Autor Wątek: Automat w cenie do 7000 złotych  (Przeczytany 25178 razy)

kasiek

  • Gość
Automat w cenie do 7000 złotych
« dnia: 22 Maj 2013, 11:47:31 »
Nie wiem czy w dobrym miejscu odpowiadam na temat,chciałam się zapytac czy opłaca się kupować ekspres Saeco Aulika ? czy moż znacie jakieś lepsze ekspresy tańsze albo w tej samej cenie ja znalazłam za 6888 zł.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maj 2013, 11:49:06 »
Tak, są inne zarówno tańsze jak i lepsze. Załóż odpowiedni temat w dziale o ekspresach automatycznych :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Maj 2013, 12:11:08 »
Nie wiem czy w dobrym miejscu odpowiadam na temat,chciałam się zapytac czy opłaca się kupować ekspres Saeco Aulika ? czy moż znacie jakieś lepsze ekspresy tańsze albo w tej samej cenie ja znalazłam za 6888 zł.
Za te pieniążki to już chyba nawet u nas QuickMill'a automat kupisz - a to podobno jedyny robiący prawdziwe espresso.

Adminie - może przenieś te posty w nowy wątek "Automat w cenie około 7000 PLN?"
LMWDP #469

kasiek

  • Gość
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maj 2013, 12:27:35 »
No w tej chwili jest w promocji http://cremacafe.istore.pl/pl/saeco-aulika.html#op1, ale  że co ? za tani jest czy co? bo nie rozumiem? No widziałam po 12 tysięcy ale to chyba już jest przesada na takie cos to mnie nie stać.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maj 2013, 12:45:25 »
Nie o to chodzi, po prostu zwykle forumowicze szukają automatu w cenie 5-10 razy niższej :)
Popatrz na QuickMilla i Jurę

kasiek

  • Gość
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Maj 2013, 13:14:30 »
Bo ja nie szukam do domu ale do kawiarni :) no chyba,że ktoś może mi polecić dobry a znacznie tańszy automat,nawet by lepiej było bo zawsze na coś inne mogłabym wydać :) A tamte automaty zaraz sobie zobacze :)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Maj 2013, 13:26:53 »
Fajny ekspres Jura można kupić za mniejsze pieniądze, a słyną z solidności i niezawodności. W jednej z białostockich kawiarenek widziałem nawet Jura F50II. Ale iść na łatwiznę i kupować do kawiarni automat ? Po co klient miałby zachodzić do takiej kawiarni, jeśli na każdym Orlenie, a praktycznie na każdym kroku można napotkać automat. Ja osobiście nie zaglądałbym do takiej kawiarni, bo to samo mam w domu i ziarno wiadomego pochodzenia. Latte art automatem nie wyczarujesz. Za mniejsze pieniądze można fajny ekspres kolbowy wybrać.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Maj 2013, 13:30:41 »
Mniejsze to nie, bo do tego młynek i pozostałe akcesoria, ale powiedzmy że porównywalne :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Maj 2013, 13:37:51 »
gromog - patrzysz przez pryzmat doświadczonego kawosza. Ja też w kawiarni raczej kawy z automatu nie kupię, ale większość ludzi ma to głęboko gdzieś. Pytanie co Kasiek chce od swojego biznesu, jakie ma być główne źródło dochodu. Jeśli kawa to popieram cię w całej rozciągłości. Jednak jeśli kawa ma być dodatkiem to automat w zupełności wystarczy.

Kasiek - jak mniemam to nie będzie stricte kawiarnio-herbaciarnia, to nie ma być główne źródło dochodu twojego biznesu? Bo jeśli tak - to niestety chyba nie tędy droga. Wtedy musisz mieć ekspres kolbowy 2/3 grupowy, musisz mieć młynek, a kto wie czy z czasem nie dwa młynki aby móc mielić różne kawy. Ile osób będzie w twoim lokalu pracować - bo jak jedna za barem to tylko automat bo nikt nie będzie chciał czekać.

Co do automatów to podobno Quick Mill ma najlepszy sprzęt jeśli chodzi o jakość espresso - tzn jest ono takie jak być powinno. Maszyny i orientacyjne ceny możesz obejrzeć tutaj. Nie wiem co to za sklep i podaje link bo akurat mają QM - może mają straszne ceny a może dobre :)

Są dwa modele które mogą cię interesować - Professional i Supercappucino. Główna różnica jest taka, że ten drugi sam spienia mleko zasysając je z kartonika. W pierwszym to ty spieniasz i masz szansę na rysowanie latte-art.

LMWDP #469

kasiek

  • Gość
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Maj 2013, 13:48:05 »
Głównie ma to być sprzedaż kaw i herbat na wagę z możliwością degustacji, do tego dochodzi sprzedaż dodatków w postaci syropów, konfitur i soków warzywnych i owocowych. Na kawach niestety nie za dobrze się znam i zdaję sobie sprawę z tego że jest to ciężki temat ale mam nadzieję,że do opanowania :)

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Maj 2013, 13:51:47 »
W takim razie powinnaś pomyśleć o ekspresie kolbowym i młynie.
Automat nie odda smaku kawy, tak jak można to zrobić posiadając dobry, ,,ręczny" zestaw.

Jak duży ruch może być u Ciebie? Może nie warto będzie kupować ekspresu aż z trzema grupami, jak wspominał Doktor.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Maj 2013, 13:56:31 »
A mi się wydaje, że mimo wszystko jednak automat lepiej się sprawdzi.  :)
Młynek+kolba to nie temat do ogarnięcia w kilka godzin. Poza tym jeśli do degustacji, to każda zmiana kawy to również zmiana ustawień młynka. Do tego trzeba mieć doświadczenie lub umiejętności. Dlatego stawiam na automat.

kasiek

  • Gość
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Maj 2013, 14:03:14 »
Hmm ja bym chciała,żeby ruch był jak największy ale jak to będzie to przekonam się w praktyce oczywiście o ile już na 100% będę pewna że chcę takie coś otworzyć ,najpierw rozglądam się za wyposażeniem i cenami. Co do ekspresu kolbowego to zastanawiałam się ale jest jeden problem nie jestem baristą ,nie znam się dobrze na parzeniu kawy więc nie jestem pewna czy to jest dobry pomysł. Przynajmniej nie będę miała problemu z parzeniem herbat :) Ludzi na razie nie zamierzam zatrudniać,bo nie wiem czy w ogóle będzie to miało jakiś sens. Lokal tez nie będzie duzy bo 40-50m2 więc chyba jedna osoba wystarczy.
No właśnie Spikna2 automat w moim przypadku chyba będzie najlepszy, tylko trzeba wybrać możliwie jak najlepszy i w miarę tani,nie mówię że za 2-3 tys ale w przystępnej cenie musi być :)
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2013, 14:06:17 wysłana przez kasiek »

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Maj 2013, 14:08:51 »
Tak więc przy sprzedaży kawy na wagę w konkretny młynek i tak trzeba się zaopatrzyć. Zakładam, że będziesz sprzedawać również kawy smakowe, a do automatu nie zaleca się sypać ziarna aromatyzowanego, bo go zniszczysz, pewnie stracisz gwarancję, a i nie doczyścisz, więc w każdej kolejnej kawie pozostanie posmak. Jeśli miałbym sprzedawać kawy aromatyzowane, to postawiłbym młynek oddzielny do takiej kawy, nie musi z jakiejś górnej półki.

Jeśli ma być tak jak piszesz sprzedaż z degustacją, to musi być kolba, chociaż z jednogrupowa, bo na niej wyczarujesz takie espresso, że klient poczuje wyjątkowość ziaren które oferujesz, a z automatu niekoniecznie.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Automat w cenie do 7000 złotych
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Maj 2013, 14:16:00 »
Oczywiście my tu raczej promujemy kolbę lub alternatywne sposoby parzenia ale wygoda automatu jest nie do przecenienia i nie wymaga zbyt wiele wkładu własnego w naukę. Ceną jest niestety "spłaszczenie" smaku kawy - kawy upodobnią się do siebie.
Nie daj się namówić na żadne umowy wiązane typu "bierz od nas kawę a ekspres będzie za 1 zł" - na pewno to nie Ty na tym zyskasz!

Gromog - nic na siłę, jeśli Kasiek woli automat to jej wybór. Sam wiesz od ile lat uczymy się swoich ekspresów :)
A i do automatu może sypać kawę zmieloną wcześniej w młynku - może posmak nie zostanie... nie wiem.

Ideałem byłoby tak jak DrUsagi - kilkukolbowy ekspres + kilka młynków ale najczęściej jest to własnie automat, czasem tylko 1 młynek i jakaś kolba. A źle zaparzona kawa z kolby bardziej zniechęci niż średnia kawa z automatu.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi