Autor Wątek: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych  (Przeczytany 3412 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Kwiecień 2019, 18:29:28 »
I czytając porady wychodzi że w takiej cenie nic nie idzie zdziałać.
2500 na nowy sprzęt dla latte art nie wykonalne.

Wracam do tematu. Myli się autor tego wątku i myli się @rafal_ski . Do tego @rafal_ski  w błąd wprowadza nowych, niewczytanych w Forum Forumowiczów. Da się za 2000 czy też 2500 zł kupić nowy ekspres dobrze spieniający mleko na latte art. Piszę to z pełną odpowiedzialnością i mogę to udowodnić. Twierdzenie że 2500 na sprzęt do latte art jest niewykonalne to jest twierdzenie całkowicie błędne i nie mające żadnego uzasadnienia. Wystarczy popatrzeć na filmiki z RS czy z ASCASO DREAM. W tym te nakręcane przez nas. W tym te z Targów i Festiwali Kawy. Proszę - chociaż w Święta piszmy zgodnie z prawdą i bez odstraszania innych. Dopiero co w piątek mieliśmy klienta przerażonego tym co na Forum wyczytał. Przerażonego że nie zdoła zrobić dobrego espresso i cappu na domowym ekspresie. Po 1,5 godzinnym treningu u nas wyszedł zadowolony.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline rafal_ski Mężczyzna

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: F4 nano
Odp: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Kwiecień 2019, 21:46:14 »
Januszu drogi, moja odpowiedź  polega na moich poszukiwaniach, ponieważ też byłem i nadal jestem zauroczony sztuka latte art. Czyli szukałem dwa boilery albo boiler i termoblok. za kwotę 2 tyś  w grę wchodziła tylko uzywka (owszem wtedy nie znałem jeszcze  ciebie) i taką używkę właśnie zaproponowalem.  A z drugiej strony autor tego postu nie podał czy 2500 za całość czy tylko ekspres. Ja odebrałem że świnka z siebie może wydusić 2500 za całość czyli ekspres i młynek.
 
Oszczędzaj wodę, pij wino

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 649
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Kwiecień 2019, 23:13:07 »
Po 1,5 godzinnym treningu u nas wyszedł zadowolony.

Jest też legenda że jakiś klient dał radę spienić mleko na Ascaso bez szkolenia... A może to było z jakiegoś Bonda... ;-)

Offline gall86 Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Ascaso Arc
  • Młynek: i2-mini
Odp: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Kwiecień 2019, 11:45:30 »
I czytając porady wychodzi że w takiej cenie nic nie idzie zdziałać.
2500 na nowy sprzęt dla latte art nie wykonalne.

Wracam do tematu. Myli się autor tego wątku i myli się @rafal_ski . Do tego @rafal_ski  w błąd wprowadza nowych, niewczytanych w Forum Forumowiczów. Da się za 2000 czy też 2500 zł kupić nowy ekspres dobrze spieniający mleko na latte art. Piszę to z pełną odpowiedzialnością i mogę to udowodnić. Twierdzenie że 2500 na sprzęt do latte art jest niewykonalne to jest twierdzenie całkowicie błędne i nie mające żadnego uzasadnienia. Wystarczy popatrzeć na filmiki z RS czy z ASCASO DREAM. W tym te nakręcane przez nas. W tym te z Targów i Festiwali Kawy. Proszę - chociaż w Święta piszmy zgodnie z prawdą i bez odstraszania innych. Dopiero co w piątek mieliśmy klienta przerażonego tym co na Forum wyczytał. Przerażonego że nie zdoła zrobić dobrego espresso i cappu na domowym ekspresie. Po 1,5 godzinnym treningu u nas wyszedł zadowolony.


Z tego co tutaj czytam to forum znawców trochę jak na elektrodzie. dużo tutaj wyczytałem cennych rad, opinii, ale też masę wywyższających tekstów. Gaggia classic nie nadaje się do espresso, za 3k to nie zrobisz dobrego espresso, chyba że używanym sprzętem, itp itd. troche to przypomina elektrodę, niestety. Rozumiem, że najlepiej jakby każdy mógł sobie wydać 10k na sprzęt, ale realia są trochę inne.

ratio

  • Gość
Odp: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Kwiecień 2019, 20:12:34 »
"za 3k to nie zrobisz dobrego espresso"

@gall86 nie sądzę, żeby ktoś na forum coś takiego powiedział.

A te "10k", które napisałeś, to  nie jakiś pejoratywny snobizm. Można kupić młynek i ekspres taniej i też będzie okay. Na następny rok przeznaczę ok.5tys. na ekspres pod espresso,  a z czasem wymienię młyn w okolicach czterech i to będzie mój zestaw, który spełni moje oczekiwania. Zapewniam Cię, że nie będę się tym na około "snobizmował", tylko cieszył w zaciszu domowym z picia poprawnego espresso  kawka.
« Ostatnia zmiana: 21 Kwiecień 2019, 21:03:56 wysłana przez ratio »

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Kwiecień 2019, 15:59:30 »
Po 1,5 godzinnym treningu u nas wyszedł zadowolony.

Jest też legenda że jakiś klient dał radę spienić mleko na Ascaso bez szkolenia... A może to było z jakiegoś Bonda... ;-)
Henry, chyba nie pojąłeś w czym rzecz. Czyżbyś zaczął legendy pisać ? Wychodzisz z założenia, że papier (w tym przypadku internet, forum) wszystko zniesie ? Może i zniesie ale opinia o forum będzie coraz gorsza. O wypowiadających się w powyższy sposób też.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1485
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Kwiecień 2019, 18:23:06 »
Po 1,5 godzinnym treningu u nas wyszedł zadowolony.

Jest też legenda że jakiś klient dał radę spienić mleko na Ascaso bez szkolenia... A może to było z jakiegoś Bonda... ;-)
Oj mówicie panie Henry trzy po trzy. Na Ascaso, nawet basic czy Arc, w dzbanuszku za 15zł, bez problemu spienie ci mleko. Nawet bez 1,5h szkolenia.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Ekspres kolbowy do kaw mlecznych
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Kwiecień 2019, 20:37:45 »


Po 1,5 godzinnym treningu u nas wyszedł zadowolony.

Jest też legenda że jakiś klient dał radę spienić mleko na Ascaso bez szkolenia... A może to było z jakiegoś Bonda... ;-)

Nie, to z mojego CV. Pierwsze cappuccino na nowym (wtedy nowym - jeszcze z boilerkiem) basicu sprawiło, że żona wpadła w kawę jak śliwka w kompot. I nie była to raczej zasługa kawy tylko mleka bo jeszcze nie miałem młyna (dostawa z Hiszpanii się opóźniła) i Janusz z ekspresem przysłał mi zmieloną na oko.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi