Autor Wątek: Pomóż mi, robię espresso  (Przeczytany 1054700 razy)

Offline Miczeq Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: ascaso steel duo pid, V 60, tygielek
  • Młynek: fiorenzato f4e nano, comandante
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3285 dnia: 14 Sierpień 2019, 00:13:32 »
Dzięki. Jak rozumiem mam się nie martwić. Przy okazji pytanie: Czy za wysokie ciśnienie wpływa na smak kawy? Od kilku miesięcy studiuję Forum, ale jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie znalazłem. Poza tym, że zbyt wysokie ciśnienie grozi kanałowaniem.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3286 dnia: 14 Sierpień 2019, 14:55:44 »
Skoki ciśnienia mogą być związane z pracą pompy wibracyjnej - co jest normalne dla niej i było omawiane na forum. Również można zobaczyć na youtube porównanie pompy wibracyjnej z rotacyjną.

To mogą być (możliwe) skoki - góra/dół - w nieznacznym zakresie, ale nie spadek. U mnie tak nie ma. Po wzrośnięciu do "zadanego" poziomu ciśnienie nie spada. Możliwe jest, że nie osiągnie go, co ma miejsce przy zbyt grubym przemiale. Ale nie schodzi, jeżeli osiągnie wartość docelową, albo tą nawet za niską.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3287 dnia: 14 Sierpień 2019, 15:07:53 »
Dzięki. Jak rozumiem mam się nie martwić. Przy okazji pytanie: Czy za wysokie ciśnienie wpływa na smak kawy? Od kilku miesięcy studiuję Forum, ale jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie znalazłem. Poza tym, że zbyt wysokie ciśnienie grozi kanałowaniem.

Owszem, wpływa, ale czy korzystnie? Trudno powiedzieć. Bezzera jest zdania, że wcale nie trzeba trzymać się 9bar nawet w domowych ekspresach i można dojechać do 12. Kawę drobniej zmielić itd. Kwestia dobrego ubicia, bo im te parametry wyższe (ciśnienie, drobny przemiał), tym łatwiej o skuchę.

Offline JarekB

  • Wiadomości: 262
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3288 dnia: 16 Sierpień 2019, 20:19:43 »
Możecie polecić jakąś niedroga kawę która nada się do nauki robienia espresso ml
Trochę szkoda mi wyrzucać kawę która kosztowała ponad 30zl/250gr do śmietnika podczas nauki.
Może jakaś marketowka się nada?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3289 dnia: 16 Sierpień 2019, 20:25:09 »
Brasil Santos z Czarnej Kawki.

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3290 dnia: 16 Sierpień 2019, 21:28:07 »
Możecie polecić jakąś niedroga kawę która nada się do nauki robienia espresso ml
Trochę szkoda mi wyrzucać kawę która kosztowała ponad 30zl/250gr do śmietnika podczas nauki.
Może jakaś marketowka się nada?

https://allegro.pl/uzytkownik/CzarnaKawkacom?bmatch=baseline-var-cl-n-dict4-eyesa-bp-uni-1-2-0619

Offline _Tadeusz_

  • Wiadomości: 14
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3291 dnia: 16 Sierpień 2019, 23:00:53 »
Możecie polecić jakąś niedroga kawę która nada się do nauki robienia espresso ml

Mokoito Bianco, zdecydowanie.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3292 dnia: 17 Sierpień 2019, 13:34:21 »
Dzięki. Jak rozumiem mam się nie martwić. Przy okazji pytanie: Czy za wysokie ciśnienie wpływa na smak kawy? Od kilku miesięcy studiuję Forum, ale jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie znalazłem. Poza tym, że zbyt wysokie ciśnienie grozi kanałowaniem.

Z wszystkich modów, które poczyniłem w mojej byłej już Gaggi Classic (No może poza wymianą sitka z super crema na zwykłe) największy skok jakości doznań smakowych i zapachowych zaznałem właśnie po obniżeniu ciśnienia z fabrycznego 14-15 barów na 10 na ślepym sitku. Mój wniosek wówczas był taki: przy tak dużym ciśnieniu nie miało znaczenia jaka kawa - wszystkie smakowały podobnie, były pijalne i Ok, ale raczej płaskie i daleko było do powiedzenia, że są super.

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3293 dnia: 17 Sierpień 2019, 19:30:07 »
Z wszystkich modów, które poczyniłem w mojej byłej już Gaggi Classic (No może poza wymianą sitka z super crema na zwykłe) największy skok jakości doznań smakowych i zapachowych zaznałem właśnie po obniżeniu ciśnienia z fabrycznego 14-15 barów na 10 na ślepym sitku. Mój wniosek wówczas był taki: przy tak dużym ciśnieniu nie miało znaczenia jaka kawa - wszystkie smakowały podobnie, były pijalne i Ok, ale raczej płaskie i daleko było do powiedzenia, że są super.

masz gdzies jakies zdjecia jak to zrobiles? ktora wersje gc miales? czekam na koniec gwarancji i tez zaczynam modzic, ciekawe jak to jest w nowych ale nie mam jak zmierzyc jakie jest cisnienie

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3294 dnia: 17 Sierpień 2019, 22:08:35 »
Nie masz OPV? To musisz po prostu dołożyć. Jeśli nie masz manometru możesz skalibrować ciśnienie wg charakterystyki wydajnościowej pompy.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3295 dnia: 18 Sierpień 2019, 00:52:01 »
Z wszystkich modów, które poczyniłem w mojej byłej już Gaggi Classic (No może poza wymianą sitka z super crema na zwykłe) największy skok jakości doznań smakowych i zapachowych zaznałem właśnie po obniżeniu ciśnienia z fabrycznego 14-15 barów na 10 na ślepym sitku. Mój wniosek wówczas był taki: przy tak dużym ciśnieniu nie miało znaczenia jaka kawa - wszystkie smakowały podobnie, były pijalne i Ok, ale raczej płaskie i daleko było do powiedzenia, że są super.

masz gdzies jakies zdjecia jak to zrobiles? ktora wersje gc miales? czekam na koniec gwarancji i tez zaczynam modzic, ciekawe jak to jest w nowych ale nie mam jak zmierzyc jakie jest cisnienie


Ja miałem tę najstarszą z regulowanym OPV. Jeśli masz najnowszy model lub 2015 to zachęcam do zajrzenia na blog „Gaggia moje mody” (https://gaggiaclassicmods.blogspot.com/?m=1) i obejrzenia howto jak wymienić plastikowe nic niewarte OPV na to właściwe. Ciśnienie możesz zmierzyć modyfikując kolbę oryginalną: odkręcasz wylewkę (sklejone - najlepiej na gorąco po zanurzeniu we wrzątku), zakładasz kolano 3/8’’ i manometr glicerynowy za Allegro za 50-60 zł. Oryginalną kolbę wymieniasz na NPF i już.

Offline JarekB

  • Wiadomości: 262
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3296 dnia: 21 Sierpień 2019, 15:10:08 »
Potrzebuję waszej pomocy.

Tydzień temu kupiłem ekspres kolbowy.
Po kilkunastu próbach espresso dopio zaczęło mi wychodzić.
Później kilka dni kawy nie piłem a dziś chciałem się napić i niestety nie wychodzi.
Wcześniej mielil em 19g comandantem na 10 kliku i było okej.
Dzis postapilem tak samo ale nie wychodzi. Crema jest nietrwala i bardzo ciemna, kawa kwaśna i ekstrakcja przebiega 15 sekund.
Próbowałem zmielic trochę grubiej (12 klik) i ubić mocniej ale nie przyniosło to żadnego efektu.
Co robię źle?
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2019, 15:19:33 wysłana przez JarekB »

Offline avzi Mężczyzna

    • nie
  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II
  • Młynek: Eureka Zenith 65E
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3297 dnia: 21 Sierpień 2019, 15:11:59 »
Jeśli ekstrakcja jest zbyt krótka to powinieneś mielić drobniej, a nie grubiej.

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3298 dnia: 21 Sierpień 2019, 15:16:57 »
Potrzebuję waszej pomocy.

Tydzień temu kupiłem ekspres kolbowy.
Po kilkunastu próbach espresso dopio zaczęło mi wychodzić.
Później kilka dni kawy nie piłem a dziś chciałem się napić i niestety nie wychodzi.
Wcześniej mielil em 19g comandantem na 10 kliku i było okej.
Dzis to samo, crema jest nietrwala i bardzo ciemna, kawa kwaśna i ekstrakcja przebiega 15 sekund.
Próbowałem zmielic trochę grubiej (12 klik) i ubić mocniej ale nie przyniosło to żadnego efektu.
Co robię źle?

Zmiel drobniej na pewno. Moze to tez byc kwestia tego ze masz inna kawe, wystarczy inny stopien palenia i juz wszystko sie zmienia. Nagrzej dobrze ekspress, kolbe i naczynie tez mozesz do ktorego lejesz. Im stabilniejsza temp tym wiecej slodyczy i mniej kwasowosci. ubijaj narazie tak samo nie przesadzajac.  Najpierw ustaw mielenie i dobra doze bo z mieleniem tez bedzie sie zmieniac, im drobniej wejdzie wiecej.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Pomóż mi robię espresso
« Odpowiedź #3299 dnia: 21 Sierpień 2019, 23:47:00 »
kawa kwaśna i ekstrakcja przebiega 15 sekund.
Próbowałem zmielic trochę grubiej
Poczytaj troszkę bo ten fragment odsłania bezmiar niewiedzy.
herbata jest za słodka, dosypałem cukru i nic to nie dało
To nie jest trudne, kilka prostych reguł.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi