Autor Wątek: LA PAvoni 800-900zł  (Przeczytany 4046 razy)

Offline Gragor

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Ascaso ARC
  • Młynek: La Spaziale Astro 12
LA PAvoni 800-900zł
« dnia: 04 Sierpień 2017, 23:53:06 »
Witam wszystkich

Czytam sobie od jakiegoś czasu forum, ostatnio dość sporo na temat młynków. Chciałem w najbliższej przyszłości zxakupić coś do 1000zł pod ekspres ciśnieniowy. Ekspres na razie jest tani ale w końcu sięgo wymieni.
NIe znalazłem niestety albo stety żadnych informacji dlaczego nie kupować w podanej cenie młynków La Pavoni.
Znalazłem oferty na Macinino Professionale MPI albo Kube Mill KBM.
Proszę o informacje dlaczego tak albo dlaczego nie kupować powyższych i jakie zamienniki w cenie 800zł, niestety to i tak już bardzo duży budżet dla mnie.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: LA PAvoni 800-900zł
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Sierpień 2017, 00:19:27 »
Musi być nowy czy może być używany?

Offline Gragor

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Ascaso ARC
  • Młynek: La Spaziale Astro 12
Odp: LA PAvoni 800-900zł
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sierpień 2017, 08:51:40 »
No właśnie wolałbym nowy, natomiast jeżeli będzie coś ciekawego używanego to na pewno się zastanowię.
Z tej odpowiedzi wnioskuję że to nie jest jednak zbyt dobry wybór? Niestety nie ma na forum opisów tych młynków i ewentualnych z nimi problemów.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: LA PAvoni 800-900zł
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Sierpień 2017, 09:11:40 »
To są młynki ładne, lecz z małymi żarnami, silnikami jak w wiertarkach, głośne i przeciętne. Raczej za dużo kosztują na swoje możliwości.  Jeśli chcesz nowy, poszukaj NS Grinta. 800zł TU. Młynek z silnikiem indukcyjnym, cichym. Żarna 50mm płaskie. Jest niezły jak na tę cenę. Możesz czasem spotkać Mazera SJ za podobną cenę, młynek spory, żarna będą do wymiany ale jest świetny.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: LA PAvoni 800-900zł
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Sierpień 2017, 10:53:55 »
Ja zaktualizowałem cenę na swoim ogłoszeniu, jeśli chodzi o używany NS Grinta :)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: LA PAvoni 800-900zł
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Sierpień 2017, 12:25:32 »
@Gregor, masz TU fajny młynek za fajną kasę.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Gragor

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Ascaso ARC
  • Młynek: La Spaziale Astro 12
Odp: LA PAvoni 800-900zł
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Sierpień 2017, 15:24:38 »
Jak już napisałem na giełdzie - jestem zainteresowany. NAjchętniej skontaktował bym się telefonicznie żeby obgadać szczegóły.

Offline Gragor

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Ascaso ARC
  • Młynek: La Spaziale Astro 12
Odp: LA PAvoni 800-900zł
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Sierpień 2017, 20:33:04 »
Niestety dwa młynki mi uciekły z forum
Czy sądzicie że kupowanie czegoś takiego -  Brasilia RR45 - w podobno dobrym stanie za ok 400zł ma sens?
Czy jeśli chodzi o nowe to szykować się na Grinta czy może lepiej rzeczywiście dołożyć do Rancillo albo Baratza Precisio?
Czy te młynki też się nadadza do alternatyw?

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: LA PAvoni 800-900zł
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Sierpień 2017, 20:38:31 »
A ręczny wchodzi w grę? Ile kaw za jednym podejściem robisz?

Offline Gragor

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Ascaso ARC
  • Młynek: La Spaziale Astro 12
Odp: LA PAvoni 800-900zł
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Sierpień 2017, 20:41:59 »
NIe dużo, z reguły dla dwóch osób 1-2x dziennie, czasem 3.
Ale czasem jest jakiś spend rodzinny i wtedy ręczny byłby jeszcze bardziej kłopotliwy niż sama kolba jest :)
Poza tym jakoś dziwnie by mi było wydać 800zł na comendante jak można za tyle mieć elektryczny, a nie wiem czemu ale nie potrafię uwierzyć że może on mielić lepiej - pewnie się mylę...

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: LA PAvoni 800-900zł
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Sierpień 2017, 21:18:15 »
Kinu m47, będzie lepiej niż każdy nowy elektryczny w tej cenie. I do espresso i do alternatyw. A dla gości kupisz dużego Chemexa:)

Offline Gragor

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Ascaso ARC
  • Młynek: La Spaziale Astro 12
Odp: LA PAvoni 800-900zł
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Sierpień 2017, 12:35:09 »
Przemyślałem całą sprawę i kwestie ręcznego młynka za ponad 1000zł niestety odpuszczam. Jakieś granice być muszą. Rozumiem żę smak kawy itp itd. Ale z takiego rozumowania wychodzi że Kowalski czy to w Polcse czy we włoszech nie jest w stanie napić się dobrej kawy w domu? Ta kawa nie musi być perfekcyjna codziennie - inaczej wypad do kawiarni traci sens (swoją drogą tych dobrych rzeczywiście jest mało).
Wracając do młynków na razie rozpatrują wasze propozycje i czekam na oferty używek jeszcze, natomiast z nowych ciągle pozostają chyba trzy propozycje i proszę o odpowiedź na powyżej zadane pytanie:
Czy jeśli chodzi o nowe to szykować się na Grinta czy może lepiej rzeczywiście dołożyć do Rancillo albo Baratza Precisio? Czy te młynki to z kolej tylko espresso czy jakieś grubsze mielenie też zrobią poprawnie?

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: LA PAvoni 800-900zł
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Sierpień 2017, 12:36:42 »
Jesteś w stanie napić się dobrej kawy w domu.
Ale jeżeli ma to być espresso to oznacza to niestety znaczący koszt wejścia. Zobacz, że większość Włochów ma w domu kawiarkę, coraz częściej teraz kapsułki nie duże ekspresy. Ale to taka dygresja.

Elektryki.

Ja miałem styczność z I-mini 1 Steel. Jakość przemiału porównywalna z gastronomicznym Compak K6. W ślepych testach ciężko było wyłapać różnicę. Nowy to koło 1000, używany 500-600. Ale to młynek tylko pod espresso, bo ciągle zmiana zakresu między espresso a alternatywy jest na nim bardzo utrudnione. I wyje, jest niesamowicie głośny, przynajmniej wersja Steel.

Baratza Precisio - nowego już chyba nie kupisz, zastąpił go Sette 270. Cena  nowego 1800 +. Pierwsze modele, miały problemy z silnikiem. W nowych poprawili. Jeżeli ten młynek jakościowo jest już dopracowany tak jak był kiedyś Precisio, to pewnie najlepsza opcja do domu na tą chwilę z elektryków. Regulacja przyjemna, więc i pod alternatywy się nada (ale nie pod te najgrubsze przemiały).
Albo ze sprawdzonych modeli tej firmy- Vario.

Ale generalnie, jak chcesz i espresso i alternatywy to skończysz z dwoma młynkami.

Koledzy polecają też Greafa. Nie znam :).
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień 2017, 12:55:59 wysłana przez pj.walczak »

Offline Gragor

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Ascaso ARC
  • Młynek: La Spaziale Astro 12
Odp: LA PAvoni 800-900zł
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Sierpień 2017, 14:42:18 »
Rzeczywiście już go nigdzie nie ma... Sette mi się osobiście nawet podoba - fajny design ale cenowo już za dużo, vario niestety również. Aktualnie muszę się ograniczyć do max około 1100zł to i tak ponad plan.
Czyli celuje typowo w espresso póki co małymi możliwościami na grubiej o ile się uda na tym co kupię.

Co do kapsułek to wydaje mi się że wygrywa po prostu łatwość obsługi i wygoda.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: LA PAvoni 800-900zł
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Sierpień 2017, 16:11:42 »
To z tych co ja znam, w tej cenie (około 1000), z nowych, mogę polecić I-1 steel. Za jakość przemiału. Jak akceptujesz głośność i jeszcze zrobisz/kupisz sobie jakiś tunel na PF, to będziesz zadowolony z rezultatów.
A jak używki to opcji masz dużo więcej już z podstawowymi modelami gastro typu Mazzer Super Jolly, etc. Chociaż ja jak pisałem nie widziałem różnicy w smaku pomiędzy I-1 i Compak K6 (wymieniłem tylko dlatego, że mi szkoda było dzieci i sąsiadów :) ). Dramatyczny skok jakości zobaczyłem dopiero po przejściu półkę wyżej czyli K10.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi