Autor Wątek: Jura czy Nivona ?  (Przeczytany 42739 razy)

rrandall

  • Gość
Jura czy Nivona ?
« dnia: 15 Listopad 2014, 14:13:27 »
Chcę kupić ekspres automatyczny do domu, właściwie w jednym celu: żeby żona mogła sobie i ew. gościom zrobić automatycznie latte bez stania przy dyszy.
Czyli: naciska przycisk i wszystko robi się samo.
I tutaj potrzebuję podpowiedzi kogoś, kto zna dobrze jeden lub drugi model, a może oba. Mając na uwadze, że przeciętnie będzie używany do 1 lub 2 kaw dziennie, chciałbym uniknąć ekspresu, który będzie uciążliwy w czyszczeniu, wolałbym taki, który pozwoli na łatwe wyjmowanie pojemnika z mlekiem i pozbywanie się pozostałości mleka.
Na forum znalazłem zdanie, które chyba każdy powinien mieć na uwadze: "(...) gdy rzadko wykonujemy kawę to zaczynają się schody i aby zrobić jedną kawę mleczną- trzeba się nieźle napocić aby po jej wykonaniu doprowadzić wszystkie układy wody, przystawki spieniające i pojemniki na mleko do czystości:)))"
Rozważam modele Jura F8, JURA ENA 9 ONE TOUCH lub NIVONA 777, 767 lub 831.
Jeszcze jedno, czy ktoś mógłby mi wskazać istotne różnice pomiędzy trzema modelami NIVONA?
Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim za stworzenie tego forum, wybierałem się dziś  po DELONGHI, coś mnie tknęło, żeby sobie wpisać DELONGHI czy SAECO i tak trafiłem tutaj :-)
 

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Jura czy Nivona ?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Listopad 2014, 14:31:43 »
porównanie wszystkich modeli Nivona: >> klik <<
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Jura czy Nivona ?
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Listopad 2014, 14:40:53 »
rrandall, taka analogia mnie się nasunęła... ;)






Poza tym, witaj na Forum.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

rrandall

  • Gość
Odp: Jura czy Nivona ?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Listopad 2014, 19:58:09 »
Dzień dobry, proszę o podpowiedź: NIVONA 831 czy JURA F8?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Jura czy Nivona ?
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Listopad 2014, 20:32:49 »
Dzień dobry, proszę o podpowiedź: NIVONA 831 czy JURA F8?
Na tak sformułowane pytanie odpowiedź jest prosta. Oczywiście że nie wiemy. Weź tą która bardziej ci się podoba.
A jak chcesz żeby ktoś ci konkretnie doradził to podziel się z nam proszę informacją o tym co maszyna ma robić.
LMWDP #469

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Jura czy Nivona ?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Listopad 2014, 20:45:16 »
Jakieś porównania w necie są ( http://www.sortierbar.de/vergleich/jura-impressa-f8-tft_oder_nivona-caferomatica-831 ) ale i tak chyba raczej ten efekt wyzualny zadecyduje o wyborze. Nie wiem czy Nivona nie opiera się na tej samej konstrukcji co Jura??

 

rrandall

  • Gość
Odp: Jura czy Nivona ?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Listopad 2014, 20:59:12 »
Chcę kupić żonie do domu ekspres automatyczny, który będzie robił latte za naciśnięciem jednego przycisku. Czyli automat robiący 1-2 kawy dziennie.
Na tyle, na ile się doczytałem tu i ówdzie, te marki to mniej więcej ta sama półka jakościowa. Chciałbym tylko się dowiedzieć, który z wymienionych modeli ma prostszy system obsługi i czyszczenia, i który marnuje mniej wody do czyszczenia. Walory wizualne  tudzież liczba programów schodzą na plan dalszy.

Jeszcze wczoraj chciałem kupić delonghi, ale szczęśliwym trafem znalazlem to forum i przeczytałem to ostrzeżenie:

"(...) gdy rzadko wykonujemy kawę to zaczynają się schody i aby zrobić jedną kawę mleczną- trzeba się nieźle napocić aby po jej wykonaniu doprowadzić wszystkie układy wody, przystawki spieniające i pojemniki na mleko do czystości:))) Dlatego systemy z termosami, pojemnikami czy przystawkami wewnątrz ekspresu - nie zdają egzaminu w warunkach domowych.Wiele zależy od modelu i marki ekspresu.Systemy spieniania są różne jedne opatentowane inne nie itd itd.
Wcześniej czy później jak już minie pierwsze zauroczenie ekspresem - wyłazi proza życia czyli nalewanie mleka z kartonu z lodówki bo nam się nie chce bawić z czyszczeniem wszystkiego. Dlatego sztuką jest kupić taki ekspres w którym system spieniania i jego złożoność zredukowane ma do minimum. (...)Musimy sobie zadać pytanie ile chcemy wydać na ekspres i co za to otrzymamy, jakie są jego wady i zalety, ile lat ma nam służyć, jakie kawy będziemy pić, czy jest trudny w obsłudze, jak wygląda jego czyszczenie i odkamienianie, ile kosztują filtry wody, tabletki, na ile wystarczają, jak duże są zbiorniki wody, kawy, na ile kaw wystarczają, jak ekspres jest wykonany, jakie kawy możemy na nim parzyć, jak ma rozwiązany system spieniania mleka, jak wysoko ma regulowaną wylewkę, czy jest cichy, czy napisy na wyświetlaczu są dla Nas czytelne i zrozumiałe, jakie ma opinie u innych użytkowników w internecie itd itd.
Dzisiaj wydać ciężko zarobione pieniądze na ekspres do kawy jest łatwo ale pamiętajmy, że żal po wydanych pieniądzach szybko zniknie a wydane pieniądze szybko zarobimy, ale jakość zakupionego ekspresu i przyjemność pracy na nim w domu czy pracy przetrwa znacznie dłużej niż pamięć o wydanych pieniądzach:)))
--- Koniec cytatu ---

Wszelkie uwagi na temat obu modeli, zwłaszcza od użytkowników, będą dla mnie cenne.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Jura czy Nivona ?
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Listopad 2014, 10:05:11 »
Jeśli ma być prościej w użyciu to zakładam że wiesz gdzie ekspres będzie stał. Teraz obejrzyj zdjęcia i zobacz gdzie się wyjmuje blok zaparzający, jak wlewa się wodę i wsypuje ziarna. Obejrzyj filmy z tymi ekspresami. Może któryś po prostu nie pasuje. Może

Główna różnica miedzy nimi to jak na mój gust ta, że Jura pozwala zmienić temperaturę wody a Nivona nie. I chyba młynek można dokładniej w Jurach ustawić.

Są to popularne modele - możesz je w wielu sklepach AGD trafić na półkach. Idź i zobacz. Zobacz czy szklanka do latte się zmieści pod wylewki.

A co do czyszczenia - od tego jak dokładnie i często będzie się to działo będzie zależeć jakość kawy i spienionego mleka. Osobiście wolałbym "marnować" wodę niż oszczędzać. Tak czy siak w filtry i chemię do czyszczenia toru kawowego i mlecznego zaopatrzyć się trzeba.

LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi