Autor Wątek: Eureka Mignon  (Przeczytany 16592 razy)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Eureka Mignon
« dnia: 05 Marzec 2014, 20:12:25 »
Wczoraj i dziś pojawił się u mnie problem z młynkiem, tj. po zmianie grubości mielenia (na włączonym młynku oczywiście) z drobnego (espresso) na grubsze (moka) żarna się zablokowały i nie chciały ruszyć. Dopiero po rozkręceniu młynka i oczyszczeniu komory młynek ruszył. Młynek mam już z 1,5 roku i dopiero wczoraj pojawił się taki problem. Do tej pory mieliłem tylko drobno pod espresso i zapewne dlatego problem nie występował. Ostatnio zacząłem jednak zabawę również z moką używając do tego Eureki i zaczęły się problemy. Aha, gdy młynek jest ustawiony do drobnego mielenia pod espresso to działa bez problemów. Dopiero, gdy przekręcę pokrętło grubości mielenia na grubsze (obrót pierścienia regulacyjnego o 1,5 obrotu) to młynek chwilę pomiele i następuje blokada żaren :twisted: Czyżby podczas zmiany regulacji jakieś drobinki kawy dostawały się pod żarno i je blokowały (gdy młynek zwalnia słychać jakby żarno o coś tarło)? Problem z młynkiem na pewno nie spowodowała kawa, ponieważ piję ją już jakiś czas jako espresso i młynek mielił ją do tej pory bezproblemowo. Kłopoty zaczęły się dopiero w momencie gdy zacząłem zmieniać grubość mielenia z drobnego na istotnie grubsze (wspomniane 1,5 obrotu pokrętłem do regulacji grubości mielenia). Czy ktoś się orientuje jak można zaradzić temu problemowi? Czy faktycznie jest tak, że zmianę grubości mielenia trzeba wykonywać tylko i wyłącznie wtedy, gdy w komorze są ziarna kawy (ja zmieniałem ustawienie przy pustej komorze)?

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Eureka Mignon
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Marzec 2014, 20:36:30 »
Nie wiem, na ile Ci to pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi, bo pozbędziesz się drobniejszego przemiału, który pozostaje - po zmianie grubości, bez hoppera poklep dość porządnie od góry młynek. Może coś się gdzieś osadza... Albo skontaktuj się z Silesiusami. Może coś doradzą. Masz 24 miesiące gwarancji Door-2-Door, w ciągu doby dostaniesz nowy młynek zastępczy, a Twój pojedzie na serwis.

No chyba że nie u nich kupowałeś.

Mnie raz tylko zablokował się Mazzer, kiedy to gdzieś mi się ziarno wplątało między żarna i nie chciał ruszyć.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Eureka Mignon
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Marzec 2014, 12:32:02 »
Mignony czasem tak mają, po wsypaniu i zmianie grubości mielenia ziarno czasem się blokuje w żarnach. Można spróbować to obejść i zmieniać grubość w trakcie mielenia.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Eureka Mignon
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Marzec 2014, 12:51:32 »
Żarna mogą zostać unieruchomione w każdym młynku, gdy je zaciskamy. Natomiast, gdy je rozszerzamy, to nie powinno to mieć miejsca w żadnym przypadku.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Eureka Mignon
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Marzec 2014, 13:02:10 »
Chyba że został źle zaprojektowany i komora jest cała wypełniona zmieloną kawą

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Eureka Mignon
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Marzec 2014, 13:06:38 »
Nie wiem co o tym myśleć. Przyglądałem się na targach różnym Eurekom, przede wszystkim większym i w sumie strasznie w nich dużo jakichś dziwnych, moim zdaniem zbędnych detali. Nie są one tak proste, jak np. Mazzery.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Eureka Mignon
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Marzec 2014, 16:01:57 »
Poważną ułomność konstrukcyjną Eureki dostrzegłem dopiero przy przejściach z mielenia do espresso na mielenie pod mokę (u mnie 1,5 obrotu pierścienia). Podejrzewam, że blokada żaren przy takiej zmianie wynika z tego, że reguluje się położenie dolnego żarna, a nie górnego jak w większości młynków. Co prawda, nie trzeba ponownie szukać właściwego ustawienia grubości mielenia po rozkręceniu młynka i ew. czyszczeniu komory (co jest zaletą), ale z drugiej strony po znacznej zmianie grubości mielenia jakieś drobinki dostają się pod dolne żarno i blokują je >:( Z tego co się dowiedziałem od Silesiusów (jeszcze raz dzięki za wyczerpującą odpowiedź jak sobie poradzić z problemem) należy po takiej zmianie grubości mielenia (nie tylko z drobnego na grube, ale i odwrotnie; w obu przypadkach może nastąpić blokada żaren) wpierw zablokować zasuwką hopper (aby ziarna nie poleciały od razu na żarna) uruchomić młynek i dopiero wtedy zwolnić zasuwkę. Dzięki temu ziarna kawy spadają na wirujące żarno i blokada nie następuje :) Problem się pojawi, gdy człowiek jednak zapomni o tej zasuwce. Wtedy trzeba rozkręcać młynek, by go znów uruchomić  :Bicz:

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Eureka Mignon
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Marzec 2014, 20:18:19 »
Eureki z funkcjonalbych bajerów (nawet te gastro) mają sposób regulacji grubości mielenia - te pokrętełka są świetne.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Eureka Mignon
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Marzec 2014, 20:38:21 »
A taki Mazzer nie ma... i to dopiero jest świetne ;).

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Eureka Mignon
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Marzec 2014, 21:36:14 »
No do tego piję, że fajnie jakby takie mazzery też tak mialy.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Eureka Mignon
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Marzec 2014, 21:36:43 »
Tak czy owak młynek nie powinien się zatrzymywać w czasie zmiany grubości mielenia, zwłaszcza przy pogrubianiu przemiału. Konstrukcyjnie, ewidentnie, coś z nim jest nie tak.

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Eureka Mignon
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Marzec 2014, 10:19:23 »
Nie powinien. Choć muszę przyznać, że swojej eureki od ponad 1,5 roku nie zablokowałem ani razu. Może mam szczęście :)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Eureka Mignon
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Marzec 2014, 15:45:07 »
Mmorka, a powiedz czy przez te 1,5 roku zdarzało ci się stosować zamiennie po sobie mielenie do espresso i od razu przy kolejnym mieleniu przestawiać grubość przemiału pod kawiarkę lub inną metodę zaparzania o co najmniej takiej grubości przemiału jak moka lub nawet grubiej i następnie wracać do pierwotnego ustawienia grubości mielenia, pod espresso? Przy mieleniu tylko pod espresso lub tylko pod mokę i bez takich większych zmian grubości przemiału również nie zauważyłem blokowania się żaren. Problem jest tylko wtedy gdy następują znaczne zmiany grubości mielenia  :o

Offline mmorka

  • Wiadomości: 602
  • Ekspres: Bezzera Bz10, V60 1 i 2, AP, FP
  • Młynek: Eureka Mignon i parę ręcznych
Odp: Eureka Mignon
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Marzec 2014, 20:18:31 »
Może sęk w tym, że używam go tylko do espro.

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Eureka Mignon
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Marzec 2014, 22:25:49 »
Dlatego właśnie Mmorka do tej pory nie zablokowałeś jeszcze żaren tego młynka  :kwiat:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi