Autor Wątek: Szklanki termiczne, pojemność szklanek, producenci  (Przeczytany 4086 razy)

Offline Palo88

  • Wiadomości: 3
Szklanki termiczne, pojemność szklanek, producenci
« dnia: 25 Listopad 2020, 23:03:56 »
Witam wielbicieli kawy.

Kupiłem narzeczonej na święta ekspres do kawy Philips 5400 LatteGo na dobry początek przygody  kawą.  Zawsze podobały jej sie szklanki termiczne z podwójnym ścianami i chce jej takir kupić.

Znalazłem szklanki firmy Vialli Designe i wyglądają one fajnie w stosunku cena/jakość.

Moje pytanie czy szklanki 350ml, 320ml, 80ml będą fajnym zestawem ? Głównie chodzi o kawy mleczne typu Capuccino, Latte  ze sporą ilością mleka no i oczywiście espresso. Czy waszym zdaniem te pojemności to nie za duże szklanki czy jak na wymienione kawy będą w sam raz ??

Może polecacie jakieś inne firmy i pojemności ale w rozsądnej cenie ? Wpiszcie swoje doświadczenia.
« Ostatnia zmiana: 26 Listopad 2020, 06:37:36 wysłana przez Fux »

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Szklanki termiczne, pojemność szklanek, producenci
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Listopad 2020, 09:14:40 »
@Palo88 tanie szkło podwójne jest o tyle kłopotliwe, że jeśli trafi się nieszczelność spowoduje, iż w między ściankami będzie pływać woda/płyny/kawa itd. Pamiętaj też, że tego typu napoje wyglądają ładnie na reklamie tylko po przyrządzeniu. Po zmieszaniu... no cóż każda kawa z mlekiem będzie wyglądać podobnie. Według mnie kup na początek jeden zestaw, a dopiero później jak się sprawdzą następne.

Mi najbardziej pasuje mieć różne filiżanki i wedle nastroju lub chwili dnia wypić z różnych. To też wpływa (placebo ?) na odbieranie i smakowanie kawy.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Szklanki termiczne, pojemność szklanek, producenci
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Listopad 2020, 09:43:26 »
witam, przybyłem z swoim zdaniem, jest zupełnie nie na temat więc przypasuje idealnie, a mianowicie ja zwyczajnie nie lubię tych podwójnych szklanek, są nienaturalnie wielkie, niewygodnie się z tego pije, łatwo się sparzyć, bo ciężko ocenić temperaturę płynu a wogóle dobra kawa to powinna przestygnąć, wtedy dopiero możemy się nią delektować, do tego sprawia wrażenie delikatnych jak diabli aż strach to myć, wszystko jest do kitku. Tyle z obozu zwolenników pojedynczych ścianek :D

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Szklanki termiczne, pojemność szklanek, producenci
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Listopad 2020, 10:04:38 »
Też nie lubię tych szklanek / filiżanek podwójnych. Kilka razy poparzyłem się jak podano mi w takiej doppio. Poza tym nic specjalnie estetycznego w nich nie widzę.

Offline Anszy

  • Wiadomości: 170
  • Ekspres: DeLonghi, V60, FP, makinetka
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
Odp: Szklanki termiczne, pojemność szklanek, producenci
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Listopad 2020, 10:20:15 »
Kupiłem sobie taką, pomyślałem, że kawa będzie dłużej ciepła. Raz użyta, teraz stoi i nie chce się jej brać do użytku - taka niewygodna w piciu.

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Szklanki termiczne, pojemność szklanek, producenci
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Listopad 2020, 11:16:22 »
Bo co by nie mówić, ale podwójne szkło jest jednak nieco za grube i niewygodne do picia. Chyba, że przez słomkę, ale wtedy to nie latte czy inne "kapucziny".

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Szklanki termiczne, pojemność szklanek, producenci
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Listopad 2020, 12:10:34 »
Ja tam lubię takie szklanki, zakupione parę lat temu w Biedronce już się kończą. Teraz z Kauflandu parę sztuk kupiłem. Co prawda kawy z nich nie piję, ale do codziennego użytku są dobre, np. do zimnych napojów.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Szklanki termiczne, pojemność szklanek, producenci
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Listopad 2020, 12:22:51 »
Ja pije z nich dripa. Zwykle bodum z Lidla. Przez to, ze są takie grube można solidnie chlipnać ;) No i przy zabawie z dzieciakami, rzeczywiście kawa jest dłużej ciepła, nie stając się przy tym „termosowo” płaska
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline ICTC Mężczyzna

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: Kawiarka Bialetti Brikka
  • Młynek: Timemore Slim
Odp: Szklanki termiczne, pojemność szklanek, producenci
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Listopad 2020, 12:45:03 »
Temat na czasie, sam rozważam właśnie zakup. Ma ktoś może takie: https://allegro.pl/oferta/filizanki-termiczne-do-kawy-espresso-doppio-100ml-7095612710 ?

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 319
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Szklanki termiczne, pojemność szklanek, producenci
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Listopad 2020, 13:24:49 »
PŻona chce takie (w sensie, że podówjne ścianki, a nie z wpisu powyżej), ale póki co zadowala się wysokimi kubanami z Biedry, kupionymi kiedyś w namiocie po 1,30 PLN :P Ja zakochałem się w 350 ml Loveramicsach. Mam dwa, bo PŻona stwierdziła, że stosunek mleczka do kawy jest nieodpowiedni w tak małej filiżance i patrz wyżej :D
Wydaje mi się, że przy dużych pojemnościach będą zbyt łatwotłukące się, więc na razie odwlekam moment zakupu :)

Offline Pluto

  • Wiadomości: 121
  • Ekspres: GRAEF ES 85, Chemex
  • Młynek: Sage BCG820BSS Kawiarka: Bialletti Mukka Express
Odp: Szklanki termiczne, pojemność szklanek, producenci
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Listopad 2020, 13:46:43 »
Moje pytanie czy szklanki 350ml, 320ml, 80ml będą fajnym zestawem ?


Szklanki Delonghi mają odpowiednio (model):

DBWALLLATTE - 220 ml do Latte Macchiato
DBWALLCAPP - 190 ml do Cappuccino
DBWALLESP - 60 ml do Espresso

Dla kobiet jak najbardziej ja bym nie umiał z tego pić zaraz by mi wypadła z ręki jak nie przy kawie to przy myciu, ja muszę mieć ucho. kawka


--------> chyba wezmę coś takiego tej Vialli Designe na próbę -------> https://guernsey.desertcart.com/products/148548162-vialli-design-amo-double-walled-large-tea-coffee-glass-480-ml
[ale jak patrzę na to ucho to mi to chyba w palcach zostanie ::)]
« Ostatnia zmiana: 26 Listopad 2020, 14:05:51 wysłana przez Pluto »

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Szklanki termiczne, pojemność szklanek, producenci
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Listopad 2020, 17:08:25 »
Latte ale nie tylko moim zdaniem super wygląda w takich szklankach, przy mlecznych nie ma szans się poparzyć a i przy czarnej mi się nie przytrafiło bo w trakcie parzenia różnymi metodami temperatura spada - no chyba, że ktoś zalewajkę pije i zapomni, że 20s temu wrzątkiem zalewał, co do trzymania moim zdaniem dużo pewniej się trzyma niż szklanki/filiżanki z uszkiem, poza tym szklanka trzyma temperaturę nie tylko ciepłą ale i zimą co latem przy zimnym soku/lemoniadzie itp itd świetnie się sprawdza, fajnie wygląda wykorzystana do kolorowych deserów - lody galaretki, kisiele itd......podsumowując takie szklanki to fajna sprawa nie tylko do kawy więc moim zdaniem warto kilka kupić ;) a sam do picia kawy używam całej gamy zastawy od szklanek termicznych przez zwykłe szklanki, kubki, filiżanki tak żeby sobie i ten aspekt picia kawy urozmaicić :)
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi