Autor Wątek: Pomoc w wyborze ekspresu do 3000 zł.  (Przeczytany 23370 razy)

bieniu21

  • Gość
Pomoc w wyborze ekspresu do 3000 zł.
« dnia: 18 Grudzień 2013, 17:31:53 »
Witajcie, przymierzam się do zakupu ekspresu automatycznego. Z racji, że nie znam się na tym zupełnie a chciałbym wybrać coś dobrego (co posłuży) zamieszczam poniższy wątek.
Mój maksymalny budżet to 3000 zł. Chodzi mi o coś nieawaryjnego, dobrze wykonanego, co będzie tworzyło dobre kawy przede wszystkim mleczne.

Bardzo proszę o sugestię wszystkich ekspertów z forum.


Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Pomoc w wyborze ekspresu do 3000 zł.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Grudzień 2013, 19:26:33 »
Ja bym poszukał czegoś z oferty Jury - masz tam kilka modeli w cenie +/- zakładanej. Porównaj je sobie, zwłaszcza sposoby przyrządzania kaw mlecznych.

LMWDP #469

bieniu21

  • Gość
Odp: Pomoc w wyborze ekspresu do 3000 zł.
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Grudzień 2013, 21:02:22 »
Wiem że ekspresy z Jury to dobry wybór jednak ich cena przewyzsza moj budżet. Z ekspresow Jury które zrobią cappucino oraz latte machiato wytypowałem Jura ena micro 9 one touch oraz Jura ena 9 one touch. Pierwszy to koszt 3990 zł, natomiast drugi ponad 4500 zł.

Możecie polecić coś innego ?
A może macie jakiś adres sklepu z niższymi cenami na Jure??

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Pomoc w wyborze ekspresu do 3000 zł.
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Grudzień 2013, 21:41:49 »
http://www.ceneo.pl/22460603

http://www.ceneo.pl/800955#tab=reviews_scroll   Taki użytkuję w domu. Już jest po gwarancji i działa bezproblemowo. Wg opinii osoby serwisującej te ekspresy jest zbudowany solidnie i jeśli będziesz dbał, to ci długo posłuży.

http://www.aspio.pl/pl_PL/p/Ekspres-do-kawy-JURA-Impressa-C-5-Black-UWAGA-CENA-ZALEZNA-OD-KURSU-EURO-POLSKA-DYSTRYBUCJA-POLSKA-GWARANCJA/1465                  Ten model C5 zyskał sobie bardzo dobrą opinię użytkowników, ale coraz trudniej go kupić, bo to stary model.

Jura z serii Ena to należałoby sobie odpuścić, są to malutkie ekspresy i nie są tak wytrzymałe jak duże.

Offline Twolipan Mężczyzna

  • Wiadomości: 127
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Cunill
Odp: Pomoc w wyborze ekspresu do 3000 zł.
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Grudzień 2013, 03:30:19 »
Ja w automatach nie siedzę, ale tyle co wiem to ena 9 micro ma zbiornik na wodę umiejscowiony tragicznie, problemy z czujnikami, modułem zaparzania i spieniania, generalnie jakaś porażka opakowana w surowce wtórne.

I zgadzam się z gromogiem, że C5 to bardzo dobry sprzęt. Jego następcą jest C50 który ma większe zbiorniki od poprzednika, wyświetlacz i poprawiony młynek, a wykonaniem podobnież przebija F7. Po dołożeniu 115 zł do załączonej przystawki easy masz profi  czyli model C55 (3,5 PLN) za około  2 tysiące złotych  :ok:

Jura C50 za 497  euro z dostawą do Polski.
http://www.stoll-espresso.de/jura-impressa-c50-schwarz.html?utm_source=idealo&utm_medium=cpc&utm_campaign=preisvergleich

Osobiście oczywiście jestem za kupowaniem wszystkiego za granicą dopóki u nas ceny nie spadną. Ale w kwestii Jury musisz sprawdzić kilka rzeczy: czy ekspres zakupiony np. w Niemczech nasz ASO Strauss-a naprawi na gwarancji i podobno od tego roku wgrywane są języki tylko z tego kraju gdzie się je sprzedaje.
Dla mnie nawet brak obu tych rzeczy nie byłyby w stanie zniechęcić do zakupu, ale to do rozważenia. Zawsze można wysłać do naprawy w Niemieckim serwisie, a język w postaci kilku komend uważam za możliwy do opanowania ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Grudzień 2013, 03:39:12 wysłana przez Twolipan »

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Pomoc w wyborze ekspresu do 3000 zł.
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Grudzień 2013, 06:54:11 »
No i koledzy wszystko powiedzieli. Możne spróbować innych ekspresów (np. Nivona) ale ja też postawiłbym na sprawdzoną i solidną konstrukcję.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Pomoc w wyborze ekspresu do 3000 zł.
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Grudzień 2013, 08:48:35 »
Jura, rzadko psuje się więc małe prawdopodobieństwo jest, że trafi do serwisu, chyba, że z winy użytkownika. Mój nie trafił do serwisu, a na przegląd trafi do Barnaby.

bieniu21

  • Gość
Odp: Pomoc w wyborze ekspresu do 3000 zł.
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Grudzień 2013, 10:20:14 »
Tak jak pisalem na poczatku chodzi mi glownie o kawy mleczne (capuccino, latte machiatto) a wskazany przez Was model jury czyli c50 nie posiada (chociazby w wypisanych danych technicznych) takich opcji.
Z racji, że jestem słabo poinformowany o ekspresach napiszcie czy C50 posluzy do zrobienia w/w kaw:)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Pomoc w wyborze ekspresu do 3000 zł.
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Grudzień 2013, 10:27:38 »
Poczytaj TUTAJ, piszą że w komplecie jest Easy Fine Frother.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Pomoc w wyborze ekspresu do 3000 zł.
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Grudzień 2013, 10:41:54 »
Ekspresy te mają przystawkę do spieniania mleka. W mojej Jura F50 jest przystawka Professional Cappuccino Frother, która służy do spieniania mleka, dozowania gorącej wody lub pary. Wygląda to tak, że wkładasz wężyk do kartonu z mlekiem (może być pojemnik na mleko, ale nie ma na wyposażeniu i jest drogi) i wylatuje do szklanki spienione mleko w ilości jaką sobie zaprogramujesz. Przygotowanie kawy i mleka następuje  oddzielnie, ale to ma tą zaletę, że taką przystawkę do czyszczenia rozbierasz w parę sekund.
Gdy chcę uzyskać 3 warstwy tzn. spieniam najpierw mleko, później dodaję kawę, albo najpierw kawę a później mleko, wtedy rozmiesza się.  Nie pamiętam jaka jest różnica pomiędzy przystawką easy, a profi, ale mówią, że lepiej wybrać profi

Offline Twolipan Mężczyzna

  • Wiadomości: 127
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Cunill
Odp: Pomoc w wyborze ekspresu do 3000 zł.
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Grudzień 2013, 11:54:48 »
Tak się na C50 robi kawy mleczne z dołączoną w komplecie easy.


Jeżeli myślisz o wersji na jeden przycisk "one touch" to nie ten przedział cenowy, sensowna jakość zaczyna się chyba dopiero od J.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Pomoc w wyborze ekspresu do 3000 zł.
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Grudzień 2013, 12:51:27 »
Chaotyczny ten filmik i długi. Generalnie to  nagrzewa się do przygotowania mleka ok 30s. Cały proces przygotowania kawy może zajmie z 2 min.

bieniu21

  • Gość
Odp: Pomoc w wyborze ekspresu do 3000 zł.
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Grudzień 2013, 20:35:20 »
Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Zdaje sobie sprawe ze JURA jakosciowo to pierwsza klasa ale zapytam jeszcze o cos innego. Mianowicie, co myslicie o ponizszyh modelach:

siemens- eq7l series te7132 01rw

Delonghi ecam 23.460S

Tak mysle ze moze z tych cos byloby ok. Moglbym przedluzyc gwarancje i miec spokoj na te kilka lat a dodatkowo funkcje one touch.
Dodam ze to bedzie moj pierwszy ekspres.
Czekam na opinie.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Pomoc w wyborze ekspresu do 3000 zł.
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Grudzień 2013, 09:43:41 »
Podobno Siemensy serii 7 są słabiej wykonane niż serii 5. Jeśli więc siemens to niższej klasy.

DeLonghi - pojęcia nie mam.

Nie wiem czemu nie chcesz Jury C50, zwłaszcza, że koledzy pokazali Ci, że da się ją kupić pozostając w twoim budżecie. A ta C50 tak naprawdę nie różni się funkcjonalnie od twoich propozycji. Za 2890 PLN masz ja i u siebie. Gdyby spienianie było z jakiegoś kłopotu problemem to możesz dokupić na pełny wypas spieniacz profi.

W automatach rzadko psuje się funkcja spieniania (przy zachowaniu elementarnej czystości nie ma na to szans). Psują się raczej moduły zaparzające kawę. Jura oferuje ci sprawdzone, długowieczne rozwiązanie. Po upływie gwarancji jest Barnaba, który ewentualnie naprawi twoją maszynę w rozsądnych kosztach.

Piszesz o przedłużaniu gwarancji - a może lepiej za to nie dopłacać, i cieszyć się sprzętem. Po co ci maszyna która może stać w serwisie. To już lepiej w Jurze brać gwarancję door-to-door. Wtedy w przypadku naprawy dłuższej niż 4-7 dni roboczych dadzą ci  ekspres zastępczy na czas naprawy.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi