Autor Wątek: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia  (Przeczytany 13552 razy)

Offline Adam_1234

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Bezzera Magica S, moka Bialetti, FP
  • Młynek: MACAP M2D, Nivona CafeGrano 130
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Kwiecień 2017, 13:22:18 »
Miałem ten młynek kilka dni. Znienawidziłem go. Głośność - tragedia, cały blok słyszał, że będę pił kawę. Trochę się zacinał przy niektórych ziarnach. Widełki na kolbę na takiej wysokości, że żadna kolba nie pasuje... Zachowanie czystości na blacie z tym młynkiem - niemożliwe.  Ustawienie regulacji, to jak kręcenie kołem fortuny, jest szansa, żeby trafić, tragedia. Gdybym miał go używać dłużej, to przerzuciłbym się na herbatę. Mieliłem kawę gorszym teoretycznie młynkiem Nivona mając do dyspozycji i2. Nie zapłaciłbym za niego nawet 100 zł... bo to męka.  Wg mnie lepiej poszukać czegoś innego.

Offline lisssek

  • Wiadomości: 60
  • Ekspres: Alternatywa: Bialetti Kitty 6 i 12 tz, phin, Kalita, Gabi, AP, French Press, V60-2,
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130, C40 IH
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Kwiecień 2017, 13:48:39 »
A ja mam te dwa młynki i nie mogę się z Tobą zgodzić. Ascaso do espresso, Nivona do alternatyw i w życiu nie przyszłoby mi do głowy zamienić ich przeznaczenia.

Głośność - tragedia, cały blok słyszał, że będę pił kawę. Trochę się zacinał przy niektórych ziarnach. Widełki na kolbę na takiej wysokości, że żadna kolba nie pasuje... Zachowanie czystości na blacie z tym młynkiem - niemożliwe.  Ustawienie regulacji, to jak kręcenie kołem fortuny, jest szansa, żeby trafić, tragedia.
Stojąc w obronie i2 muszę podkreśclić że:
1. Nikt w bloku się nie skarżył na użytkowanie młynka a skargi były różne.
2. Mieliłem nim jasno palone ziarna i nie zaciął się nigdy.
3. Kolby mam dwie i każda wchodzi.
4. Zachowanie czystości na blacie możliwe jeśli mielisz do pojemnika i po mieleniu zostawisz pojemnik na widełkach (z resztą tak to robisz w nivonie, że pojemnik trzymasz cały czas pod żarnami).
5. Dostosowanie grubości przemiału jak w każdym młynku - albo grubiej albo drobniej. Tylko niestety nie ma skali.
6. Biorąc pod uwagę materiał z którego są wykonane młynki to z pewnością jest i2 jest więcej warty od CafeGrano.

Oczywiście są lepsze młynki od i2 ale według mnie odpowiada swojej kategorii cenowej.

Offline Adam_1234

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Bezzera Magica S, moka Bialetti, FP
  • Młynek: MACAP M2D, Nivona CafeGrano 130
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Kwiecień 2017, 21:31:57 »
Oczywiście Nivona jest do alternatyw, pełna zgoda, ale i tak wolałem używać Nivony do espesso niż Ascaso... Nie byłem w stanie przejść szeregu niedogodności jakie opisałem. Trochę jak jazda Żukiem po mieście.

1. U mnie też się nikt nie skarżył, ale na pewno wszyscy słyszeli  :)
2. A mi się czasem zacinał.
3. Oczywiście wchodzi, ale jest kilka cm za nisko lub za wysoko (zależy jak przekręcisz widełki). Mogliby tego w ogóle nie montować.
4. Mielić do pojemnika? To masakra. Nie robię tak w Nivonie, bo nie używam jej do espresso. Używałem przez chwilę jak nie miałem żadnego młynka (tzn. miałem Ascaso i2, czyli jakbym nie miał żadnego).
5. Dla mnie nie do ogarnięcia ze względu na brak skali właśnie.  Jak ma się jedno ziarno, to ok, można ustawić, ale zmieniając ziano, to bardzo nieprzyjazne rozwiązanie.
6. Jak raczej bym ich nie porównywał. Nivona nie jest do espresso, więc jej nie używam. Ascaso i2 jest do espresso, ale nie mogłem go znieść, więc z dwojga złego wybrałem Nivonę. To raczej nie było starcie tytanów, tylko walka Najmana z Burneiką.

Wg mnie wydając 800 zł na młynek, lepiej kupić używkę gastro lub dopłacić 400 zł do Macapa lub Eureki. 50% droższe młynki, ale 10 razy lepsze.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Kwiecień 2017, 22:19:51 »
Tak krótko: rozmnażasz.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Kwiecień 2017, 22:26:06 »
No patrz Adam, a ja skalą w swoim Mazzerze się nie sugeruję ani trochę, bo to bardzo prosta sprawa - leci za wolno, mielisz grubiej. Leci za szybko, mielisz drobniej. Nie da się tego nie ogarnąć, a Ty jesteś niesamowitym hejterem Ascaso po prostu.

Offline Adam_1234

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Bezzera Magica S, moka Bialetti, FP
  • Młynek: MACAP M2D, Nivona CafeGrano 130
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Kwiecień 2017, 22:47:13 »
Mazzer SJ to sprzęt zupełnie innej klasy niż Ascaso, więc się nie dziwię.

Ja mam osobiście złe doświadczenie z dwoma produktami Ascaso - młynek i2 oraz ekspres ARC - stara wersja z bojlerem. Całej reszty nie znam, więc się nie wypowiadam. Poza tym ktoś musi stanowić przeciwwagę dla fanklubu Ascaso :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Kwiecień 2017, 22:56:57 »
Mazzer SJ to sprzęt zupełnie innej klasy niż Ascaso, więc się nie dziwię.

Ja mam osobiście złe doświadczenie z dwoma produktami Ascaso - młynek i2 oraz ekspres ARC - stara wersja z bojlerem. Całej reszty nie znam, więc się nie wypowiadam. Poza tym ktoś musi stanowić przeciwwagę dla fanklubu Ascaso :)
Fanklub delonghi. :-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Kwiecień 2017, 23:05:43 »
Mazzer SJ to sprzęt zupełnie innej klasy niż Ascaso, więc się nie dziwię.

A jakie to ma znaczenie? Powiem innym, bo Ty i tak nie zrozumiesz, jako hejter Ascaso - żadne. Skoro przerasta Cię minimalne przekręcenie śrubą, to nie powinieneś się wypowiadać na żaden temat związany z kawą na tym forum.


Poza tym ktoś musi stanowić przeciwwagę dla fanklubu Ascaso :)
Tej żenady się nawet skomentować nie da. Idź sobie kup kolejne delonghi w Tesco za 300 zł, baw się nim w domu i tam zatrzymaj swoje bzdurne hejty na Ascaso. I tak, używam codziennie Basica z bojlerem i mam z niego powtarzalne espresso. Tyle że nie oczekuję od niego możliwości sprzętu wartego kilka razy więcej...

Offline Adam_1234

  • Wiadomości: 131
  • Ekspres: Bezzera Magica S, moka Bialetti, FP
  • Młynek: MACAP M2D, Nivona CafeGrano 130
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Kwiecień 2017, 23:36:38 »
Miklas - nie widzę niczego złego w tym, że zaczynałem od delonghi. Nigdy nie pisałem, że to super maszyna i nikomu nie polecałem jej zakupu. Dopiero z perspektywy Bezzery widzę jaki to był śmieć, zresztą podobnie jak ARC z bojlerem.

siewcu, skoro na tym forum panuje przyzwolenie na nazywanie "śmieciowym" sprzętu z marketu, to ja będę tak sami pisał o młynku i2.
Nie masz co się obrażać o fanklub Ascaso, to jest fakt. Jest cała masa zwolenników i każdy ma do tego prawo. A ja mam prawdo do odmiennej opinii. Jedn jedzą sushi, inni kebaba.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Kwiecień 2017, 07:03:28 »
A jak lubię sushi i kebaba to nie przyjmiesz mnie do swojego klubu sushi? :-D

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Kwiecień 2017, 08:22:30 »
Wg mnie wydając 800 zł na młynek, lepiej kupić używkę gastro lub dopłacić 400 zł do Macapa lub Eureki. 50% droższe młynki, ale 10 razy lepsze.

Za 580 zł jest nowy Graef 800. Trochę tańszy i nie jest  gorszy od tego i-2. :)
Ascaso i-2 mini do espresso  :picardpalm:  :hihihi:







Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Kwiecień 2017, 08:52:44 »
Ascaso i-2 mini do espresso  :picardpalm:  :hihihi:
Nie rozumiem skąd ta szydera. W domowych warunkach sprawdza się bardzo dobrze.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Kwiecień 2017, 09:13:23 »
Ascaso i-2 mini do espresso  :picardpalm:  :hihihi:
Nie rozumiem skąd ta szydera. W domowych warunkach sprawdza się bardzo dobrze.
Są 2 typy espresso.
Pierwsze jest takie jak opisuje to wikipedia.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Espresso

Drugie espresso to te forumowe. Ma być ono w pełni powtarzalne.

Można powiedzieć, że i-2 jako młynek do 1 espresso będzie wystarczający, a do 2 typu już nie.


Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Kwiecień 2017, 09:34:49 »
Espresso jest jedno. Nie ma żadnych dwóch typów. Nie rozumiem dlaczego twierdzisz, że na i-2 nie będzie powtarzalne. Młynek trzyma zadane ustawienia i nie ma z tym problemu.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: ASCASO i-2 mini regulacja mielenia
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Kwiecień 2017, 09:53:22 »
Espresso jest jedno. Nie ma żadnych dwóch typów. Nie rozumiem dlaczego twierdzisz, że na i-2 nie będzie powtarzalne. Młynek trzyma zadane ustawienia i nie ma z tym problemu.

Jak kupisz np. sprawny stary młynek gastro  do 2 typów espresso przypiszesz jeszcze 2 typy smakowe kawy.
Wtedy możesz mówić o powtarzalności bo będziesz mógł nad nią zapanować.


Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi