Autor Wątek: dżwgniowa gazowa gagia - jaka pompa do niej pasuje  (Przeczytany 3346 razy)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
dżwgniowa gazowa gagia - jaka pompa do niej pasuje
« dnia: 23 Marzec 2020, 22:05:28 »
Jak w temacie.
Jest sobie gagia
 https://www.olx.pl/oferta/dzwigniowy-ekspres-do-kawy-gaggia-CID628-IDDEtAx.html#4fa4b2c603

Tyle że z rozmowy ze sprzedającym wynika ze ma podłączenie do wody -czyli brak pompy..
Kolejny wariat taki jak ja chce postawić kawiarnie rowerową i prosił o pomoc, pytanie :
czy się da a jak tak to jak podłączyć pompę zewnętrzną....jaką? 
ekspres nie ma wskaźnika poziomu wody, żadnego czujnika itp. dolewanie wody byłoby więc na oko....da się to tanio i sensownie zrobić?

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: dżwgniowa gazowa gagia - jaka pompa do niej pasuje
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Marzec 2020, 22:27:28 »
Elektronika oraz pompa z poniższego linku, do tego sonda poziomu wody i jakieś złączki żeby zawór bezpieczeństwa przenieść. Z robotą kogoś ogarniętego w 500 zł netto powinno się zmieścić. Pod warunkiem, że na tym koniec roboty.

https://allegro.pl/oferta/pompa-cisnieniowa-do-wody-seaflo-12v-3-8-l-min-7648771985

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: dżwgniowa gazowa gagia - jaka pompa do niej pasuje
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Marzec 2020, 00:27:46 »
dzięki. Nie za małe toto jest? Nie za plastikowe? Pytam i się dziwię bo u mnie przy perle to raczej kawał pompy z jeszcze większym kawałkiem silnika jest.
Druga sprawa przeróbka , znacie kogoś kto zrobiłby to porządnie i się pod tym podpisał  nie na zasadzie ok zrobione ,daj pan tysiąca i jakby co walnie to nie moja robota.

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: dżwgniowa gazowa gagia - jaka pompa do niej pasuje
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Marzec 2020, 06:58:03 »
Bo Perla ma normalną pompę do kolbówki, która na dodatek ma wczasy i jedyne co robi to uzupełnia wodę w bojlerze (nie musi wytwarzać dużego ciśnienia). Sugeruję się jedynie parametrami i napięciem zasilania (bo zakładam, że preferowane jest 12VDC), a czy dałaby w rzeczywistości radę? Nie wiem :). Co to znaczy porządnie? Bo maszyna zapewne do generalnego remontu z rozebraniem na części, odkamienianiem i tak dalej. Jak chcesz tylko dołożyć automatyczne uzupełnianie to nie wymagaj od kogoś żeby brał odpowiedzialność za pozostałe rzeczy ;).

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: dżwgniowa gazowa gagia - jaka pompa do niej pasuje
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Marzec 2020, 10:39:36 »
Generalny remont to oczywiste. Chodzi mi o to że jak dodajemy czujnik -sonde- itp. to jakoś trzeba naruszyć bojler..otwory itp. chodzi o odpowiednie zamontowanie tego. Podpisanie się pod takim dodaniem sondy itp.

Czy pompa w mojej dźwigniowej Astorii nie musi wytwarzać dużego ciśnienia? No jakieś tam chyba wytwarza jak korpus mosiężny  a wyjście ma gwintowane pod rurki zbrojone. To chyba tak samo będzie w tej gagii? 
Zasilanie  12V niekonieczne , może być i 230 bo i tak musi być zasilanie pod młynek -230V więc i tak idzie akumulator i przetwornica z czystym sinusem.

Przecież w Astoriii dźwigniowej robotę robi dźwignia a nie pompa zewnętrzna -bo wewnętrznej nie ma chyba:)
Więc przez analogie  będzie podobnie w tej gaggii?
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec 2020, 10:47:15 wysłana przez kuń »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: dżwgniowa gazowa gagia - jaka pompa do niej pasuje
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Marzec 2020, 10:49:45 »
W dźwigniowych maszynach idzie tylko o to, by woda napełniła bojler. Jeśli w bojlerze mamy sprężoną parę pod ciśnieniem ok. 1bar, to wystarczy, że zewnętrzna pompa pokona to ciśnienie, tak mi się wydaje.

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: dżwgniowa gazowa gagia - jaka pompa do niej pasuje
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Marzec 2020, 12:20:36 »
-230V więc i tak idzie akumulator i przetwornica z czystym sinusem
i większe straty na konwersji...
Mam podobną pompę membranową i są one bezobsługowe na lata. Z przodu jest regulacja ciśnienia spokojnie nabija 2-2.5 bar.

I nic w tym bojlerze nie trzeba wiercić czy spawać. Trzeba wykorzystać łącznik od zaworu próżniowego. Trójnik załatwia sprawę...

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: dżwgniowa gazowa gagia - jaka pompa do niej pasuje
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Marzec 2020, 17:05:42 »
Chodzi mi o to że jak dodajemy czujnik -sonde- itp. to jakoś trzeba naruszyć bojler..otwory itp. chodzi o odpowiednie zamontowanie tego. Podpisanie się pod takim dodaniem sondy itp.
Czy faktura, na której wyszczególniona jest usługa serwisanta jest wystatrczającym podpisem? Tu naprawdę nie ma filozofii. Sam byś to zrobił z wirtualną pomocą forumowiczów. Kwestię pompy wyjaśnili przedmówcy.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: dżwgniowa gazowa gagia - jaka pompa do niej pasuje
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Marzec 2020, 18:33:41 »
No tak pompa musi pokonać ciśnienie pary w bojlerze, sprawdzę gdzieś w specyfikacji ile to jest i porównam z tą pompą  jachtowo kamperową. Jest to również informacje przydatna mi w razie awarii mojej pompy.

Odnośnie strat -tak są, ale:
 taniej i łatwiej chyba mieć akumulator i przetwornicę a cały sprzęt na 230V i w miarę  możliwości podpiąć się do zwykłej sieci -przypominam ze np. u mnie jest to podpięcie młynka  i samego ekspresu -podejrzewam że to tak naprawdę podpięcie pompy tyle ze ekspres ma czujnik uruchamiający pompę.

Bezsensem jest  kombinowanie  pompy na 12v bo to i tak nic nie zmieni tyle ze trzeba kombinować akumulator 12v dla niej, a reszta sprzętu i tak jest na 230 ,przecież nikt nie będzie przerabiał ekspresu i młynka pod 12 tylko po to by nie mieć strat na zamianie 12 na 230

Biff, pewnie nie jest to filozofią ale w razie czegokolwiek, jakiejkolwiek awarii gdzie ktoś będzie poszkodowany to pierwsze jest sprawdzane kto  robił przeróbki  i kto podpisał się pod tym. Możesz być super hiper spawaczem co zespawa gazociąg w czasie sztormu na morzu północnym ,możesz być specem od kotłów ciśnieniowych itp. ale jak nie masz na to papierów i zrobisz modyfikacje sprzętu i będzie  jakakolwiek głupia awaria to przyczepią się do ciebie i ciebie-wykonawcę -będą skarżyć, sądzić, ciągać do prokuratora.
Nie bez przyczyny zgodnie z prawem ekspres powyżej iluś tam litrów powinien mieć opinie UDT urzędu dozoru technicznego.
Tak zapis serwisanta powinien starczyć.
Dzięki


Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: dżwgniowa gazowa gagia - jaka pompa do niej pasuje
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Marzec 2020, 18:47:43 »
Bezsensem jest  kombinowanie  pompy na 12v bo to i tak nic nie zmieni tyle ze trzeba kombinować akumulator 12v dla niej
Bezsensem jest cały Twój wywód... Czy ma to być do mobilnej czy stacjonarnie???
Skoro jest już 12V akumulator, to po co przetwarzać DC na AC ze stratą 20-30%... To jest dopiero bezsens. Po drugie pompa na 230V będzie kosztowała znacząco więcej.

Już się zamykam, Ty zawsze miałeś "swoje wizje"...

Offline Biff

  • Wiadomości: 329
Odp: dżwgniowa gazowa gagia - jaka pompa do niej pasuje
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Marzec 2020, 21:12:11 »
To ja odpowiem spokojniej.
Jeżeli wszystko będzie zasilane z akumulatora (kawiarnia rowerowa jak sam pisałeś), to każda możliwość podpięcia się doń bezpośrednio, bez przetwarzania, znacząco poprawia sprawność, czyli czas pracy. Dalsze dyskutowanie na ten temat nie ma sensu.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: dżwgniowa gazowa gagia - jaka pompa do niej pasuje
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Marzec 2020, 08:13:42 »
hi_aro pominę napastliwość twojej wypowiedzi. Pominę nawet to że nie doczytałeś albo w zaperzeniu pominąłeś to co napisałem w 1 poście....ekspres ma iść pod kawiarnie rowerowa.
Trochę już stałem tą kawiarnią i okazało się że nieraz można podpiąć się pod sieć -kwestia dogadania z sąsiadami.
Ale i tak docelowo ma być niezależna.  Mając chyba największe doświadczenie w obsłudze kawiarni rowerowej na tym forum mogę stwierdzić że tak czy inaczej, czy są straty ,czy ich nie ma to czas pracy i tak jest wystarczający na akumulatorze choćby 110-120AH i prędzej padną baterie  człowiekowi niż padnie akumulator, no chyba że będziemy bezsensownie mielić kilogramy kawy tylko po to by zużyć prąd. Tak czy inaczej trzeba wieczorem podładować  akumulator .

Tak miałem swoje wizje i te moje wizje i wymyślania i kombinacje są warte 30 tys zł bo tyle urwałem, o tyle albo i więcej jest tańszy mój wynalazek  -kawiarnia- od "firmowej" jaką możesz kupić jako nówkę.  Porównuję cenę nowej z ekspresem i resztą gratów  do ceny mojej z ekspresem i resztą gratów. Nie porównuję nawet ceny 5 letniej franczyzy .
Tak moja wizja zakładała znalezienie  kawiarni używanej w dobrej cenie, zrobienie remontu, przeróbek,  znalezienie taniego używanego ekspresu na gaz , następnie okazało się że jest problem z podjazdem pod stromiznę gdzie  turyści na rowerach wypluwają płuca, i trzeba montować silnik i jakoś wszystko to udało się pokonać, rozwiązać, wykombinować. To ja wolę moje wizje bo jak widać się sprawdzają niż napastliwe porady " co niektórych" .
temat do zamknięcia jak dla mnie ,bo kolejny raz zaczyna się pyskówka i to nie z mojej winy.

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: dżwgniowa gazowa gagia - jaka pompa do niej pasuje
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Marzec 2020, 10:41:33 »
hi_aro pominę napastliwość twojej wypowiedzi. Pominę nawet to że nie doczytałeś albo w zaperzeniu pominąłeś to co napisałem w 1 poście....ekspres ma iść pod kawiarnie rowerowa.
Powiem wprost, chamstwo bezgraniczne.!

Otrzymałeś dwie, ekstra konkretne podpowiedzi, przypomnę je:
Cytat: kuń w 24 Marzec  2020, 10:39:36
-230V więc i tak idzie akumulator i przetwornica z czystym sinusem
i większe straty na konwersji...
Mam podobną pompę membranową i są one bezobsługowe na lata. Z przodu jest regulacja ciśnienia spokojnie nabija 2-2.5 bar.

I nic w tym bojlerze nie trzeba wiercić czy spawać. Trzeba wykorzystać łącznik od zaworu próżniowego. Trójnik załatwia sprawę...

Bez jakiejkolwiek uszczypliwości, pomimo że mam awersję na Ciebie. A że masz naturę wioskowego mądrali, któremu nic nie da się przetłumaczyć, na pewno nic logicznego, musiałeś napisać elaborat w wioskowym stylu... ukraszony chamskimi docinkami.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi