Autor Wątek: Kawa w Grecji  (Przeczytany 1776 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Kawa w Grecji
« dnia: 03 Październik 2018, 13:45:13 »
Wspomnienie wakacji. Dostałem rekomendację od @donkiszot 'a dotyczącą kawiarnio palarni Cafetierra kiedy byłem na Korfu w Grecji (Można znaleźć namiar wpisując w Google nazwę i "Corfu"). Kawa w tym miejscu była strzałem w dziesiątkę i dziękuję za tę rekomendację. W kawiarni zamówiłem espresso z Gwatemali oraz dla żony jakiś mrożony drink kawowy z czekoladą, drink bardzo słodki, ale całkiem fajny, żonie bardzo smakował. Espresso było idealnie takie jakie lubię i jakie sam sobie przyrządzam z Gwatemali od Gorana co może nie było odkryciem, ale było miłym zaskoczeniem. Barista okazał się bardzo sympatyczny, opowiedział o kawach jakie palą. Okazuje się, że to wyłącznie Ameryka środkowa i południowa a kawa głównie średnio palona. Barista pozwolił mi zajrzeć na zaplecze i zrobić kilka zdjęć.  Zapach ziaren zachęcił mnie do zakupu paczki ziaren z Columbii, departament Narino. Niestety nie pamiętam jaka to odmiana arabiki, ale zdecydowanie obróbka naturalna. Kawa świeżo palona, pakowana na miejscu na moich oczach. Do kawy dołożyłem piękną filiżankę do espresso. Dziś otworzyłem sobie tę paczkę. Zaparzyłem zarówno jako espresso jak i w postaci dripa z Gabi. W espresso dominowała słodka czerwona pomarańcza z czekoladowym aftertaste, bardzo smaczny shot. W dripie pomarańcza schowała się za nutami korzennymi, ale wraz z utratą temperatury wychodziła coraz bardziej na pierwszy plan. Osobiście kawa lepiej smakuje mi w espresso, ale to moja ulubiona metoda. Polecam Cafe Tierra jeśli będziecie w pobliżu.

Kojarzycie co to za dripper na jednym ze zdjęć? Bardzo ładny, a niestety nie zapytałem się wtedy.













Marek.
« Ostatnia zmiana: 03 Październik 2018, 13:47:43 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kawa w Grecji
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Październik 2018, 14:19:30 »
Wygląda przytulnie!
Ale u nas palarka w takim niskim pomieszczeniu by nie przeszła :D

Offline sccoty Mężczyzna

  • Wiadomości: 313
  • Ekspres: Nuova Personal 1
  • Młynek: Mahlkonig ek43, mazzer SJ Timer Mod, Mazzer Major Timer Mod
Odp: Kawa w Grecji
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Październik 2018, 14:39:13 »
znaczy się sanepid a sanepid :P I ich interpretacja palenie kawy , palarnia kawy , wypalanie kawy , manufaktura kawy :P ....

Piekne Miejsce :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawa w Grecji
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Październik 2018, 17:12:05 »
Tak, bardzo przyjemnie i przytulnie, przychodzi dużo młodych ludzi, chyba dobrze się znają, wnioskuję po nastrojach, bo języka ni w ząb nie rozumiem . Na pewno wrócę jeśli będę znowu na Corfu, choć sama wyspa poza "stolicą" mnie nie zachwyciła.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6233
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawa w Grecji
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Październik 2018, 21:27:42 »
Kojarzycie co to za dripper na jednym ze zdjęć?
Na 90% ręczna robota, inne szkliwa i grubość rantu u góry. Gruboziarnista struktura materiału też nie wygląda na produkt fabryki.

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Kawa w Grecji
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Październik 2018, 21:28:01 »
Piękna filiżanka, zdecydowanie ozdoba kolekcji :)
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawa w Grecji
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Październik 2018, 22:46:34 »
Dostałem rekomendację od @donkiszot 'a
Ogólnie z kawą w mieście Kerkyra nie jest źle, w kilku miejscach spotkałem i sprzętów, i ziaren do wyboru. Stacje do cold brew, przelewki przez okienko na wynos. No i sami mieszkańcy kawy piją na potęgę -- najczęściej espresso fredo -- zrozumiałem dlaczego Grecy tak wysoko się plasują na wszelkich imprezach WCE.
Ale CafeTierra to zdecydowanie źródełko :) Można też ich wypytać gdzie ich kawa jest na młynkach na mieście.

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 711
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Kawa w Grecji
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Październik 2018, 09:41:53 »
Jeśli już o Grecji mowa, wybieram się w okolice Chanii. Ktoś tam gdzieś pił dobrą kawę?
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawa w Grecji
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Październik 2018, 22:24:43 »
Kojarzycie co to za dripper na jednym ze zdjęć? Bardzo ładny, a niestety nie zapytałem się wtedy.
Dziś wrzucili u siebie na instagram -- oznaczyli dripper.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawa w Grecji
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Październik 2018, 22:45:54 »
Widziałem, fajny. Chyba wybiorę się jeszcze kiedyś na Corfu

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi