Autor Wątek: Ekspres do 2000  (Przeczytany 5691 razy)

skansen

  • Gość
Odp: Ekspres do 2000
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Marzec 2021, 13:49:15 »
W kwestii nagrzewania nie ma się co oszukiwać - jeśli nie ma dodatkowej grzałki w grupie to za wiele się tego procesu nie przyspieszy.
Termoblok też sprawy do końca nie załatwia - ma małą pojemność i na tym różnica w czasie nagrzewania się kończy. Ekspres z małym bojlerem ma te 232-272ml więcej wody do nagrzania, ale taka ilość wody nagrzewa się błyskawicznie. Do tego Silvia czy Victoria mają mocne grzałki 1200W. Do tego bojlery wbrew temu co niektórzy usiłują nam wmówić, też są bardzo stabilne temperaturowo. Ostatnie pomiary dla Rancillo Silvia Pro pokazały to co było wiadomo od dawna: bojler to bardzo stabilne rozwiązanie, pomiary wykazały stabilność na poziomie +/-0,6F.
Te kilkadziesiąt minut trzeba odczekać, najlepiej dołożyć smart wtyczkę i w ogóle się czasem nagrzewania nie przejmować. A jeśli czasem nie możemy zaczekać, to tak jak napisał @Damian - po kilkunastu minutach też uzyskamy smaczne espresso.
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2021, 14:08:34 wysłana przez skansen »

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Ekspres do 2000
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Marzec 2021, 14:52:26 »
Jak ktoś nie chce grzać ekspresu, może pójść na skróty z Rotą ale to już inna konstrukcja i inna celebracja.

Offline arizonaoov Mężczyzna

  • Wiadomości: 179
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: Ekspres do 2000
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Czerwiec 2021, 19:28:19 »
Kolega który ostatnio mnie nawiedział prosił o radę ws zakupu ekspresu. Jego priorytetem jest cena i tylko espresso (ew. americana).
Sugerowałem Anne, Gaggie Classic lub Silvie. Na razie wygrywa Gaggia tylko pytanie za 100 pkt - jaki młynek do tego? SD będą za drogie pewnie coś do kolby.
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwiec 2021, 19:31:04 wysłana przez arizonaoov »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6226
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Ekspres do 2000
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Czerwiec 2021, 19:35:25 »
A musi być nowe? Może używkę? Taki zestaw jest niedrogi i na początek myślę, że całkiem fajny
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=10906.0

Jest też Uno Prof na forumowym pchlim targu
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=10989.0

Ewentualnie z nowych to młynek ręczny 1zpresso JE do tej Gaggi czy co tam sobie wybierze.
« Ostatnia zmiana: 19 Czerwiec 2021, 19:38:47 wysłana przez krystians »

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Ekspres do 2000
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Czerwiec 2021, 20:36:24 »
No właśnie tak jak piszę Krystian, niech pomysłu nad używką. Nowy to ja tylko bym rozważał coś z pid, ale to już cena najniższa około dwójki startuje

Offline arizonaoov Mężczyzna

  • Wiadomości: 179
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Niche Zero, Comandante C40
Odp: Ekspres do 2000
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Czerwiec 2021, 14:34:30 »
No właśnie tylko nówki wchodzą w grę. Kolega już wybrał Lelit Anna z PIDem (względy wizualne głównie).
To teraz jaki młynek? Myślę, że też max w podobnej cenie do ekspresu.

Offline Psyche Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: kawiarka, V60, aeropress, Lelit Bianka v3
  • Młynek: Niche Zero, 1zpresso K-plus
Odp: Ekspres do 2000
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Czerwiec 2021, 15:53:58 »
No właśnie tylko nówki wchodzą w grę. Kolega już wybrał Lelit Anna z PIDem (względy wizualne głównie).
To teraz jaki młynek? Myślę, że też max w podobnej cenie do ekspresu.
Lelit Anna z pidem dobry wybór. Jeżeli młynek ma być  w podobnej cenie co Anna to ja bym rozważył G-IOTA.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ekspres do 2000
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Czerwiec 2021, 16:43:00 »
Ascaso podobno też się chwali krótkimi czasami, ale to trzeba by im najpierw uwierzyć.

Najgorzej to jest uwierzyć czytając Twoje wpisy. Jeśli chodzi o ekspresy ASCASO to jest ich tyle w rękach klientów że wiara nie ma tu nic do rzeczy. Wystarczy podpytać się użytkowników i poczytać opinie. W ostateczności samemu można zmierzyć. Wiara i cuda to dobre są w religii. W tym przypadku warto się trzymać metod pomiarowych. Jeśli chcesz podważyć czasy nagrzewania ekspresów ASCASO to zapraszam do nas na pomiary. Jeśli chcesz tylko szkodzić nam i reprezentowanej przez nas marce to pisz to otwartym tekstem. Każdy wtedy będzie wiedział z kim ma do czynienia.
PS. Mamy obecnie dobre promocje na zestawy z młynkami G-IOTA.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline lukaszt2004 Mężczyzna

  • Wiadomości: 290
  • Ekspres: Kolba: Lelit Anna PL41E, Automat: Nivona 756, Delonghi Magnifica S. Hario V60 01, Kawiarka Bialetti New Venus 6tz. Frenchpress.
  • Młynek: Lelit Fred PL043MMI, Melitta Calibra
Odp: Ekspres do 2000
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Czerwiec 2021, 16:50:18 »
Szukam ekspresu do około 2000 zł.

Z doświadczenia Ci powiem, żebyś dołożył od razu i zakupił LELIT GLENDA PL41PLUST PID. Ten ekspres ma wszystko czego będziesz potrzebował do wykonania pysznej i co najważniejsze powtarzalnej w smaku kawy.
Zaoszczędzisz sobie mnóstwo rozczarowań i frustracji.

A musi być nowe? Może używkę? Taki zestaw jest niedrogi i na początek myślę, że całkiem fajny

A jeśli bys się decydował na używkę, to żądaj od sprzedającego aby z dokładnym opisem wystawił przedmiot na allegro. Tam masz ochronę kupującego.
Ja już kiedyś kupiłem młynek na pchlim targu wysyłkowo i to od kilkuletniego użytkownika forum, z ponad 600 wpisami.
Mial być z gwarancją i sprawny. Okazało się, że było na odwrót...
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2021, 16:56:42 wysłana przez lukaszt2004 »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ekspres do 2000
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Lipiec 2021, 20:41:07 »
Jeśli ktoś szuka taniego (do 2000 zł) zestawu to dziś wrzuciłem na Pchli Targ zestaw w bardzo dobrym stanie. Link poniżej:https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=11084.0

Niebawem pojawi się też STEEL PROF z młynkiem i-steel.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi