Autor Wątek: Arin Lever  (Przeczytany 9052 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Arin Lever
« dnia: 08 Grudzień 2016, 18:14:49 »
Arin Lever

http://images83.fotosik.pl/221/aea99a5963287b75gen.jpg
Arin Lever


Spodobały mi się niewielkie gabarytowo ekspresy dźwigniowe z otwartymi bojlerami. Rozwiązanie trochę dziwne, bo woda w nich gotuje się, jak w garnku bez pokrywki. Ze względu na 58 mm portafilter chciałem kupić Mini Gaggię. Nazwa może trochę mylić, bo kojarzy się z Italią, a jest to produkt hiszpańskiej firmy Aplimont. Spodobało mi się także logo „Pierre Cardin”, widniejące na niektórych egzemplarzach. Interesował mnie ekspres do renowacji, ale w dobrym stanie i kompletny. Okazało się, że z takimi Gaggiami jest problem. Dostępne są albo całkowicie odrestaurowane maszyny, albo uszkodzone, często z pękniętymi bocznymi plastikowymi panelami. Kupiłem więc podobny konstrukcyjnie ekspres, również hiszpańskiej produkcji, o nazwie Arin. Były one produkowane w latach 60. i 70 - tych ubiegłego wieku, przez firmę  Talleres Irimill z Barcelony. W prasie reklamowano je jako zdolne do zrobienia 60 - 80 kaw w ciągu jednej godziny. Jak na takiego maluszka z 0,4 l bojlerem, jest  to świetny wynik, mogący sugerować dobrą stabilność temperaturową. Dźwigniowy guru - Francesco Ceccarelli, uznaje Arina za najmniejszy i najbardziej kompaktowy ekspres dźwigniowy na świecie. Zachwala genialny pomysł projektanta, czyli stworzenie grupy, która zawiera nie tylko tłok ze sprężyną, ale jest także bojlerem z grzałką. Całość jest przykręcona do ramy maszyny czterema śrubami. Wystarczy je odkręcić, a wtedy można przymocować „ekspres” do ściany, kuchennej szafki, lub innego wybranego miejsca.

"Ekspres" bez ramy
http://images83.fotosik.pl/221/36bb69f8a528ab52gen.jpg
Arin Lever


Dane techniczne Arina: 
Wymiary w cm: (W x S x G) - 28/46 x 18 x 28
Waga – 4,5 kg
Pojemność bojlera – 0.4 l
Moc grzałki – 450 W
Wewnętrzna średnica sitka, średnica tampera – 52 mm

Arin chociaż niewielki, wygląda całkiem nieźle. Ma wystającą chromowaną grupę z dźwignią, część obudowy (przód, górę  i tył) ze stali nierdzewnej, i plastikowe czerwone boki z charakterystycznym logo.

Logo Arina
http://images84.fotosik.pl/221/aff485388d582ae2gen.jpg
Arin Lever


Mój egzemplarz ma dodatkowy hebelkowy włącznik, w innych go nie widziałem, widać ktoś dla wygody sobie zamontował.  Konstrukcja Arina jest wyjątkowo prosta, pierwsze dwie serie nie miały nawet termostatu, dopiero w ostatniej został w nie wyposażony. Początkowo chciałem zamontować termostat, ale nie jest potrzebny. Z Arina korzystam okazyjnie, a wybranie odpowiedniej temperatury parzenia nie jest problemem, wystarczy w otwór bojlera włożyć sondę termometru lub czujnik termopary.

Otwarty bojler
http://images83.fotosik.pl/221/c8b71c3ea6058aa0gen.jpg
Arin Lever


Bezwładność cieplna grzałki wynosi około dwa stopnie. To znaczy, że po wyłączeniu grzałki temperatura wody w bojlerze rośnie jeszcze o dwa stopnie. Stabilność temperaturowa tego ekspresu jest dobra, grupa ma taką samą temperaturę, jak woda w bojlerze. Arin działa jak każdy dźwigniowy ekspres ze sprężyną. Po przesunięciu dźwigni w dół, woda wypełnia komorę pod tłokiem, chwila przestoju na preinfuzję, a po zwolnieniu  dźwigni, sprężyna przeciska wodę przez przemiał. Espresso wychodzi ok, ale zwykle robię ristretto, bo niewielkie sitko Arina mieści około 7 g kawy. Na upartego można by dopasować portafilter z większym sitkiem, ale na razie nie widzę takiej potrzeby. Przy manewrowaniu dźwignią trzeba uważać, bo ekspres jest lekki i ma otwarty bojler z gorącą wodą. Lepiej nie suwać nim po blacie, bo jak ktoś ma pecha, to może się poparzyć.
W Arinie nie bardzo ma się co zepsuć, a serwisować też nie ma co. Do wymiany są raptem dwie uszczelki, jedna w grupie i druga na tłoku. Są jeszcze dwie uszczelki przy grzałce, ale te wymienia się rzadko. W sumie Arin to prosta, trwała i tania  konstrukcja. Ci jakiś czas trzeba przesmarować uszczelkę na tłoku i będzie hulał. Szkoda, że takich ekspresów już się nie produkuje. Jak ktoś lubi małą, mocną kawę i nie przepada za mlekiem, powinien być z Arina zadowolony.
 
http://images81.fotosik.pl/221/e30f017bceb73f39gen.jpg
Arin Lever


http://images81.fotosik.pl/221/dbd2ff263cc9b774gen.jpg
Arin Lever


« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień 2016, 18:59:27 wysłana przez WS »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Arin Lever
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudzień 2016, 18:37:19 »
Fajny opis. Dzięki wielkie :).

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Arin Lever
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Grudzień 2016, 18:43:23 »
Trochę zaspałem z tym opisem, poślizg kilkumiesięczny.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Arin Lever
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudzień 2016, 19:05:44 »
Widziałem je kilka razy na Ebay. Fajna maszynka :-), można zabrać na wakacje ☺

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Arin Lever
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Grudzień 2016, 23:44:09 »
Fajna i prosta konstrukcja, dwie uszczelki w całej konstrukcji, podoba mi się takie rozwiązanie i prostota oraz minimalizm Arin ;-) Trzeba chyba będzie poszukać ;-)

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Arin Lever
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Grudzień 2016, 08:45:53 »
Fajny! A masz zdjęcie obok czegoś żeby była jakaś skala wielkości?
Poza tym to co on ma na plecach skoro nad grupą jest bojler? :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Arin Lever
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Grudzień 2016, 10:21:46 »
Plecki to pewnie przeciwwaga do dźwigni, żeby ci się maszyna nie unosiła podczas naciągania sprężyny.
LMWDP #469

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Arin Lever
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Grudzień 2016, 11:03:22 »
Arina nosi ciężarki w plecaku ;)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Arin Lever
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Grudzień 2016, 15:17:31 »
Fajny! A masz zdjęcie obok czegoś żeby była jakaś skala wielkości?

Arin i NS Musica

http://images84.fotosik.pl/223/24ded0aaf1dbe783.jpg
Arin Lever



Poza tym to co on ma na plecach skoro nad grupą jest bojler? :)

I to mocno rozgrzany. Musi być do czegoś przytwierdzony, bo go nie dotkniesz.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Arin Lever
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Marzec 2017, 20:08:52 »
Istotny dodatek do opisu Arina.

Pojemność komory pod tłokiem wynosi około 40 ml wody. To znaczy, że po pełnym zaczerpnięciu wody i doprowadzeniu ekstrakcji do końca, Arin zaparzy 40 g kawę. Takie parzenie jest dla tego ekspresu naturalne i nastręcza najmniej trudności. Wystarczy przesunąć dźwignię w dół, a sprężyna wykona powtarzalną robotę. Sitko Arina jest niewielkie sitko i mieści około 7 g przemiału. Dlatego początkowo starałem się parzyć ristretto, żeby efekt w filiżance nie był zbyt słaby. Żeby to osiągnąć, bardzo drobno mieliłem kawę i przerywałem ekstrakcję, żeby naparu nie było za dużo. W końcu spróbowałem „arinowskiej” kawy, 40 ml kawy z 7 g przemiału. Okazała się całkiem fajna. Kwaski były intensywne i mimo wysokiej temperatury zniknęła goryczka, która przeszkadzała mi w dripie. Odpuściłem więc ristretta i parzę w Arinie to, do czego został stworzony. Przemiał jak do Hx-a, albo trochę drobniejszy, kawowe ciastko jest niewielkie i sprężyna nie ma problemu z przeciśnięciem wody. A ciastko po ekstrakcji jest ładne i suche. 
 
https://images82.fotosik.pl/397/c167378531d82699gen.jpg
Arin Lever


Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Arin Lever
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Marzec 2017, 21:52:43 »
To chyba jakieś herbatniki, a nie kawowe ciastka, takie to jasne! :)
Jak tam wygląda sprawa z cremą? Pytam z ciekawości, bo różne dźwignie (sprężynowe) dają różne efekty. I czy pasują jakieś inne sitka?
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Arin Lever
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Marzec 2017, 22:16:36 »
Crema zależy od kawy, ale jest mniejsza niż z Hx-a. Z Indii Monsooned będzie sporo cremy, z jasnego singla niewiele. Z sitkiem może być problem, bo portafilter jest płytki, a sitko ma płaskie brzegi. Łatwiej można dobrać portafilter z większym sitkiem, bo mocowanie portafiltra Arina można łatwo zmienić, także trochę dopasować kąt. Ale odpowiedni portafilter La Pavoni kosztuje z sitkiem ze 140 $, a Arin "na gotowo" z tamperem, kosztował mnie pięć stówek. Poza tym pod ręką mam ekspres z większym sitkiem :).
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2017, 22:32:41 wysłana przez WS »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Arin Lever
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Lipiec 2018, 18:43:31 »
Z ciekawości sprawdziłem stabilność temperaturową tytułowego ekspresu. Zainteresowała mnie ta właściwość, bo w Arinie bojler znajduje się poza obudową i jest wystawiony na działanie czynników zewnętrznych. Spadek temperatury w czasie 30-sekundowej ekstrakcji jest niewielki i wynosi  1,3°C, start pomiaru przy temp. 93°C. Tę różnicę można jeszcze zmniejszyć włączając na pięć sekund grzałkę w czasie ekstrakcji. Wtedy różnica między temperaturą minimalną, a maksymalną wynosi 0,3°C.
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec 2018, 18:47:18 wysłana przez WS »

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Arin Lever
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Październik 2020, 14:35:06 »
Mam okazję stać się posiadaczem tej dźwigni, ale znalazłem opinię jakoby sprężyna była za słaba i espresso wychodzi "nie do ekstrahowane", prawda to ?

Prysznic, albo jakieś inne części są z aluminium?
« Ostatnia zmiana: 07 Październik 2020, 15:52:39 wysłana przez pietro »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Arin Lever
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Październik 2020, 20:13:47 »
Francesco C. pisał, że Arin jest wykonany ze stali nierdzewnej. Powyżej masz zdjęcia ekspresu porozkładanego na części.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi