Autor Wątek: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu  (Przeczytany 16823 razy)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Styczeń 2017, 17:26:49 »
Mam ich produkt kilka lat. Oprócz uzupełniania soli, nic nie trzeba robić.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Styczeń 2017, 17:42:10 »
Akurat zaproponowali mi wersję w której wymienią się wkłady filtracyjne .
Opisze doświadczenia jak już zamontuje go i podziała sobie jakiś czas.

Offline Navi

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: Cma Astoria Cke
  • Młynek: Rancilio Rocky
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Listopad 2017, 19:52:53 »
@sobota - czy mógłbyś napisać jak się sprawuje ten filtr z Fitaqua. Myślałem o tym betamax, ale wolę kupić polski produkt jeśli nieustępuje jakością.

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Listopad 2017, 12:41:42 »
Za namową napisałem do nich (to fitaqua to jedna z pod marek głównej firmy) i doradzili mi rozwiązane do kawy - http://www.bluefilters.com/pl/filtry_domowe/kuchenne/304 - występują w różnych konfiguracjach filtrów

Skuszony tym że są tańsze od BWT zaryzykowałem i kupiłem.
w katalogu chwalą się żę;
-zachowuje cenne minerały, takie jak Magnez i Wapń, bez dodatku soli i fosforów
-Proces filtracji zamienia cząsteczki Wapnia i Magnezu w nieszkodliwe mikrokryształki

Niestety od początku nie działała tylko trochę.
TDS mierzony tanim miernikiem był prawie taki sam ( to akurat nic nie musi wykazywać bo związki mogły zostać zmienione w złożu na inne)
Czajnik nadal się zakamieniała tylko wolniej.
Wyparzarka zarosła bardzo szybo kamieniem - producent twierdził że może dlatego iż za duży pobór jest i przebija złoże - wiec wróciłem do filtra żywicznego tutaj.
W samym ekspresie działało jako tak do póki nie zobaczyłem ile kamienia się odłożyło w krótkim czasie.
Dlatego go nie mogę polecić  nikomu na forum do użytku kawowego.

Za to mogę polecić od nich osmozę z mineralizatorem, Działą super.

A co do filtra to niestety skąpy stracił 2 razy i zdecydowałem się na zakup BWT

Offline Navi

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: Cma Astoria Cke
  • Młynek: Rancilio Rocky
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Listopad 2017, 12:59:11 »
Dziękuję za info. Mnie polecili (do małego biura: w dzień non stop włączony hx do kawy i wrzątku plus woda z kranu do picia) jakieś nowe dedykowane branży gastronomicznej filtry. Nie mogę podać tu linku, w google wystarczy wpisać: filtr Horeca 1,9 i pierwszy link.

To dość podobnie wygląda do tego co ty zalinkowałeś, czy to może być ten sam produkt, tylko z inną obudową?

A mógłbyś mi jeszcze napisać którą osmozę masz od nich? Bo rozważam też ten wariant do biura (choć martwi mnie trochę ilość miejsca, jeśli to jest model ze zbiornikiem).

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Listopad 2017, 13:04:39 »
Ja bym chyba atakował jakąś tańszą osmozę jeśli na sam ekspres, powinno wystarczyć...

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Listopad 2017, 13:56:22 »
W domu wystarcza osmoza za 3 stówki, do kawiarni potrzebny będzie co najmniej większy zbiornik.

Offline Navi

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: Cma Astoria Cke
  • Młynek: Rancilio Rocky
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Listopad 2017, 13:58:12 »
No na sam ekspres oraz woda do picia (z kranu), latem to tej najwięcej idzie. Problem, że tam jest mała szafka zlewozmywakowa (jednokomorowy zlew) i stoi kosz na śmieci, nie bardzo tam widzę możliwość zamontowania osmozy ze zbiornikiem, a te bez zbiorników to są sporo droższe. Z jednej strony mam ochotę spróbować tej RO, ale nieco obawiam się o jakość zmineralizowania wody (nawet tu gdzieś czytałem, że ta ponowna mineralizacja średnia jest), ja do wody do picia prosto z kranu i tak jeszcze sobie dosypuję sól himalajską oraz askorbinian sodu - żeby zniwelować to co czarna ze mnie płuka ;)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Listopad 2017, 14:30:01 »
Sprawdz jaka masz teraz wode, jak TDS ponizej 300 ppm to bardzo dobrym rozwiazaniem beda dla Ciebie systemy z membrana nanofiltracyjna.
Technologia troche nowsza niz RO i dla wody o juz niezlych paramterach bardziej ekonomiczna.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Listopad 2017, 15:08:32 »
A jak wygląda kwestia twardości wody i membrany nanofiltracyjnej? Trzeba robić przed wstępne zmiękczanie, żeby membranę oszczędzić? Moja woda ma TDS <=200ppm, ale twardość to 25dH. Do tej pory korzystam z zestawu 3 filtrów, jeden z nich bardzo ładnie zmiękcza wodę, no ale trzeba go regenerować solą i zamiast wapnia mam sód. Rozważałem osmozę, ale podobno membrana szybko by padała przy tej twardości wody. A też bym podłączył bezpośrednio ekspres w końcu.


Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Listopad 2017, 15:16:45 »
A jak wygląda kwestia twardości wody i membrany nanofiltracyjnej? Trzeba robić przed wstępne zmiękczanie, żeby membranę oszczędzić? Moja woda ma TDS <=200ppm, ale twardość to 25dH. Do tej pory korzystam z zestawu 3 filtrów, jeden z nich bardzo ładnie zmiękcza wodę, no ale trzeba go regenerować solą i zamiast wapnia mam sód. Rozważałem osmozę, ale podobno membrana szybko by padała przy tej twardości wody. A też bym podłączył bezpośrednio ekspres w końcu.
Aż takiej wiedzy nie mam. Ja tylko używam. Musiał byś dopytać producenta albo jakichś ludzi z forów akwarystycznych :) Natomiast moje rozwiązanie to filtr piankowy, filtr węglowy i potem już membrany Nano. Nie trzeba zmiękczać przed. Membrana NF powinna usunąć około 50-70% twardości.
Nie mierzyłem u siebie na razie samej twardości, natomiast TDS z 300 ppm robi mi 110ppm. I smak jest dobry. Dużo lepszy niż ze zmiękczacza i filtrów klasycznych które miałem wcześniej.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Listopad 2017, 15:22:49 »
I smak jest dobry. Dużo lepszy niż ze zmiękczacza i filtrów klasycznych które miałem wcześniej.
Z klasycznymi filtrami miałeś większy TDS czy jego skład przekładał się na gorsze walory smakowe?

Offline Navi

  • Wiadomości: 73
  • Ekspres: Cma Astoria Cke
  • Młynek: Rancilio Rocky
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Listopad 2017, 15:48:01 »
A możecie polecić konkretny filtr z nanofiltracją. Niestety nie mam miernika tds, jedyne dane jakimi dysponuję to to co publikują warszawskie filtry, ale tam chyba nie podają tego wskaźnika, poza tym to pewnie niewiele ma wspólnego z tym co jest w kranie, z uwagi na rury (mieszkam na Woli, która jest zasilana trochę z Filtrów, trochę z Wisły i trochę z Zegrza).

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Listopad 2017, 16:12:50 »
Z klasycznymi filtrami miałeś większy TDS
Tak TDS dużo większy, prawie ze bez zmian od oryginalnego (bo zmiękczenie tam to była tylko podmiana jonów). I woda miała jakiś taki słonawy posmak.


A możecie polecić konkretny filtr z nanofiltracją. Niestety nie mam miernika tds,
Jak akurat kupiłem w GLobalWater, ale sa tez inne. Modeli jest kilka w zależności ile masz miejsca pod zlewem. Niestety czym mniejsze tym droższe.
Napisz priv, jak ma Woli to mogę Ci pożyczyć miernik.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Jaki Filtr do wody do profesjonalnego ekspresu
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Listopad 2017, 16:48:44 »
Z klasycznymi filtrami miałeś większy TDS
Tak TDS dużo większy, prawie ze bez zmian od oryginalnego (bo zmiękczenie tam to była tylko podmiana jonów). I woda miała jakiś taki słonawy posmak.
Słonawego posmaku nie mam, ale faktycznie TDS przed i po niewiele się różni, jedynie wapnia znacznie mniej. Za miernik dzięki, mam coś z ali i do prostych testów wystarczy.

Domyślam się, że do podłączenia bezpośredniego do ekspresu to musiałbym jakąś pompę dorzucić?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi