Autor Wątek: DeLonghi DEDICA(ekspres plus mlynek)  (Przeczytany 5525 razy)

Offline sunder

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: Ascaso DUO PID Black Wood
  • Młynek: Sanremo 64 EVO
DeLonghi DEDICA(ekspres plus mlynek)
« dnia: 15 Listopad 2018, 23:40:57 »
Witam,

Szukam prostego w miare rozsadnych pieniadzach ekspresu kolbowego + mlynek.

1) DeLonghi DEDICA KG520M lub Graef CM702
2) DeLonghi DEDICA EC 685

W domu pijam kawy z mlekiem, poki co jest to zwykla sypana kawa z mlekiem (ze wzgledu na brak sprzetu). Jesli jest mozliwosc w kawiarni to Latte / Cappuccino.

Mysle czy taki zestawik ma sens?? Pomozecie?


Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: DeLonghi DEDICA(ekspres plus mlynek)
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Listopad 2018, 23:45:56 »
Proponuję poczytać trochę forum, a zamiast niepotrzebnie wydawać $$ na słaby ekspres kupić sobie phina, french press (chociażby z Ikei) i nawet tani młynek żarnowy, a zaoszczędzone szekle wydać na dobrą kawę. Ja poszedłem tą drogą i nie żałuję.  kawka
Ostatecznie zamiast phina dobra jest też kawiarka (np. GAT lub Bialetti), moim zdaniem kawa z kawiarki lepiej smakuje niż z taniego ekspresu.
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad 2018, 23:50:23 wysłana przez szym-h »

Offline sunder

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: Ascaso DUO PID Black Wood
  • Młynek: Sanremo 64 EVO
Odp: DeLonghi DEDICA(ekspres plus mlynek)
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Listopad 2018, 00:05:33 »
Mam French Press wlasnie z IKEA ten wiekszy.

Szczerze myslalem ze dla amatora powyzszy sprzet ujdzie. Zwlaszcza ze nie wiem jak powinno smakowac idealne espresso  :sciana:

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: DeLonghi DEDICA(ekspres plus mlynek)
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Listopad 2018, 07:47:09 »
Za ~1500 PLN bez problemu dostaniesz używany zestaw o klasę albo i kilka klas lepszy niż twój wybór. @Janusz chyba ostatnio wspominał o takim komplecie po serwisie. Ktoś też Dream'a sprzedaje za kwotę do negocjacji - negocjuj ;) Obejrzyj pchli targ.
LMWDP #469

Offline słoń

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Sage Barista Pro (SES878BTR)
  • Młynek: Sage Barista Pro (SES878BTR)
Odp: DeLonghi DEDICA(ekspres plus mlynek)
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Listopad 2018, 17:07:21 »
Powiem tak (choć wiem, że się wielu osobom narażę): Mam Dedicę i uważam, że na początek jest OK. Przez lata piłem rozpuszczalną i "z gruntem". Po zakupie Dediki i przejściu na dobre świeżo palone kawy byłem wręcz wniebowzięty. Ten stan utrzymywał się bardzo długo (ponad rok) i uważałem ten ekspres jako "zakup roku". Oczywiście w porównaniu do ekspresów które tu wszyscy polecają jest zapewne gorzej, ale mam go do dziś i naprawdę tragedii nie ma. Po wymianie dyszy spieniacza mleka, założeniu sitek z pojedynczym dnem i zrobieniu NPF, przy odrobinie wprawy jestem w stanie zrobić kawę której nie muszę się wstydzić. A potem wkręciłem się w tę zabawę i teraz czas na coś nowego. Ale ja zawsze będę polecał Dedicę. Warunek - modyfikacje które dodają mu sporo na plus.

Offline sunder

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: Ascaso DUO PID Black Wood
  • Młynek: Sanremo 64 EVO
Odp: DeLonghi DEDICA(ekspres plus mlynek)
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Listopad 2018, 17:48:20 »
O i taki post lubie. Dlaczego??

Bo chce miec lepsza kawe niz fusiara, wiec na poczatek moge nie wyczuwac az takich detalow w smaku kawy.
Bo moze mi taki standard wystarczy??
Bo moze nie ma sensu odrazu kupowac cos za 3000zl.
Bo nie umiem robic kawy w eskpresie kolbowym i nigdy go nie dotykalem chyba ze w sklepie  :taktak:

Rodzice maja automata Delonghi Ecam za okolo 2000 zl i dla mnie kawa jest z niego pyszna, wszyscy goscie, znajomi sa tez pod wrazeniem, a z tego co czytam to tez niska polka.

Juz nie mowiac o tym ze pije tylko mleczne kawy jak latte, white, cappuccino, wiec moze sie myle ale az takiej roznicy chyba nie wyczuje. A moze kupie ten eskpress i po roku stwierdze ze mnie wkurza
robienie kawy manualne i kupie automat. Dlatego podchodze do tematu troche z dystansem.

Pytanie jest jeszcze jedno, mlynek,

1) Graef 702
2) Graef 802
3) DeLonghi DEDICA KG520M,
4) ASCASO i-2 mini
5) WilfaSvart (on chyba nie ma miejsca na kolbe)
6) cos innego z miejscem na kolbe

Ale tez chce uprzedzic odrazu miedzy najtanszym a najdrozszym to jest kwota x3. I znow pytanie czy ma to sens ze kawa wyrwie mnie z butow  miotla






« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2018, 17:50:23 wysłana przez sunder »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: DeLonghi DEDICA(ekspres plus mlynek)
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Listopad 2018, 18:03:23 »
Bo chce miec lepsza kawe niz fusiara, wiec na poczatek moge nie wyczuwac az takich detalow w smaku kawy.
Po pierwsze, fusiara może być na najwyższym poziomie smaku, w tej metodzie nie ma nic złego. Po drugie, nie są to detale i nie wiele trzeba aby poczuć różnicę.

Bo moze mi taki standard wystarczy??
Tego nikt nie wie co komu wystarczy, w takim razie po co pytać? Można kupić cokolwiek, bo może wystarczy?


Bo moze nie ma sensu odrazu kupowac cos za 3000zl.
Taki sam jak kupować.

Bo nie umiem robic kawy w eskpresie kolbowym i nigdy go nie dotykalem chyba ze w sklepie 
Znacznie łatwiej uczyć się na dobrym sprzęcie (taki paradoks początkującego), to raz, a dwa, nie samym ekspresem żyje kawa, można parzyć na różne sposoby.


Zatem, po co Ci ekspres? czego od niego oczekujesz? Co chcesz osiągnąć?

Offline sunder

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: Ascaso DUO PID Black Wood
  • Młynek: Sanremo 64 EVO
Odp: DeLonghi DEDICA(ekspres plus mlynek)
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Listopad 2018, 18:20:11 »
Bo wracajac do domu z pracy czy w weekend chce sie napic dobrej kawy (a czy to bedzie kawa z zestawu za 1500zl czy 6000 dla mnie nie wiem czy to zrobi roznice).
Kawy z aromatem i fajnie spienionym mlekiem ze swiezo zmielonych ziaren.

Tak jak rodzice chcieli miec eskpres automat ktory zrobi im latte. I maja nie jest to gorna polka ale sa zadowoleni, kawa jest dobra, wrecz porownywalna do tej co mozna wypic w kawiarni.
Jak ktos chce kupic swoje pierwsze auto to nie poleca sie mu odrazu Jaguara, bo moze gosc potrzebuje uzywanego auta tylko na weekend.

Moglbym kupic zestaw jak duzo osob poleca na forum za 2000-2500 bo budzet nie jest problemem, tylko nie wiem czy to ma sens.

Offline słoń

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Sage Barista Pro (SES878BTR)
  • Młynek: Sage Barista Pro (SES878BTR)
Odp: DeLonghi DEDICA(ekspres plus mlynek)
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Listopad 2018, 18:37:43 »
To tak:
W takim ekspresie jak mój spokojnie zrobisz kawę lepszą niż podają w sieciówkach. Z palcem w uchu. Jeśli to w ogóle dla Ciebie jest jakiś wyznacznik. Co do kaw z kawiarni z lepszej półki to raczej nie. Ale gwarantuję, że jeśli dojdziesz do wprawy i będziesz używał dobrych jakościowo świeżo palonych ziaren to sam poczujesz różnicę i przestaniesz zamawiać kawę w galeryjnych sieciówkach.

Podobnie jeśli chodzi o tzw. automaty. Piłem kawę z wielu automatów i żaden z nich nie zrobił mi takiej kawy jak moja hejtowana tutaj Dedica. Popatrz sobie choćby na stopień zmielenia tego co wypluwa taki automat do pojemnika. Gruby przemiał. Przynajmniej tej Jury którą mam w pracy nie da się ustawić drobniej. Spróbuj na takim automacie zrobić espresso które ma taką cremę na powierzchni której utrzymuje się cukier. Zapomnij.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: DeLonghi DEDICA(ekspres plus mlynek)
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Listopad 2018, 18:43:53 »
Bo wracajac do domu z pracy czy w weekend chce sie napic dobrej kawy
Jeszcze raz. Do dobrej kawy potrzebujesz: dobrej kawy i młynka. Cała reszta to dodatki, a ich sens zależy tylko od naszych widzimisię.

Przeczytaj wątek Pomóż mi robię espresso i zdecyduj czy ta zabawa jest w ogóle dla Ciebie.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: DeLonghi DEDICA(ekspres plus mlynek)
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Listopad 2018, 20:14:11 »
Jeżeli budżet nie jest problemem a kawa u rodziców pyszna to po co pytasz? Masz to co lubisz bez pytania i nauki, kupuj i smacznego.

I nie chodzi tutaj o hejtowanie czegokolwiek ale, opowieści o ekspresie który kosztuje 600 zł i ma sitka super crema jako o świetnej maszynie do espresso włóżmy między bajki, ten sam poziom ma lidlowa kolba za 300 zł i jeżeli ktoś chce na siłę udawać przed samym sobą że robi z niej doskonałe espresso to jego wybór. Moi rodzice piją mleczne kawy i do tego niesamowicie przeciągnięte, mają ekspres z lidla i są mega zadowoleni bo jak się popsuł to kurier od razu przywiózł im drugi, ja zawsze proszę u nich o herbatę bo tak wodnistej i bez smaku kawy nie jestem w stanie przełknąć.

A i powiem jeszcze jedno ja też szedłem drogą poprzez plastikowe Electroluxy i EAG, później Zelmera i zdawało mi się że robię dobrą kawę. Było tak aż do spotkania z Gacą i jego wykładem oraz kawą. Próbowałem z Gaggia New Baby i dalej było słabo i niepowtarzalnie , nie dało się niskim kosztem i kiepskim sprzętem mieć espresso z kolby i bez dobrego młynka.
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2018, 20:35:50 wysłana przez mlopus »

Offline quinto Mężczyzna

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: "WSTYD" i ostatnio Lelit Anna PL41TEM (będzie stał w pracy)
  • Młynek: Melitta Molino, Cunill, ręczny
Odp: DeLonghi DEDICA(ekspres plus mlynek)
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Grudzień 2018, 18:20:33 »
Proponuję poczytać trochę forum, a zamiast niepotrzebnie wydawać $$ na słaby ekspres kupić sobie phina, french press (chociażby z Ikei) i nawet tani młynek żarnowy, a zaoszczędzone szekle wydać na dobrą kawę. Ja poszedłem tą drogą i nie żałuję.  kawka
Ostatecznie zamiast phina dobra jest też kawiarka (np. GAT lub Bialetti), moim zdaniem kawa z kawiarki lepiej smakuje niż z taniego ekspresu.

No ja właśnie mam odwrotne wrażenia. Próbowałem z kawiarki, przelewowo, french press a i tak lepiej mi smakuje z taniego ekspresu a jeszcze lepiej po wymianie na sitko z pojedyńczym dnem. Ale powyższa opinia nie może być żadnym uogólnieniem bo dotyczy wyłącznie moich preferencji.
Forum uczy, Forum radzi, Forum nigdy Cię nie zdradzi.

Przed lekturą tego Forum tkwi się w błędnym przekonaniu, że posiada się już większość fajnych gadżetów.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi