Autor Wątek: Automat w cenie do 7000 złotych  (Przeczytany 25175 razy)

kasiek

  • Gość
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Maj 2013, 14:26:44 »
No ale do automatu to chyba nie trzeba mieć młynka ? Widziałam automaty z wbudowanymi młynkami albo jakoś tak :) Młynek oczywiście zakupię też już się rozglądałam za tym ale to jest znacznie prostsze niż wybór ekspresu ,a co do ekspresu kolbowego jeżeli mój pomysł by się przyjął w moim mieście (dodam,że u mnie w mieście są same kawiarnie no i kawę też nie za dobrą oferują) to wtedy pomyślę nad ekspresem kolbowym. Ale na razie nie mam co myśleć o tym :) czyli już wiem ,że do automatu nie mam co dodawać kawy aromatyzowanej :)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Maj 2013, 14:28:30 »
Automat jest z młynkiem.
Młynek to żeby mielić klientom :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Maj 2013, 14:40:51 »
W takim razie powinnaś pomyśleć o ekspresie kolbowym i młynie.
A ja się nie zgodzę - bo zakładam że przychodzi sobie klient, próbuje kawę i postanawia ją kupić. Wraca do domu z ziarnami/zmieloną kawą. Robi ją sobie tak jak zawsze, zalewajkę, przelewowy, kawiarka, automat i za cholerę nie przypomina mu tego co pił z kolby w sklepie. Wraca do sklepu i mówi że ta kawa to lipa jakaś. Albo już nie wraca.... No chyba, że to będą tyko klienci mający ekspresy kolbowe.

Kasiek - jeśli będziesz mieć kawę w ziarnach to klient będzie chciał czasem mieć ją zmieloną bo nie ma młynka - czasem do tygielka, czasem do kawiarki. Musisz mieć dedykowany młynek do tego bo ten z ekspresu automatycznego mieli tylko do ekspresu.
LMWDP #469

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Maj 2013, 15:04:21 »
Więc pomysł kolby można zawiesić na inne czasy.


Jeśli chodzi o młyn dla klientów, to na początek powinien wystarczyć Mazzer Super Jolly, do kupienia używany za 1000zł.
Nowego nie ma co kupować, bo w tych gastronomicznych, używanych sprzętach jedyne co trzeba wymienić to żarna (koszt około 100zł).
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2013, 15:06:05 wysłana przez Geralt0073 »

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Maj 2013, 15:13:18 »
Ja bym jednak polecił większy młyn - Major, Robur albo jakiś Mahlkonig. Ze dwa razy w miesiącu zdarza mi się zmielić naraz 1 kg kawy. Na SJ trwa to dłuższą chwilę (kilka minut)
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2013, 15:22:09 wysłana przez spinka2 »

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Maj 2013, 15:28:30 »
Prawda, że z 1kg w SJ trochę schodzi, ale Robur to już spory wydatek, bo około 2000$

Ja bym jeszcze napisał o Compaku: http://www.1stincoffee.com/compak-r80.htm - typowo sklepowy młynek.

Te dywagacje młynkowe chyba powinniśmy przenieść.

kasiek

  • Gość
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Maj 2013, 15:35:56 »
 Dziękuję za rady cos na pewno wybiorę :) Mam jeszcze jedno pytanie,nie wiem w jakim wątku to umieścić więc tutaj napiszę. Oprócz ekspresu automatycznego zastanawiałam się na francuską prasą czy w ogóle takie coś opłaca się mieć w takiej małej kawiarence? No i czy kawy aromatyzowane będę mogła w niej zaparzać ? Byłabym wdzięczna za odpowiedź :)

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Maj 2013, 15:40:28 »
To temat do metod alternatywnych: http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?board=12.0

Oczywiście, że taka prasa się przyda. Aromatyzowane kawy też możesz w niej zaparzyć.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Maj 2013, 16:17:05 »
Ja bym może zamiast kaw aromatyzowanych postawił na dobre ziarno - ono już samo w sobie będzie miało ciekawe aromaty i smaki. A jeśli klient chce jakiś specjalny aromat (wiśniowy) to zalewałbym to syropem jakimś. Będziesz mieć mniej problemów z czyszczeniem młynka/ekspresu.

Pamiętaj że kawa po otwarciu nie może stać zbyt długo - jeśli będziesz trzymać kilka/kilkanaście słoików z ziarnem to spora część z nich po  prostu zwietrzeję i straci swoje walory. Musisz pomyśleć o jakimś sposobie przechowywania otwartych kaw do degustacji (lodówka + torebki strunowe) a resztę trzymać w oryginalnych torebkach - dla celów prezentacji/wizualnych możesz mieć słoje z najtańszym produktem z supermarketu - laik i tak się nie pozna ;)
LMWDP #469

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Maj 2013, 16:19:57 »
Na aromatyzowane jest zapotrzebowanie i tego nie zmienimy. Nie każdy chce dobre ziarno.
Ale po aromatyzowanym ziarnie młynka do końca nie doczyścisz. Mój młyn pracował kiedyś w sklepie, gdzie musiał mielić te chemiczne smaczki. Do tej pory czuję sztuczną wanilię i banany.

O przechowywaniu, to nawet artykuł mamy: http://wszystkookawie.pl/index.php/publikacje/8-kawa-i-jej-przechowywanie ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2013, 16:22:06 wysłana przez Geralt0073 »

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Maj 2013, 17:40:58 »
Z automatów poszukaj coś z serii JURA X, używany z autoryzowanego serwisu jeszcze długo popracuję, nie kosztuję tak dużo... a jak przejdziesz na wyższy poziom ze swoją kawiarenką, to ten ekspres zabierzesz do domu.
Myśl o smacznej kawie i o dodatkach do niej. Nawet w takich wielkich sieciach typu CH nie korzystają z aromatyzowanego ziarna.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Maj 2013, 18:11:02 »
Kasiek - pogadaj z Barnabą, to gość co prawda od serwisu automatów, ale a) ma wiedzę b) czasami wie o sprzedawanym sprzęcie w dobrym stanie c) oszczędzając na automacie (bo dobra używka) możesz dokupić inne zabawki czy sporo kawy).

ps. ma ktoś namiary na Barnabę?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Maj 2013, 18:19:28 »
Barnaba o ile wiem, był zaproszony ale ...
Znałem gościa w Tychach który się zajmował ekspresami JURA. Na stronie jest oferta cenowa, z gwarancją, ale nie wiem czy to jest aktualne, trzeba napisać, zadzwonić.
http://osa-ekspresy.pl/

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Maj 2013, 18:40:02 »
http://www.yasni.pl/ext.php?url=http%3A%2F%2Ftablica.pl%2Foferta%2Fdzierzawa-oraz-serwis-ekspresow-cisnieniowych-do-kawy-saeco-jura-ID1qfJF.html&name=Tomasz+Bebel&cat=other&showads=1

Na 99% będzie to  namiar na Barnabę. Kiedyś pokazał mi co sprzedaje na allegro i były to fajne ekspresy, co prawda były sporo droższe niż pozostałe na allegro, ale za to sprawdzone i bez wtopienia kasy.

hary1200

  • Gość
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Maj 2013, 22:18:12 »
kasiek masz pw

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi