Autor Wątek: Zestaw do domu za ok 15000  (Przeczytany 3921 razy)

Offline Raf007

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Atom 65 Specialty
Zestaw do domu za ok 15000
« dnia: 05 Grudzień 2018, 01:03:41 »
Witajcie! Bardzo fajne forum i dużo treści, ale nie znalazłem odpowiedzi na taki oto temat: zaczynam poszukiwania (nie spieszę się) by zastąpić moją Silvę z Artisanem na coś bardziej profesjonalnego. Wy znacie chyba cały rynek, więc pewnie szybciej uda Wam się mnie nakierować we właściwym kierunku. Oto plan i wymagania jakie sobie stawiam przed przyszłym nabytkiem:

Przeznaczenie
Do użytku domowego. 4-6 kaw dziennie to maximum. Wszystkie w zasadzie mleczne, ale czasem zdarzy się espresso.
Ograniczeniem jest niestety głębokość ekspresu bo mam tylko ok 50 cm głębokości blatu, a warto by był płytszy. Zakładam więc głębokość na max 45cm i podobną szerokość. To niestety eliminuje np. Nova Simonelli Appia II, która bardzo mi się podoba i byłaby pewnie pierwszym wyborem...

Młynek
Myślę o urządzeniu które produkować będzie kawę wprost do kolby. Ważne by miało równomierny przemiał, ale nie musi mieć bajerów.
Budżet do 4000 PLN
Stylistyka: nie podoba mi się nic w stylu retro, ani nic kanciastego, więc odpada np. Mignon. Podoba mi się za to np. Nuova Simonelli G60, ale nie wiem czy jest dobry (ktoś korzysta?).

Ekspres
Za mało jeszcze wiem o HX, termoblokach, itd. Wiem tylko że nie może to być 1 bojler jak w Silvii, bo chcemy mieć możliwość pracy na kawie i mleku jednocześnie. Ale nie chcę też czekać 30 min na nagrzanie by po zrobieniu 1-2 kaw go wyłączyć. Fajnie jeśli będzie volumetryczny, ale to nie konieczność. Za to ze względu na rozmiary musi być 1-grupowy.
Budżet ok 10000-12000 PLN.
Stylistyka: Appia II Simonelli albo Rancilio Classe 5 / Epoca (niestety te wszystkie za głębokie). Podobnie jak z młynkiem nie podoba mi się retro (np. Rocket) czy klocki jak Bezzera ani nic zbyt nowoczesnego (Oscar). Czyli raczej ekspres klasyczny jak we włoskich barach: raczej stylistyka Cimbali M24 niż M21.

Czy przychodzą Wam do głowy jakieś ciekawe propozycje? Z góry wielkie dzięki za poświęcony czas na odpowiedzi. A może przesadzam z wymaganiami i powinienem do warunków domowych szukać prostszych i tańszych rozwiązań?
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2018, 01:13:30 wysłana przez Raf007 »

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Zestaw do domu za ok 15000
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Grudzień 2018, 01:13:59 »
Zobacz sobie Lelita Biance.. co nieco mozesz sobie poczytac o tym sprzecie m.in. tutaj: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=6083.0 , i po angielsku: https://coffeeequipmentreviews.wordpress.com/2018/07/17/lelit-bianca/
Mysle ze od strony "technicznej" zaspokoilby wszystkie potrzeby, czytajac twoje wymagania jedynym problemem ktory mi przychodzi do glowy to wymiary, a konkretnie glebokosc - 485 mm.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Zestaw do domu za ok 15000
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Grudzień 2018, 07:37:29 »
A czy rozgrzeje się w mniej niż 30 minut, żeby później go wyłączyć? Wydaje mi się, że to oczekiwanie spełni tylko termoblok. Ja bym z takim budżetem szukał jakiegoś wypasionego młynka single dose a ekspres po prostu rozsądny.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3460
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Zestaw do domu za ok 15000
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Grudzień 2018, 07:56:32 »
Czemu termoblok szybszy?
W 15 minut bojler, HX oraz termoblok osiągną temperaturę wody konieczną do ekstrakcji. Kwestia rozgrzania reszty układu, grupy, kolby. I do tego musi być jakieś dobre rozwiązanie ale moim zdaniem niezależne od technologii grzania wody.
Za to ekspres termoblokiem może być płytszy:)

Zerknij na to, nie miałem przyjemności tym się bawić, ale tu masz dość szczegółową recenzję ACS Minima:

https://www.google.pl/amp/s/coffeeequipmentreviews.wordpress.com/2018/08/04/acs-minima/amp/

Spytaj też Janusza, może opowie coś więcej o ASCASO Barista T Mini.

I jest jeszcze Decent Espresso.


Offline Raf007

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Atom 65 Specialty
Odp: Zestaw do domu za ok 15000
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Grudzień 2018, 08:13:22 »
Może głupie pytanie: ale jak rozpoznać na pierwszy rzut oka który sprzęt jest HXem, a który to termoblok? W opisach nie zawsze jest.
Decent wygląda jak sterowany z iPhonea ;) Ładny, ale ja szukam bar classic. Lelit za duży... to coś czego nie przeskoczę, inaczej zdominuje mi blat i kuchnię.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Zestaw do domu za ok 15000
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Grudzień 2018, 08:17:49 »
Czemu termoblok szybszy?
W 15 minut bojler, HX oraz termoblok osiągną temperaturę wody konieczną do ekstrakcji. Kwestia rozgrzania reszty układu, grupy, kolby. I do tego musi być jakieś dobre rozwiązanie ale moim zdaniem niezależne od technologii grzania wody.
Za to ekspres termoblokiem może być płytszy:)

Zerknij na to, nie miałem przyjemności tym się bawić, ale tu masz dość szczegółową recenzję ACS Minima:

https://www.google.pl/amp/s/coffeeequipmentreviews.wordpress.com/2018/08/04/acs-minima/amp/

Spytaj też Janusza, może opowie coś więcej o ASCASO Barista T Mini.

I jest jeszcze Decent Espresso.
Tak, masz rację, dla tego nie użyłem formy ostatecznej, tylko napisałem, że mi się tak wydaje. Te rozsądne termobloki są zamontowane razem z grupą zaparzającą, dla tego całość się szybko rozgrzewa. Wypadałoby znaleźć ekspres, który ma zespolony bojler z grupą. Nie wiem czy takie są, ale ja nie słyszałem, aczkolwiek nie szukałem jakoś szczególnie.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3460
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Zestaw do domu za ok 15000
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Grudzień 2018, 08:24:41 »
ACS Minima ma 440 mm głębokości, 270 mm szerokości i 380 mm wysokości.
Jeden z najmniejszych DB na rynku.

Znajdziesz w opisie technologie. W tych widełkach cenowych dla uproszczenia możesz przyjąć, że termoblok tylko od ASCASO, cała reszta to będzie HX lub DB.

Offline Raf007

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Atom 65 Specialty
Odp: Zestaw do domu za ok 15000
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Grudzień 2018, 08:42:51 »
To jakaś wskazówka, dzięki  ;)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Zestaw do domu za ok 15000
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Grudzień 2018, 09:08:00 »
Czy przychodzą Wam do głowy jakieś ciekawe propozycje?

Może SAB Nobel Lux: http://www.rimprezza.de/epages/63241512.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/63241512/Products/SAB007.


 Wypadałoby znaleźć ekspres, który ma zespolony bojler z grupą. Nie wiem czy takie są,

Dalla Corte (Mini), La Spaziale (Vivaldi).

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1061
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Zestaw do domu za ok 15000
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Grudzień 2018, 09:20:16 »
Jeśli Bianca z Lelita za duża to może LELIT ELIZABETH PL92T, tylko pytanie czy stylistyka Ci będzie odpowiadać
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Raf007

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Atom 65 Specialty
Odp: Zestaw do domu za ok 15000
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Grudzień 2018, 09:24:12 »
Czy przychodzą Wam do głowy jakieś ciekawe propozycje?

Może SAB Nobel Lux:


 Wypadałoby znaleźć ekspres, który ma zespolony bojler z grupą. Nie wiem czy takie są,

Dalla Corte (Mini), La Spaziale (Vivaldi).

O SAB nie słyszałem - ciekawe. Vivaldi jest jedną z opcji o jakkch myślałem ale chcę go zobaczyć na żywo. Dalla Corte Mini... nie przemawia do mnie wyglądem. Ale to kwestia gustu. Sprzęt pewnie dobry. Dzięki

Offline burlap

  • Wiadomości: 103
  • Ekspres: DB, AP
  • Młynek: Specialita
Odp: Zestaw do domu za ok 15000
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Grudzień 2018, 09:26:55 »
Z płytszych ekspresów (miałem ten sam problem, szafka kawowa ma 50cm głębokości) są też Profitec Pro 300 (DB), VBM Domobar Junior (jest wersja HX i wersja DB), Lelit Diana i Lelit Elisabeth (oba DB), Xenia (HX). Stylistycznie być może nie do końca to, ale też wszystkie w mniejszym czy większym stopniu różnią się od klasycznych Rocketów.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4826
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Zestaw do domu za ok 15000
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Grudzień 2018, 09:48:22 »
Z dostępnych w tej chwili ekspresów warto jeszcze pomyśleć o ALEX DUETTO IV PLUS. Model ASCASO BARISTA T MINI będzie dostępny będzie w przyszłym roku. Wymiarami powinien pasować. Może uda się go pokazać na targach EUROGASTRO w marcu w Warszawie.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Zestaw do domu za ok 15000
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Grudzień 2018, 10:05:36 »
Hm, a może Xenia?

essewissa

  • Gość
Odp: Zestaw do domu za ok 15000
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Grudzień 2018, 10:06:02 »
Dalla Corte (Mini), La Spaziale (Vivaldi).
WS dobrze radzi, odpuść sobie Minima, tam jest pompa wibracyjna. 15tyś to już trochę grosza, ekspresu i młynka szukałbym u jednego sprzedawcy, rabat powinien być spory. Młynek proponuję Nuova Simonelli MDJ z żarnami od Mythosa, w Elektros.it są w dobrej cenie.
Młynek jakieś 4.5-5tyś, zostaje 10tyś na ekspres, i dużo i mało. Jest Lelit Bianca, za 10tyś trudno będzie kupić "dobry" ekspres. :) Vesuvius, Marzocco.
Ja bym za te pieniądze kupił
-młynek - NS MDJ Mythos
-ekspres-
Lelit Bianca, jeżeli full manual Ci nie straszny i zamierzasz eksperymentować z kawą, jest regulacja przepływu w Bianca, tego nie ma w podobnej cenie żaden z producentów
Bezzera Matrix TOP DE -przeciwieństwo Bianci, sterowanie elektroniczne czasu parzenia
Wybór ekspresu jest trudny, na forum ekspresy z "elektroniką" nie cieszą się uznaniem. Sam zamówiłem Biancę, ale gdybym miał więcej pieniędzy to kupił bym Vesuviusa, elektronika jest baaardzo wygodna.

« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2018, 10:16:37 wysłana przez essewissa »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi