Autor Wątek: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'  (Przeczytany 22277 razy)

Novocaina

  • Gość
Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« dnia: 31 Marzec 2014, 14:04:24 »
Witam,
Chciałabym kupić ekspres automatyczny spełniający moje zapewne wygórowane oczekiwania: fajnie aby był z:

1. Funkcją czekolady - z tego jestem wstanie zrezygnować
2. Automatycznym śpenianiem mleka
3.z wbudowanym pojemnikiem na mleko ( po doświadczeniach z poprzednim ekspresem mam dość poparzonych rąk, trzymających szklankę, filiżankę, kubek)
4. Funkcją samoczyszczenia i odkamieniania - również dyszy do śpeniania mleka w miarę możliwości
5. Mnogim wyborem kaw mlecznych jak GranBaristo saeco
6. Gabaryty, głosność, cena mają pomniejsze znaczenie - nie chcę podawać górnego pułapu, bo nie mam pojęcia o cenach expresów.
7. Nie musi robić dwóch mlecznych kaw jednocześnie
 
Póki co przyjrzałam się nieco modelem saeco i delonghi. Delonghi primadonna Esam 6900 chyba najbardziej pasuje do moich oczekiwań. Jednak słyszałam dobre opinie o firmie Jura ale nie jestem w stanie przejść przez wszystkie te modele i ich funkcje. Może jesteście w stanie coś podpowiedzieć, polecić? Może ktoś miał styczność z delonghi i saeco,  i może coś powiedzieć na jego temat- bo 6tyś. to mimo wszystko sporo.
 
Pozdrawiam serdecznie i będę wdzięczna za wszystkie rady:)
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2014, 14:06:29 wysłana przez Novocaina »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Marzec 2014, 15:39:28 »
Przykro mi bardzo nie spotkałem się jeszcze z ekspresami, które śpenianiom mleko.
Chyba jedynie saeco śpenia mleko.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Marzec 2014, 19:03:43 »
;)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Marzec 2014, 19:07:20 »
Novocaina, myślę że 90% ekspresów dostępnych na rynku spełni Twoje wymagania. Również saeco i deloghi oraz kilkanaście innych firm.

Novocaina

  • Gość
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Marzec 2014, 19:51:45 »
Gromog, piszę z ipada, jest to duże utrudnienie, bo słownik działa sobie.
Wypada chyba podziękować za merytoryczność Twojej wypowiedzi.
Pozdrawiam

Novocaina

  • Gość
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Marzec 2014, 20:14:11 »
Spinka2 jestem zainteresowana firmą Jura ale mnogość modeli w każdej serii jest dla mnie, jako laika, nie do przejścia...

Offline ziomiwan

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: SIEMENS EQ6 S500, Faema Faemart
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Marzec 2014, 20:19:19 »
Czy podziękować to wątpliwa sprawa... Czepianie się słówek troszkę mija się z pytaniem jakie zadałeś...

Gdy szukałem ekspresu to koledzy i koleżanki odradzali Delonghi i Saeco (jak im podobne), ja nie posłuchałem i trochę żałuję.
Baa odradzają również takie kombajny (ja oczywiście nie posłuchałem i właśnie tego żałuję...).

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Marzec 2014, 20:20:43 »
Jeśli chodzi o kawy czarne - każdy ekspres zrobi zarówno "małą" (czyli coś jak espresso) i "dużą" oraz 2x"mała" i 2x"duża". Co do kaw mlecznych... różnią się między sobą zwykle proporcjami mleka i kawy. Niemal wszystkie ekspresy nieco droższe mają możliwość pobierania mleka z kartonu lub termosu (co jest praktyczniejsze niż wlewanie mleka do wnętrza ekspresu z uwagi na utrzymanie czystości).
Jeśli budżet wynosi ok. 6kPLN - przeczytaj wątek: http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=738.0
Jeśli jest mniejszy to daj znać.

Novocaina

  • Gość
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Marzec 2014, 21:44:29 »
Ziomiwan
Czytając opinie mam wątpliwości co do saeco czy delonghi, stąd moja wizyta na forum i prośba o poradę. 

Kwota nie ma większego znaczenia.
 
Co możecie powiedzieć o modelach
-jura impressa z9
-jura impressa j9.3 TFT
- quick Mill Super Cappuccino
Jakie są wady i zalety? Czy są warte swojej ceny?  Jak ich awaryjność na tle starszych modeli? Chcę kupić coś, co zostanie na lata. Do 3-4 kaw dziennie, typowo do użytku domowego.


Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Marzec 2014, 23:05:07 »
Marzy mi się automat quick mill. Podobno robi espresso najbardziej zbliżone do ideału. Niestety, mam jurę, która  nie należy do ekspresów psujących się, więc żona nie pozwoli mi zmienić przez parę lat. Serwisanci odradzają ekspresy z automatycznym dozowaniem mleka.  U mnie pobiera z kartonu, a i tak lubi się przytkać. Ale nie ma problemu z czyszczeniem.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Kwiecień 2014, 06:43:35 »
Chyba nikt na forum nie ma quickmilla, może ktoś miał z nim styczność, więc trudno będzie chyba doradzić Ci w tej kwestii. Tak jak pisze Gromog - podobno QM jest lepszy ale to tylko gdybanie. Myślę że cokolwiek wybierzesz z powyższych to będziesz zadowolona.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Kwiecień 2014, 06:48:39 »
A ja jeszcze jedno wtrącę - warto czytać to co juz wcześniej napisano,nie jest tego aż tyle żeby tracić miesiące i lata, więc czytać.
Miałem wcześniej podać link do wątku (tego co zapodał Spinka), ale to wątek w wątek, więc lenistwo nie jest usprawiedliwione Koleżanko. :nienie:

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Kwiecień 2014, 08:26:20 »
Chyba nikt na forum nie ma quickmilla

Jak to nie ma ? ;) U moich rodziców, na działce, stoi oto taki Quick Mill i robi poprawne "espresso" już od wielu lat. Grupa metalowa, sitka metalowe, jak na automat super. 





Novocaina

  • Gość
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Kwiecień 2014, 09:18:32 »
 KrzychK nie uzyskałam odp. na moje pytania po przeczytaniu wątku podanego przez Spinke2. Myślę, że to nie moje lenistwo a Twój brak czytania ze zrozumieniem. Jeśli przeczytałbyś moją wypowiedź poniżej linku zorientowałbyś się, że zapoznałem się z treścią wątku choćby dlatego, że dopytuję o quick mill ale o model super Cappuccino, bo bardziej pasuje do moich wymagań. Ponadto nie zawracam głowy ekspresami nivona, bo doczytalam w postach o ich fabrycznym ' postarzaniu'. Nie pytam o modele z linii Ena, bo piszecie, że są zrobione z mniej trwałych materiałów.  Nie zgłębiam tematu saeco i delonghi z uwagi na Wasze komentarze i odradzanie tych ekspresów w poprzednich wątkach, jednak do czegoś na początku musiałam się odnieść, bo moja znajomość ekspresów i ich funkcji ograniczała się do tych dwóch firm. Dlatego nie uważam, bym dublowała wątek, a jeśli nie masz nic sensownego do powiedzenia oprócz mędrkowania o tym, co Ci się o mnie wydaje nie zaśmiecaj proszę mojego wątku.
 
W sklepie poinformowano mnie, że tylko delonghi Esam 6900 spełnia moje wygórowane oczekiwania, w co szczerze watpilam od początku, ale jako laik nie wchodziłam w głebszą dyskusję bo argumenty miałam żadne. Słyszałam kiedyś o firmie jura ale nikt ze znajomych nie posiada takowego ekspresu. Natomiast mnogość modeli na stronie dystrybutora jest dużym wyzwaniem.
 
Nie wiem czy warto inwestować w wyświetlacz TFT, młynek aroma+, funkcję aroma boost. Na pewno ważne jest jak wspomniał Gromog spienianie mleka z kartonu czy specjalnego pojemnika bo łatwiej czyścić. Regulacja dyszy do latte też jest dość istotna. Wyświetlacz jest  z mojego punktu wygodny, Quick mill wydaje się dość surowy ale może to wcale nie wada. Może wystarczy niższy i tańszy model? Niestety nie mogę znaleźć nic o awaryjności ani żadnych bieżących opinii na temat podanych przeze mnie 3 modeli ekspresów.
 

 

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Ekspres automatyczny mnogi wybór 'gotowców'
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Kwiecień 2014, 09:22:33 »
Jeśli potrzebujesz rzetelnej informacji nt awaryjności ekspresów jura proponuje kontakt z użytkownikiem Barnaba ([email protected])

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi