Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1527664 razy)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6735 dnia: 20 Październik 2020, 15:55:28 »
rodzimej manufaktury Beskid.  (...) Muszę tylko zrobić jakiś "cupping" i wybrać to, co wydaje się najciekawsze. (...) Kusi mnie też kolejne zamówienie u Czechów: Michaela

Od strony konsumenta, Beskid ma dosyć dobry sklep internetowy, próg darmowej wysyłki w okolicach 100 złotych.
Michaela dużo trudniej dostępna.
Beskid i Michaela w Twoim sklepie, super.
Beskid zamiast Michaeli - rozczarowanie.
Michaela bez Beskidu - do przeżycia.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10571
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6736 dnia: 20 Październik 2020, 16:46:50 »
Beskid i Michaela w Twoim sklepie, super.
Dzięki za refleksję i zachętę :). Beskid zrobił duży skok do przodu, więc na pewno kupię i nich trochę najbardziej atrakcyjnych dla mnie tabliczek. Trochę to jeszcze potrwa, bo nie ogarniam czekolady sensorycznie, tzn. jestem bezbronny wobec jej "masakrycznego" mouthfeel i body. Znacznie bardziej odpowiadają mi dobre ziarenka kakao a tutaj Beskid jest bdb.

Wróćmy do kawy. Ostatnio zrobiłem przelew z Synestezji nowej Brazylii -->> Ecoagricola Yellow Catucai Natural. Ecoagricola jest bardzo słodka jako napar z V60. Ma też w tle przyjemne, delikatne czerwono-owocowe aromaty. Polecam :). Jakiś czas temu, na WOC w Berlinie mieliśmy okazję osobiście poznać właściceli tej firmy i testować ich wspaniałości. W 2017 roku zdobyli pierwsze miejsca w CoE.
« Ostatnia zmiana: 20 Październik 2020, 16:50:27 wysłana przez Antonio »

Offline gacekthebat

  • Wiadomości: 147
  • Ekspres: Kazak Rota, Bialetti Venus 2tz, AP, V60, FP
  • Młynek: Ceado E37s, Kazak Tura Alt.
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6737 dnia: 22 Październik 2020, 10:45:35 »
Zdecydowanie zgadzam się się z @pj.w Jak do tej pory, nie miałem okazji spróbować czekolady lepszej niż Tanzania 85% Michaeli. Szkoda by było gdyby jej czekolady zniknęły z waszej oferty. Spośród czekolad Beskidu polecam z orzechami laskowymi. Orzechy same w sobie dystansują inne tego typu produkty dostępne na rynku, ale to osobny temat.

Offline RufusTF

  • Wiadomości: 377
  • Ekspres: Bianca, NS Oscar, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Mahlkonig Vario, Comandante
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6738 dnia: 23 Październik 2020, 16:30:30 »
Trio Latino sprawia mi dużo radości. Po otwarciu torebki mam w całej kuchni zapach koniaku. Dowód, że nie warto skreślać robusty. Ale jedna rzecz mnie zastanawia: to jedyna kawa, która elektryzuje mi się w kubeczku od Niche i ostatni gram trudno wytrząsnąć. Czy to jakieś nieznane mi właściwosci robusty, czy zbieg okoliczności?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10571
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6739 dnia: 23 Październik 2020, 17:33:48 »
Myślę, że tak. Generalnie wszystkie moje robusty, gdy są solo, wymagają niesamowicie drobnego mielenia, by uzyskać espresso. W mieszance z innymi kawami jest to grubsze ustawienie młynka -- wtedy proces mielenia ziaren robusty pewnie bardzo różni się od mielenia arabik.

Offline icepopo

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Delonghi KG89
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6740 dnia: 28 Październik 2020, 08:15:49 »
@Antonio chciałem się dopytać jaka dokładnie wersja kawy kryje sie pod nazwa "Honduras Miriam Elizabeth Perez Espresso"? Pytam ponieważ w nazwie jest "Espresso", troche niżej "Przelew", a w opisie "Natural". Ostatnio brałem "Honduras Miriam Elizabeth Perez Natural"(nazwa z zamówienia), do przelewu, więc chciałem teraz wziąć to samo  :)
« Ostatnia zmiana: 28 Październik 2020, 08:43:27 wysłana przez icepopo »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10571
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6741 dnia: 29 Październik 2020, 10:27:50 »
Sam się trochę gubię w Eli poczynaniach. Wersja "espresso" jest trochę ciemniejsza -- może się tak zdarzyć, że nazwa w opisie jest inna; ta z listy produktów jest bardziej znacząca. Dzięki za czujność: już poprawiłem. W każdym razie warto po tę kawę sięgnąć, bo jakkolwiek wypalona jest świetna. Powolutku kończą się ubiegłoroczne zapasy ziarenek od Miriam, a w magazynie czeka już świeże ziarno -- też cudowny, słodki, miodem pachnący, organiczny mikrolot z naturalnej obróbki.
« Ostatnia zmiana: 29 Październik 2020, 10:29:58 wysłana przez Antonio »

Offline Moyses Mężczyzna

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: Kazak Rota, Brikka, A`press, Kalita, V60, Cafflano Kompresso Espresso maker, Syphon, Chemex, The Gabi, Shizuku Slow Drip, FlaTex
  • Młynek: C40 MK3, Nivona CafeGrano 130,
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6742 dnia: 29 Październik 2020, 13:05:52 »
Od dostawy minęło już może i ze 2tygodnie ale czuje się zobowiązany, żeby dodać swoją łyżkę cukru do peanów na cześć waszej pracy. Otóż
 [emoji106] po pierwsze niejednokrotnie już podkreślana szybka dostawa: zamówienie w piątek a w sobotę już w paczkomacie do odbioru!
 [emoji106] po drugie: dzięki za niespodziankę bo La Claudiny nie było w ofercie w momencie zamawiania.
 [emoji106] jakość ziarenek. W Rocie na razie Brazylia Minas Gerais bo kończę inne otwarte paczki i już bardzo korci, żeby otworzyć zawleczkę z Chocolate Wave i Trio Latino.

Pani Elu, Panie Andrzeju: chapeau bas!

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6743 dnia: 29 Październik 2020, 13:31:19 »
Piję właśnie Honduras Miriam Elizabeth Espresso. W przelewie te ziarna nie przypadły mi do gustu, ale w espresso to już mistrzostwo świata. Już dawno piłem tak niezwykle aromatycznego espresso .  Smakuje nawet lepiej niż Synestezja Red, które do tej pory były moimi ulubionymi ziarenkami pod espresso.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Jester

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Nivona 779, Aeropress
  • Młynek: Hario Skerton
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6744 dnia: 02 Listopad 2020, 15:01:33 »
Paczucha od Antonia po godzinie od zamówienia ruszyła w drogę  [emoji38]
Dziękuję serdecznie  :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10571
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6745 dnia: 04 Listopad 2020, 19:00:13 »
Cześć!

Sporo nowości pojawi się i pojawiać się będzie w naszym sklepie. Dziś już kolejne palenie Etiopii Buku z obróbki naturalnej oraz debiut z tego samego źródła -- Etiopia Bishan Fugu z obróbki mokrej. Jutro w sklepie pojawi się jeszcze jedna Etiopia -- z obróbki Honey. Oprócz tego mamy dziś palone: do dripu i ze świeżych ziarenek Honduras La Clave del Sol Miriam Elisabeth Perez Natural i Kolmbia La Cristalina Natural.

Moje kolejne palenia pojawią się za parę dni. Trochę ostatnio nasz sklep został wymieciony z wielu kaw -- dlatego, że przez cały weekend piec stał znowu rozebrany na części z powodu niezbyt miłej awarii. Na szczęście wczoraj udało się go reanimować i znowu jedziemy ;).
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad 2020, 19:16:56 wysłana przez Antonio »

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6746 dnia: 11 Listopad 2020, 11:44:18 »
Antonio, wczoraj odebrałem paczuszkę z pierwszym zamówieniem od Ciebie. Chocolate wave to jedna z najsłodszych kaw, jakie ostatnio piłem w espresso. Co prawda, wypiłem je dopiero jedno, ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Mam jeszcze trio latino, ale musi poczekać parę dni. Natomiast wiem już to, że będę do Ciebie częściej zaglądał. Mam niestety ten problem, że jesteś kolejnym miejscem, z którego chce kupować kawę.. A ile jej można wypic?  :uklony:

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6747 dnia: 11 Listopad 2020, 12:06:14 »
Kiedy czekolady będą w sklepie:



?


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10571
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6748 dnia: 12 Listopad 2020, 16:53:51 »
Hej! Z pewnym niepokojem zamówiłem trzecią już partię tabliczek od Michaeli. Z niepokojem, bo czasy mamy co najmniej niespokojne. W poprzedniej "wielkanocnej" partii czekolada z Wysp Salomona była nowością, a teraz na jej opakowaniach pojawiły się etykietki dwóch medali Academy of Chocolate z 2019 roku i dwie gwiazdki Great Taste z 2020. W tej partii nowością są tabliczki "Velvet" albo po czesku "Sametova" czyli specjalna kompozycja czekolady z Tanzanii przyozdobionej pięknymi pasmami białej czekolady z owocami dzikiej róży. Obwoluta nawiązuje do czeskiej aksamitnej rewolucji... Ta tabliczka zdobyła 3 gwiazdki Great Taste w tym roku. Nowością jest też tabliczka czekolady z Ugandy 70. Oprócz tego zamówiłem Wietnam 70, Tanzanię 100 i Tanzanię 85. Kupiłem też trochę ziarenek kakao z Tanzanii. Powiem tylko, że te ziarenka to w moim stylu i trafiają w mój gust na 100%. Są genialne, stanowią czyste "specialty": czekolada, kwaskowatość, słodycz, ogromne body :).

@Damian dzięki za odzew :). Chocolate Wave to moja pasja, daje mi spore pole do twórczości. To hasło to plagiat, ale jednak można je tu zastosować: Passione d'espresso ;). Jest to najbogatsza z naszych mieszanek: w składzie jest najwięcej różnorodnych składników. Jest w niej oprócz świetnej i słodkiej Brazylii sporo kaw bardzo aromatycznych, np. naturale z Kolumbii, Meksyku, Burundi oraz sporo kaw z obróbki mokrej. Myślę, że to taki mój wyraz hołdu dla starych dobrych czasów i włoskich barów :).
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2020, 17:02:32 wysłana przez Antonio »

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #6749 dnia: 12 Listopad 2020, 17:25:06 »
trzecią już partię tabliczek od Michaeli

To będzie ostatnia partia przed świętami? Kiedy na półkach?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi