Autor Wątek: DeLonghi?  (Przeczytany 2254 razy)

Offline kreatywny

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Bialetti Brikka
  • Młynek: Graef CM900
DeLonghi?
« dnia: 16 Maj 2018, 23:34:19 »
Dzień dobry, a właściwie dobry wieczór.

Mam dość nietypowe pytanie, jak na to forum.
Mianowicie, który ekspres DeLonghi wybrać? Spotkałem się z opiniami, że wszystkie DeLonghi w środku mają to samo, lecz widziałem też posty, mówiące że modele minimalnie się różnią. Mam do wyboru:

1. Dedica (EC680/EC685)
2. EC820
3. Scultura (ECZ351)

Znam przypadłości ekspresów marketowych, jednak czy z wyżej wymienionych, którykolwiek się czymś wyróżnia? Wiem że w Dedice można chyba ustawić temperaturę wody.

Z góry dzięki,
Wojtek

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: DeLonghi?
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Maj 2018, 06:57:59 »
Skoro jesteś tak kreatywny, że tą cechę wstawiasz w nicka - czemu ograniczasz się do jednej firmy (i to raczej kiepskiej)?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: DeLonghi?
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Maj 2018, 08:05:43 »
DeLonghi to błyszczące zabawki które mają być ozdobą (de gustibus non est disputandum) kuchni, do parzenia espresso się nie nadają. Jeżeli zależy Ci na espresso to sobie spokojnie je daruj i zacznij od sprawdzonych typów forumowych. Jeżeli budżet nie pozwala a priorytetem jest ekspres a nie kawa to kup cokolwiek będzie dla Ciebie ładne bo znaczenia żadnego to nie będzie mieć. A jeżeli jednak priorytetem jest kawa a budżet mały to zainteresuj się innymi metodami (znacznie tańszymi) jak Aeropress, Phin i kilka innych które w niewielkim budżecie zapewnią Ci znacznie lepsze rezultaty/smaczniejsze niż te plastikowe zabawki (choć nadal nie espresso). Twój młynek do alternatyw w zupełności powinien wystarczyć.
« Ostatnia zmiana: 17 Maj 2018, 08:08:42 wysłana przez Bacek »

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: DeLonghi?
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Maj 2018, 22:57:55 »
Jak chcesz kupić DeLonghi to mam na sprzedaż aktualnie EC330s. Napisz na priv to dogadamy się. Jak nie będziesz bardzo kłótliwy to dorzucę młynek w niezłej cenie

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi