Autor Wątek: Różnice pomiędzy Jura C55/C60/C65  (Przeczytany 18188 razy)

Offline arturnow

  • Wiadomości: 5
Różnice pomiędzy Jura C55/C60/C65
« dnia: 29 Wrzesień 2014, 09:21:14 »
W zasadzie miałem kupić coś pokroju ECAM 22.110.SB, a nawet dokładnie ten model, ale po wielu postach doszedłem do wniosku czy to nie będzie 1500zł wrzuconych w błoto. Bardzo zachwalane są ekspresy Jury. Wcześniej zerkając tak pobieżnie na polecane modele widziałem ceny w okolicach 4-5 tyś. Nie mam zamiaru tyle wydawać na ekspres. Jednak modele C są znacznie tańsze, a w porównaniu nie widzę dużych różnic np. do modelu F. Zapewne jest inny boiler?

Obecnie znalazłem modele C55, C60 i C65 z czego C60 w podanym na tym forum sklepie kosztuje tylko 550€.
www.stoll-espresso.de/jura-impressa-c60-schwarz.html#product-faq-section
Czym różnią się miedzy sobą te modele? Ktoś z was zamawiał w tym sklepie? Może jest inny z lepszymi cenami? Jak wygląda sprawa gwarancji? Jesteśmy w UE, więc musi być uznania na jej terytorium?

Piszecie też, że ekspres trzeba serwisować. Jak często i jaki to koszt? Powiem szczerze, że chce kupić coś na długie lata. Nie jestem zwolennikiem sprzętu tymczasowego. I nie mam na myśli tylko ekspresów

Musiałem usunąć linki, bo pewnie za krótko jestem na forum :-)
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień 2014, 10:00:19 wysłana przez fux »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Różnice pomiędzy Jura C55/C60/C65
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Wrzesień 2014, 10:01:00 »
Umożliwiłem linkowanie w powyższym poście.
Witaj na Forum.

Czy rozważasz tylko automat?
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Różnice pomiędzy Jura C55/C60/C65
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Wrzesień 2014, 10:32:05 »
Obecnie znalazłem modele C55, C60 i C65 z czego C60 w podanym na tym forum sklepie kosztuje tylko 550€.
www.stoll-espresso.de/jura-impressa-c60-schwarz.html#product-faq-section
Czym różnią się miedzy sobą te modele? Ktoś z was zamawiał w tym sklepie? Może jest inny z lepszymi cenami? Jak wygląda sprawa gwarancji? Jesteśmy w UE, więc musi być uznania na jej terytorium?


Co do różnic:
Cytat: Barnaba
Dodam jeszcze że modele z serii C50,C55,C60,C65 różnią się tylko kolorem oraz przystawkami.

Owszem - jeżeli ktoś ma dzieciaczki w domu a brzdące lubią kakao to warto korzystać z przystawki PROFI ponieważ można ją ustawić na gorące mleko. Przystawki zwykłe spieniają tylko piankę bez możliwości regulacji na samodzielne spienianie lub gorące mleko-w nich jest tylko pianka. Taka jest tylko różnica w przystawkach.

Co do gwarancji - Jura polska nie chce respektować prawa UE, wiec albo walka albo wysyłka do Niemiec.

Co do sklepu - godny polecenia. Czy jest tańszy? Może jest ale czy równie duży i pewny.

Serwis automatu - mycie bloku, płukanie dyszy, systemu mlecznego, odkamienianie, smarowanie bloku. O większość rzeczy poprosi cię sama maszyna. Niektóre zrobi z automatu. Zostaje dbanie o blok zaparzający. A w sklepie wyżej masz paczkę z akcesoriami do czyszczenia, kawą i maszyną.

Jak chcesz sprzęt na lata to za 69 eur masz roszerzoną 5 letnią gwarancje. Tyle że wtedy to wysyłka do Niemiec raczej na 100%, no i warto by się zapoznać z warunkami - czy polski obywatel może mieć taką gwarancję.
LMWDP #469

Offline arturnow

  • Wiadomości: 5
Odp: Różnice pomiędzy Jura C55/C60/C65
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Wrzesień 2014, 10:51:20 »
Tym razem rozważam tylko automat. Osobiście chętnie bym kupił dobry kolbowy, młynek itp, ale nie tylko ja chce z niego korzystać. Ja obecnie mam młynek ręczny Hario :-)

Ta gwarancja to fajna rzecz, ale tylko do zakupów powyżej 1000€.

Ale może spytam jaki ekspres kolbowy polecacie. Wtedy myślę, że cena ok 1500zł. Na pewno nie jestem mistrzem robienia espresso, ale chciałbym dobry sprzęt. I ważne, aby zmieścił się także kubek. Myślę, że 11cm prześwitu starczy.

Jeżeli chodzi o serwis, chodziło mi o koszt przeglądu. Taki jest zalecany raz na 3 lata.
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień 2014, 11:12:58 wysłana przez arturnow »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Różnice pomiędzy Jura C55/C60/C65
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Wrzesień 2014, 11:52:08 »
Aby nie dublować o kolbie, to popatrz w tym dziale i dalej pytaj już w konkretnym temacie.

http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?board=9.0

W 1000 będzie bieda sie zmieścić.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline arturnow

  • Wiadomości: 5
Odp: Różnice pomiędzy Jura C55/C60/C65
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Wrzesień 2014, 12:26:27 »
Czy F50 jest produkowany w Szwajcarii? Bo F7 i F8 tak, ale już F55 nie.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Różnice pomiędzy Jura C55/C60/C65
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Wrzesień 2014, 12:32:53 »
Z tym smarowaniem, nie mam nic w instrukcji Jura. Tam tylko odkamienianie i czyszczenie z automatu.
Przystawkę Profi można później dokupić.
Jura z serii C była była zachwalana na forach. To dobre i solidnie wykonane ekspresy.
Jeśli będzie używana zgodnie z instrukcją to i gwarancja nie potrzeba.  U mnie jak i u większości użytkowników nie przydała się.
Kolega Barnaba chyba 150zł liczył sobie za przegląd.

Mój F50II w Szwajcarii był składany.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Różnice pomiędzy Jura C55/C60/C65
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Wrzesień 2014, 12:42:28 »
Z tym smarowaniem, nie mam nic w instrukcji Jura.
A Bosche/Siemensy i Kapitan Kontenerowca zalecają bodajże co 500 filiżanek przesmarować.
LMWDP #469

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Różnice pomiędzy Jura C55/C60/C65
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Wrzesień 2014, 16:41:31 »
Obecnie znalazłem modele C55, C60 i C65 z czego C60 w podanym na tym forum sklepie kosztuje tylko 550€.
www.stoll-espresso.de/jura-impressa-c60-schwarz.html#product-faq-section
Ktoś z was zamawiał w tym sklepie? Może jest inny z lepszymi cenami?
Znalazłem za 499. Jak ktoś będzie chciał to podam namiary.
Nie wiem co z transportem, bo ja nie fersztejn a syna nie ma jeszcze w domu.

Offline arturnow

  • Wiadomości: 5
Odp: Różnice pomiędzy Jura C55/C60/C65
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Październik 2014, 11:34:30 »
Ostatecznie Jura F8. Wczoraj wysłana przez Stoll-espresso i dziś jest.

Offline Edwin Jagger Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Alternatywy
Odp: Różnice pomiędzy Jura C55/C60/C65
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Październik 2014, 11:52:09 »
No tak, ale cenowo F8 jest dwie półki wyżej.

Offline arturnow

  • Wiadomości: 5
Odp: Różnice pomiędzy Jura C55/C60/C65
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Październik 2014, 12:05:18 »
No tak ostatecznie stwierdziłem, że kupie ekspres Made in Swiss :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi