Autor Wątek: Automat w cenie do 7000 złotych  (Przeczytany 25174 razy)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Czerwiec 2013, 09:09:30 »
Test porównawczy, ze wskazówkami na co zwrócić uwagę przy wyborze ekspresu. Testy są przeważnie sponsorowane, tak że rozum do głowy a wnioski przenieść na konkretny model który chcemy zakupić .



 

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Czerwiec 2013, 14:21:27 »
Co za tekst! Chyba nie jestem wystarczająco cool aby czytać takie cool teksty.  8) Ledwo zmęczyłem.  :-\

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Czerwiec 2013, 14:23:29 »
Ja spasowałem, gdzieś w połowie. Szkoda tylko że w końcowej tabeli nie wyeksponowano tak ważnej cechy jak smak otrzymanej kawy. Jest w tabelce ale nie wygląda na najważniejszy parametr.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Czerwiec 2013, 14:25:13 »
A poważnie, zaufałbyś tym ekspertom w kwestii smaku kawy? :o

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Czerwiec 2013, 14:26:39 »
Teraz nie, ale kilka lat temu, gdy niewiele wiedziałem o kawie potraktowałbym pewnie ten tekst jak całkiem fachowy. :)

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #35 dnia: 11 Czerwiec 2013, 15:59:45 »
Dwa lata temu, to po takim teście nie spałbym, tylko myślał, kiedy w końcu kupię automat ::)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Czerwiec 2013, 17:16:26 »
dwa lata temu chciałem kupić automat Philipsa na saszetki :D HD7810 bodajże, z cappucinatorem  :smiech:
LMWDP #469

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #37 dnia: 11 Czerwiec 2013, 17:26:40 »
Jeśli ponownie miałbym wybierać ekspres do domu to wybrałbym automat, wygoda górą. Co prawda byłby to już pewnie Qick mill. Ewentualnie mieć 2 w domu.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Czerwiec 2013, 17:36:59 »
No i to jest właśnie mój dylemat - myślałem docelowo o dwóch bojlerach, PIDzie itp. A teraz myślę o wygodzie. Żona wstaje sporo wcześniej niż ja, z kolby sobie cappu/latte nie zrobi. Mnie na szczęście nie budzi :) Przydałby się więc automat - może nie QM bo ten z automatem do spieniania to już znaczny koszt, ale jakaś Jura czy inny Siemens z rurką do mleka.

A dla mnie albo dźwignia, albo coś z E61 i małym, tak do litra, oPIDowanym bojlerkiem - stricte pod espresso tylko. Pompa rota nie koniecznie już ;)
LMWDP #469

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Czerwiec 2014, 00:25:16 »
W ubiegłym tygodniu "wybuchł" u mnie w firmie bodaj już 10 letni Siemens S20 i potrzebuję coś porządnego wreszcie do biura (15-20 osób); większość pija "duże" kawy w mniejszości mleczne, ale chciałbym, aby poza wygodą obsługi "dla odmieńców" udawało się uzyskać coś zbliżonego do espresso; budżet jak w tytule wątku, ale wolałbym nie wydawać więcej niż potrzeba  ;).
Czy poza QM istnieje alternatywa? Interesuje mnie egzemplarz nowy i najlepiej z PL gwarancją.
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Czerwiec 2014, 01:47:21 »
QM jest fajny. Poradzi sobie w biurze. Ilość naparu regulowana jest pokrętłem. Regulacja młynka i dozowania kawy jest schowana pod klucz, aby nikt nieporządany rączek nie pchał. Dozowanie mleka jest przez przytrzymanie przycisku. Chwalone są modele z dyszą spieniającą. Ekspresy te są solidnie zbudowane.  Z tym espresso to nie wiem bo skręcałem młynek na maxa, a i tak wychodzi w 11s, ile bym nie kręcił.  Serwis jest bardzo w porządku. Zawsze służą pomocą i poradą.

Są jeszcze ekspresy WMF.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #41 dnia: 16 Czerwiec 2014, 13:09:12 »
Do biura i kaw mlecznych dobrze sprawdzą się maszynki Jura z opcją One touch, wtedy nie musimy przestawiać filiżanki ani ręcznie pienić, ekspres sam wszystko ogarnia, więc dla ludzi w biurze dobra opcja. Kawa wychodzi przyzwoita, cappuccino z pianką jak pieniona w "pro" ekspresie, udało nam się spokojnie malować tym mlekiem. :)
Co do konkretnych modeli to nawet taniej niż za 7tys brutto można zejść, np model Jura Impressa f8 kosztuje 5tys, a to całkiem przyzwoite ustrojstwo, albo Impressa J9.2 za 7tys bez 10zł ;)
Wiem, że robię lekką reklamę, ale piszę bo mogę z czystym sumieniem polecić te maszynki, bo ekspres może parametry może ma porównywalne z siemensami czy innymi delonghi, ale... ale w ramach zakupu dostajesz wypasioną gwarancję, gdzie przy każdej nawet drobnej usterce Jura przysyła kuriera pod drzwi, ekspres jedzie do ich serwisu i po paru dniach wraca. A po zakończeniu gwarancji jest kolejna "gwarancja", dająca pewność że naprawa nawet przy kompletnie rozsypanym ekspresie nie wyniesie więcej niż x zł (w zależności od wieku ekspresu, naprawy od 300zł dla nowych modeli do 1000zł dla ekspresów z epoki kamienia łupanego). Więc tutaj będąc w okresie gwarancyjnym nigdy nie zostajesz sam z ekspresem, nie musisz szukać punktu napraw itd, a po gwarancji dalej jest spokój i nikt nie powie "panie, ten ekspres to stary, części już nie robią, trzeba nowy" :)

W razie gdyby ktoś potrzebował więcej informacji to zapraszam :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Czerwiec 2014, 22:30:58 »
Co sądzicie o DeLonghi PrimaDonna Exclusive ESAM 6900.M - znajomy przymierza się do zakupu  8)
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline Maciej Mężczyzna

    • CafeMax
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 47
    • Kawa, Ekspresy , Akcesoria - cafemax.pl
  • Ekspres: Lelit Victoria, Jura X8, Puck-Puck, AEROPRESS, Syphon HARIO, Drip ,
  • Młynek: Fiorenzato F4 NANO, Comandante, Lelit Wiliam PL72, Eureka
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #43 dnia: 25 Czerwiec 2014, 11:56:35 »
DeLonga odpuść, miałem na serwisie taki i efekt po zaparzeniu kawy był mizerny :) Dla wygody używam Spinela na ESE, to naprawdę fajne rozwiązanie dla wygodnych. Zobacz   -  youtube.com/watch?v=shMrKkkjGZU
Dobra kawa!      Optymalny dobór ekspresów dla domowego baristy
           KORZYŚCI dla forumowiczów - hasło "WOK"
                                                                                      -  kontakt osobisty mile widziany :)
www.cafemax.pl

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #44 dnia: 25 Czerwiec 2014, 12:00:52 »
@Maciej, w każdym poście masz zamiar reklamować Spinela? Lepiej załóż sobie reklamowy wątek.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi