Ostatnie wiadomości

Strony: Prev 1 [2] 3 4 ... 10 Next
11
Ekspresy kolbowe / Odp: Ekspres marzeń do domu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Fux dnia Dzisiaj o 14:33:24 »
Ja jestem zwolennikiem tezy, że albo się podoba/smakuje, albo nie.
Po co się doktoryzować?

Pływy, przepływy, etc. Po co?
Wystarczy inne palenie, kawa, docisk tampera i całe misterne zapiski jak w Kilerze. Wylądował w p....
 :mrgreen:

Ktoś napisał wyżej. Kupisz półśrodek i będziesz się katował, co ja zrobiłem.

Micry i odpowiedniego młynka to raczej tutaj nie znajdziesz z drugiej ręki.


Miałem kiedyś Izzo Alex Duetto II z drugiej ręki.

Była ok, powtarzalny. Potem była przygoda tylko z przelewem, bo espresso a w zasadzie doppio to tylko ja piłem.

No I come back.

Jaki?
W stopce jest napisane.
Expres zupełny. Młynek miewa odważane fochy.
12
Na początek / Odp: Kawa latte - budżetowy ekspres czy alternatywy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia Dzisiaj o 14:02:50 »
Z eletrycznych Do alternatyw najlepsze co można w tej chwili kupić to fellow ode2 pod względem jakość przemiału do ceny.  Potem Wilfa Uniform, mam taką w bardzo dobrym stanie do sprzedania, bo zastąpiłem fellowem. Jednak przy niedużym budżecie kupiłbym ręczny KinGrinder K6 za 400 zł z przesyłką na amazonie. Mielenie do alternatyw w dobrym młynku ręcznym to raptem kilkanaście sekund, ale rozumiem wygodę, sam też w domu wolę elektrykiem niż ręcznie.
13
Na początek / Odp: Kawa latte - budżetowy ekspres czy alternatywy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Weirdo dnia Dzisiaj o 14:00:10 »
Czy Isomac Granmacinino będzie dobry do phina i innych alternatyw (może kawiarka do "espresso" i latte?) oraz ekspresu (w przyszłości np.)? Czy polecilibyście inny model - wolałbym elektryczny nie ręczny.
14
Na początek / Odp: Kawa latte - budżetowy ekspres czy alternatywy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kitsune dnia Dzisiaj o 12:41:24 »
dziękuję za opinię, mógłbyś napisać w porównaniu z innymi ekspresami coś więcej?
mam tylko porównanie do SIlvercresta z lidla więc na pewno wykonanie lepsze i kawa bardziej powtarzalna dzięki PID ale tak jak wspominają tu wszyscy to jest półśrodek, przeszedłem z kawiarki na ekspres ze względu na cały proces przygowania kawy w ekspresie bardziej mi się podoba sam rytuał ale ja kawę w weekendy tylko piję bo przed pracą nigdy nie zdążę a po pracy to już późno na kawę  :ups:.
15
Ekspresy kolbowe / Odp: Ekspres marzeń do domu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jka57 dnia Dzisiaj o 12:21:43 »
Jestem trochę zawiedziony...
Gdzie zwolennicy innych ekspresów nikt nie jest szczęśliwym posiadaczem Victorii, ......., ECM,

Jak to nie  :-[ nie uważnie czytasz tylko ja podałem Ci przykłady 2 z tych pogrubionych jakie miałem i na każdym moim etapie zakupowym było to te wymarzone i spełniające w danym okresie moje marzenia.
Ale jak to z marzeniami rosną w miarę ich zaspokajania.
Jak na moje potrzeby / umiejętności to przyznam że mogłem się zatrzymać na etapie Victorii i na pewno bym tego nie żałował, a że poszedłem trochę dalej stało się spełniłem swoje kolejne marzenie i nic więcej a czy jest lepiej czy gorzej to indywidualna sprawa na ten czas nie marzę o innym ekspresie kolbowym niż ten opisywany tutaj.

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=3497.375

Jestem trochę zawiedziony...

Do tego chciałbym mieć porządny  tamper, odbijak i NPF.


Może dla tego jesteś zawiedziony że nikt Ci nic z tego nie zaproponował, nudzę się to służe pomocą.
HM dobry tamper  :-[ nie wiem czy mam dobre tampery ale za to wiem że u mnie przy każdym z ekspresów jakie miałem nigdy nie skończyło na jednym
Teraz mam takie i sobie je chwalę ba ja je nawet używam :lol2:

20240515_072109.jpg

Odbijak - a może od razu szufladę mam 2dwie iiii ani z odbijaka ani szuflad nie korzystam u mnie nie ma takiej potrzeby.

20240515_072636.jpg

NPF - oj tam npf a nie lepiej 2 w 1 a co tam jak szaleć to szaleć :lol2:

20240515_162546.jpg

20240515_163403.jpg

No i nie zapomnij o tym czymś też się przydaje - co prawda większość stoi w szafie ale jakby była potrzeba to są.

20240517_075508.jpg

A teraz taka ciekawostka nie tak dawno jeden z forumowiczów podpytywał mnie o ekspres (Decent-a) młynek a to taki a to siaki pisałem że nie jestem znawcą mogę mogę coś powiedzieć na to co miałem / mam dodając żeby czytał tych co coś wiedzą a nie tych co dużo piszą moje rady pomogły tyle co umarłemu kadzidło bo kupił ekspres który nie tak dawno wylądował w K/S na moje pytanie dlaczego go kupił usłyszałem BO DOSTAŁEM DOBRĄ CENĘ.

I tym akcentem kończę doradzanie w doradzaniu spełnienia marzeń ja swoimi zakupami chyba już je sobie spełniłem albo w tej chwili tak myślę (bo czym było by życie bez marzeń :)

Jka

16
Ekspresy kolbowe / Odp: Ekspres marzeń do domu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wiszczu dnia Dzisiaj o 12:20:58 »
Ja dodam jedno (z osobistego doświadczenia) - zmierz sobie jak głęboki masz blat gdzie ekspres chcesz ustawić. Różnica w ilości zajmowanego miejsca ekspresu typu Profitec GO a jakiegoś opartego o dźwignię albo E61 jest zaskakująco duża.
17
Na początek / Odp: Kawa latte - budżetowy ekspres czy alternatywy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia Dzisiaj o 12:14:11 »
W kwestii prostoty obsługi i możliwości zrobienia kilku kaw na raz wg mnie phin. Samemu wolę aeropress, ale jest wielokrotnie droższy, bardziej kłopotliwy w przyrządzaniu kawy, szczególnie gdy chce się zrobić dla kilku osób. Dla przykładu dałem teściowej phina, powiedziałem co i jak i poradziłą sobie bez problemu i była zadowolona z kawy. Więc w kategorii prostoty obsługi dla mnie wygrywa phin, no i kawę bliższą espresso można moim zdaniem uzyskać w phinie. Chodzi mi o odczucie gęstości i intensywności naparu.
18
Na początek / Odp: Kawa latte - budżetowy ekspres czy alternatywy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Weirdo dnia Dzisiaj o 12:05:38 »
@krystians czyli poleciłbyś phin, nie aeoropress?

@kitsune dziękuję za opinię, mógłbyś napisać w porównaniu z innymi ekspresami coś więcej?
19
Na początek / Odp: Kawa latte - budżetowy ekspres czy alternatywy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez krystians dnia Dzisiaj o 11:54:26 »
Co polecilibyście budżetowego do kaw mlecznych z pianką?
Jak dla mnie "phin" lub kilka dla kilku osób (25 zł - 30 zł /szt + spieniacz ręczny np french press z Ikei (40 zł) da lepsze rezultaty, prościej i taniej). Łatwo kupić, łatwo wymyć, łatwo obsługiwać, dla mnie lepsze niż ekspresy do 1000 zł.

 
20
Na początek / Odp: Kawa latte - budżetowy ekspres czy alternatywy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kitsune dnia Dzisiaj o 11:54:04 »
Ja na AVX SW nie narzekam, problem tylko z ciśnieniem (niby da się ustawić 10 bar ale nie mogę się za to zabrać), ostatnio coraz więcej kanałowania się pojawia a jak zmielę grubiej to kawa w sitku już przybiera bardzo dziwne kształty.
Strony: Prev 1 [2] 3 4 ... 10 Next


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi