzień 2018, 11:43:01 »
Co za porównanie, pogratulować!
Tak, wyspiarze za dużo wiedzy nie maja. Ale za to świetnie wykorzystują ja w praktyce, dlatego może są tacy szczęśliwi?
Wspomnienie Pana Aleksandra Doby, polskiego podróżnika, który z 70 laty na karku płynie przez Atlantyk kajakiem przyszło mi do głowy w odpowiedzi na Twoje spostrzeżenie o "kalekach" w Polsce (napisałeś nawet o "polsce"). Jakoś negatywnie odbieram ostatnio Twoje uszczypliwości ;). Przecież to są uogólnienia. Po paru spotkaniach i wejrzeniach, oceniasz całą populację. Wyspiarze, szczególnie ci z okolic Londynu zawsze od dawna jakoś potrafili się ustawić w świecie i wybrać sobie dobrych polityków... Na pewno świadczy to o nich bardzo dobrze ;).

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #239 dnia: 12 Grudzień 2018, 11:58:00 »
Ech.
Szkoda, że na tym forum trzeba uściślać każdy szczegół wypowiedzi.
To są moje spostrzeżenia, z miejsc w których przebywałem, obserwując ludzi. Nie uogólniam, napisałem co ja zauważyłem. Jeśli ktoś ma jakieś argumenty, typu np „ w Warszawie jest podobnie, mnóstwo starszych osób widzę z nowinkami technicznymi” - zmienię swoje zdanie. Nikt tak nie napisał póki co, wiec utwierdzam się powoli, ze to prawda. Nie interpretuje tez tego w żaden sposób. Ot, coś co zauważyłem.
WITAM I POZDRAWIAM :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi