Autor Wątek: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'  (Przeczytany 22278 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Kwiecień 2014, 14:36:54 »
Marketing :D

czekamy na szczegółową relację i konkurs związany z nową maszyną

LMWDP #469

Novocaina

  • Gość
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Kwiecień 2014, 18:45:36 »
Maciek Jura się nie przebije przez naganiaczy. Przypadkiem trafiłam na forum, bo nie lubię kupować w ciemno.

Barnaba rozwiał wątpliwości co do awaryjności z9 i j9.3 - cóż podobno zepsują się jeśli się je potraktuje siekierą.

Teraz to jestem w kropce, bo skłaniałam się ku QM, ale wygląd jury nadal kusi. Powiedzie mi coś więcej o QM dlaczego wybieracie właśnie ten. Espresso lepsze rozumiem. Co jeszcze?

Co możecie powiedzieć o modelu QM monza?
 
 
Gromog gratuluję zakupu:)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Kwiecień 2014, 19:07:18 »
Nie mówiłem o Jurze, a o S i D.

QM jeszcze nikt na forum nie opisywał, przemawia za nim solidność i prostota konstrukcji, metalowa grupa - wszędzie indziej jest plastik...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Kwiecień 2014, 20:05:49 »
Porównaj filmy z YT pokazujące jak działa proces zaparzania Jurze i QM

Jura -
 
QM -

LMWDP #469

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Kwiecień 2014, 20:29:01 »
Ten filmik Jura to z serii Ena, która jest delikatna i myślę, że różni się budową od większych ekspresów Jura.

Myślę, że jeśli wybierzesz któryś z tych modeli Jura, które ci się spodobały to będziesz zadowolona, o ile nie zaczniesz porównywać do kawy z ekspresu kolbowego, bo to zupełnie inna liga. Są opinie, że QM robi poprawne espresso, może Goran by coś napisał na ten temat?
A poprawne espresso, to 25ml w 25 s. jak pisał kolega wcześniej. Jednak pewnie zależy ci  na kawach mlecznych, to Jura w zupełności spełni twoje oczekiwania, moja żona jest zachwycona. Trzeba wziąć pod uwagę, ze to inwestycja na lata, bo nie zajeździsz go w 2 lata tak jak większość budżetowych.

Novocaina

  • Gość
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Kwiecień 2014, 07:57:07 »
Marcin, nie zrozumieliśmy się. chodziło mi o to, że jura czy QM się nie przebiją, bo kampania s i d jest tak rozbudowana, że szkoda słów. naprawdę na forach ludzie raczej polecaja tylko s i d, ostatnio z przewaga na d. W sklepach typu euro, media dla idtiotów, sat. Polecają tylko s i d, a jak sie dopytujesz czy coś jeszcze słyszymy nie warto. Laik najczęściej kupuje to, co polecają bo sie nie zna i to zrozumiałe.
 
 Gromog Do kolbowych nawet nie śmiałabym porównywać ale w domu nikt nie bedzie się z tym bawił.
 
Dziękuję Wam bardzo za pomoc, bo zdecydowanie Wasze doświadczenie pomogło. Ponieważ ma to być prezent dla męża, pokażę  QM i Z9 i to On zdecyduje. Ja osobiście skłaniam się ku QM.
 
Polecicie jeszcze proszę dobry sklep internetowy z kawami, póki co kupowaliśmy w almie z tych najdroższych, ostatnio przywieźliśmy z Włoch ale zapasy się powoli kończą i chcemy spróbować czegoś nowego.
 
Raz jeszcze dziękuję:)
 

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Kwiecień 2014, 08:12:19 »
Kilka sklepów masz na forum, oprócz tego ranGo i Antonio - dwie świetnie palarnie kawy.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Kwiecień 2014, 12:43:37 »
Novocaina mam konkurs tylko dla ciebie :)
Gdy już zakupisz ekspres, podziel się z nami swoimi wrażeniami, zrób jakieś fotki. W prezencie otrzymasz paczuszkę kawy ode mnie, robiąc zakupy u naszego kolegi RanGo, który w swojej palarni wypala świetną kawę, jakiej w Almie nie doświadczysz :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Kwiecień 2014, 13:52:48 »
póki co kupowaliśmy w almie z tych najdroższych
Uuu, chyba po raz pierwszy mamy na forum kogoś, kto zacznie kupować kawę tańszą, a lepszą. :))

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Kwiecień 2014, 15:05:00 »
Uuu, chyba po raz pierwszy mamy na forum kogoś, kto zacznie kupować kawę tańszą, a lepszą.

He, he, he...
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Novocaina

  • Gość
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #40 dnia: 07 Kwiecień 2014, 14:16:54 »
Hehe...tańsza a lepsza suuuper:)))  Jeszcze chwilę czekam by powiedzieć mężowi, 2miesiące do urodzin... a chcę żeby sam wybrał, ten, który mu  podpisuje:) na pewno dam znać, na co się zdecydowaliśmy i zrobię fotki:)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Kwiecień 2014, 15:14:50 »
Z tych najdroższych w almie to ~140-150zł/kg, a te lepsze (tylko, że kupowane u źródła) to od ~100zł/kg się kupuję (czasem nawet i sporo taniej taniej, ale tu już by się trzeba zagłębić w bezpośrednie porównania i preferencje).

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #42 dnia: 07 Kwiecień 2014, 16:49:34 »
W mojej Almie nawet dobre kawy (np. bazzara top 12 gran cru) są pełnoletnimi leżakami - plus 12-18 miesięcy od palenia już mają, co czyni ich drogim sianem, a nie dobra kawą.
Czasami zdarzają się kawy relatywnie świeże, ale to już święto na dziale kaw  :evil:
W/w Bazarra 250g kosztuje w Almie ok. 38 zł, my zaś kupowaliśmy tą samą kawę (ALE świeżą!) po 26,50....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi