Autor Wątek: Nivona 877 - problemy ze spieniaczem  (Przeczytany 701 razy)

Offline Huk

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: Nivona 877
Nivona 877 - problemy ze spieniaczem
« dnia: 07 Listopad 2021, 18:58:26 »
Witam,

Po 6 latach eksploatacji zacząłem ostatnio mieć kilka problemów z moją Nivoną 877 i potrzebuję rady jak to ugryźć...

Podstawowy problem to spieniacz który stracił moc. Co prawda nadal da się coś tam spienić, ale część pary wyraźnie ucieka do środka ekspresu (wyraźnie to słychać, i widać po otwarciu bocznej klapy), przez co woda zbiera się przy otworze do wsypywania zmielonej kawy.

1. Pytanie podstawowe czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Co to może być? Jakaś uszczelka która można wymienić we własnym zakresie, czy raczej coś bardziej złożonego?
2. Jeżeli to uszczelka to czy ktoś orientuje się dokładnie która? Myślę o zakupie zestawu w stylu:

https://allegro.pl/oferta/uszczelki-zestaw-melitta-cafeo-nivona-caferomatica-11404723779

I podjęciu próby samodzielnej wymiany, ale... no właśnie, nawet nie wiem czy w tym zestawie jest to co trzeba wymienić :(.

3. Przy okazji, niezależnie od powyższego problemu, zastanawiam się czy nie warto po 6 latach kupić zestawu uszczelek anyway, i wymienić wszystko co się da? Co prawda poza spieniaczem kawa wydaje się parzyć normalnie, ale może jak już grzebać to od razu kilka rzeczy na raz?

Z góry dzięki za info :).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi