Autor Wątek: Melitta Caffeo CI  (Przeczytany 16975 razy)

Jędrek W.

  • Gość
Melitta Caffeo CI
« dnia: 29 Wrzesień 2014, 21:53:13 »
Witam!
Przymierzam się do otwarcia małej sali zabaw dla dzieci i kawiarenki w tejże sali.
Bardzo spodobał mi się ekspres Melitta Caffeo CI bo posiada wszystkie cztery ( espresso, duża, latte, capuccino ) potrzebne funkcje ONE TOUCH.
Nazwa Melitta nie jest mi przesadnie znana, ale może koledzy wyrażą swoją opinię.
Dodam tylko, że 10-15 kaw dziennie już byłoby sukcesem.
Proszę o opinię ew. jakieś inne propozycje do 4tys.
Pozdrawiam.

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Melitta Caffeo CI
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Wrzesień 2014, 22:14:15 »
Zdajesz sobie sprawę z konieczności czyszczenia i konserwacji elementów odpowiedzialnych za automatyczne spienianie; z czasem jest to bardzo męczące, do tego mleko powinno być chłodne.
Ja bym szukał modeli z manualnym spienianiem mleka. Dla mnie sprawdzony model to Quick Mill Professional - choć koszmarnie brzydki nie spełniający Twojego założenia ONE TOUCH.
Obecna cena wywoławcza w PL jest niewiele wyższa od założonego budżetu.
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Melitta Caffeo CI
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Wrzesień 2014, 06:59:19 »
Jeśli nie QM to przeczytaj wątki o ekspresach Jura :)

Jędrek W.

  • Gość
Odp: Melitta Caffeo CI
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Wrzesień 2014, 12:54:43 »
Witam!
To mi trochę skrzydła podcinacie....czy czyszczenie elementów "mlecznych" w Melicie jest tak skomplikowane?
Powinno być ONE TOUCH bo będą to obsługiwać osoby niekoniecznie "techniczne"
Cena jest też ważna, bo kawiarenka nie będzie generować dużych zysków, a i klienci w większości nie będą raczej smakoszami.
Ważna jest dla mnie Wasza opinia techniczna.
Pozdrawiam.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Melitta Caffeo CI
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Wrzesień 2014, 14:03:52 »
Skomplikowane - ja bym to bardziej uciążliwym nazwał. Nie możesz o tym zapominać po prostu. Jak się zapuści to mleko będzie się słabiej lub wcale spieniać.

Pamiętaj że podstawą sukcesu będzie świeża kawa - zapomnij o czymkolwiek z marketu, kup mieszankę w dobrej palarni - a okaże się że ludzie na samą kawę zaczną zaglądać.

Teraz pytanie - obsługa będzie "twoja"? Nie będzie tak że klient sam robi kawę? Pytam bo wedle materiałów
Cytuj (zaznaczone)
Dzięki "Easy Cleaning" przystawka po mleku jest czyszczona szybko i higienicznie. Części urządzenia po kontakcie z mlekiem należy spłukać ciepłą wodą. Melitta CI przypomina automatycznie po każdym przygotowania mleka.


Mi się osobiście ten sprzęt podoba - ale co do niezawodności i trwałości zdania nie mam. Bierz biały - będzie każdą plamkę widać ale jest 600PLN tańszy niż czarny :D A jak się rozejrzysz to i poniżej 3000 go kupisz.
Zwróć uwagę na wady o których ludzie piszą
Cytuj (zaznaczone)
- ZA MAŁY POJEMNIK NA WODĘ. ( W domu jest 6 osób, a czasem kiedy przychodzą goście muszę kilka razy napełniać go od nowa wodą )
-BRAK POLSKIEGO MENU.

One Touch'owa Jura to tylko z serii micro w twoim budżecie się zmieści - ale to nie jest chyba dobry pomysł na 10 kaw dziennie.

Miej świadomość że kupujesz sprzęt stricte domowy, który przy dużym ruchu (którego ci życzę) może nie dać rady i się zużyć/zepsuć dużo szybciej niż maszyna biurowo/gastronomiczna (czego nie życzę). To w końcu nie jest sprzęt do pracy "non-stop".

Podobno Saeco Aulica, model Top jest czymś łatwym w serwisowaniu - ale to już budżet na poziomie 5000 PLN. Jak porównałbyś ergonomię obsługi tych dwóch maszyn (Melitta i Saeco) to pewnie byś się zaczął zastanawiać czy nie wydać więcej. Do Auliki pewnie wodę dolejesz raz dziennie, ścieki też mają pojemną tackę, no i fusy kawowe też raz dziennie się pewnie da opróżnić.

Może rozważ wzięcie sprzętu w leasing?
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi