Autor Wątek: Idealny sprzęt pod espresso?  (Przeczytany 3640 razy)

ratio

  • Gość
Idealny sprzęt pod espresso?
« dnia: 20 Kwiecień 2019, 07:25:31 »
Do założenia tego wątku natchnął mnie @pmichal. Po co komuś takiemu jak ja, który pije tylko espresso cały mechanizm (kosztowny) do spieniania mleka? W razie potrzeby komuś potrzebującemu mogę bardzo sprawnie na palniku podgrzać albo ręcznie ubić mleko.
 
Weźmy na warsztat takiego jak na zdjęciu VBM-a, zamiast z lewej strony różdżki (która w/g mnie oszpeca ekspres) wstawić PID-a ze stoperem (pomocny przy ekstrakcji) przy ciśnieniomierzu,  a po prawej obok grupy E-61 tylko jedna dźwigienka włączająca z kontrolką, zaś w środku kocioł o co najmniej 0,7 litra pojemności. Cena byłaby podobna, a może i niższa, i czy wtedy nie byłaby to kwintesencja sprzętu pod espresso w atrakcyjnej cenie? Jak myślicie? Bo ja z miejsca bym taki kupił.

A może taki ekspres istnieje?

PS
W Quick Mill Alexia Evo PID już w fazie produkcji nie montujemy spieniacza mleka, wyrzucamy dwa przełączniki i mamy za (strzelam) 3500 - czy idealny? - sprzęt do espresso  :kawa:
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2019, 08:40:08 wysłana przez ratio »

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwiecień 2019, 08:23:12 »
Kazaak Rota, Caravelka.

ratio

  • Gość
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Kwiecień 2019, 08:27:53 »
Ok., ale nie wszystkim takie urządzenia "leżą".
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2019, 08:35:35 wysłana przez ratio »

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Kwiecień 2019, 08:37:29 »
Chyba Cię nie natchnąłem, a wręcz przeciwnie, próbowałem odwlec od pomysłu zakładani co nóż to nowych i niepotrzebnych tematów.
Pytasz o sprzęt tylko do espresso, a jak dostajesz odpowiedź to jednak ona Ci nie leży.
W przedziale do 2000 tysięcy masz sporo sprzętów, które dadzą Ci rezultat.

Kazak Rota
Cafelat Robot
Arrarrex Caravel
Flair espresso Maker

Kwestia tego czy szukasz minimum do zrobienia espresso w przystępnej cenie czy też szukam czegoś o odpowiednim wyglądzie.

ratio

  • Gość
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Kwiecień 2019, 08:47:33 »
To czy mnie natchąłeś, czy nie, to chyba moje odczucie, nie sądzisz?
Chyba Cię nie natchnąłem, a wręcz przeciwnie

Kwestia tego czy szukasz minimum do zrobienia espresso w przystępnej cenie czy też szukam czegoś o odpowiednim wyglądzie.

I to i to, jak w moim pierwszym wpisie! Proponowane przez Ciebie maszyny, jak ktoś to ujął, to nie moja  bajka,  dla wielu pewnie także.

Odnoszę wrażenie, że nie zrozumiałeś mojego postu albo to moja wina, bo może nie do końca czytelnie się wyraziłem.
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2019, 09:16:47 wysłana przez ratio »

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Kwiecień 2019, 12:59:38 »
Z treści wątku wynika, że nie szukasz sprzętu idealnego do espresso tylko sprzętu "w twojej bajce"... Sprecyzuj, to może ktoś pomoże

ratio

  • Gość
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Kwiecień 2019, 13:14:51 »
@jancewicz nie chodziło mi o pomoc, tylko wyrażenie zdania czytających.

Dlaczego mam płacić niemałą kasę za wyposażenie ekspresu, z którego nie będę korzystał >:(, bo piję tylko espresso. Czy to takie nonsensowne, że w te miejsce chciałbym mieć coś, co będzie  dla mnie użyteczne?
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2019, 13:18:35 wysłana przez ratio »

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Kwiecień 2019, 13:28:55 »
A skąd wiesz, że mając ekspres umożliwiający spienianie mleka "dopłacasz" do tego faktu?
Założenie, że dajmy na to ekspres Rocket czy inny Rancillio w wersji bez spieniacza byłby tańszy niż ze spieniaczem jest założeniem wręcz dziecinnym w swojej naiwności...

ratio

  • Gość
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Kwiecień 2019, 14:03:50 »
@pafcio0 może i tak jest, że infantylnie wierzę w uczciwość producenta, gdzie części i robocizna różdżki, byłyby pomniejszone kwotowo w zakupie danego ekspresu, bo ja jej nie chcę. Jak żona kupowała auto, to zapłaciła za dodatkowe wyposażenie, którego potrzebowała, a nie za coś, co byłoby dla niej zbędne. Czy to nie logiczne? A że producenci są wyrachowani, to inna historia  >:(
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2019, 14:08:14 wysłana przez ratio »

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Kwiecień 2019, 14:07:21 »
To nie kwestia uczciwości, tylko kalkulacji zysków i strat, prawo popytu, podaży itp, nic to panu, panie Ferdku, nie mówi? :picardpalm:

« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2019, 14:09:25 wysłana przez pafcio0 »

ratio

  • Gość
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Kwiecień 2019, 14:15:16 »
Oczywiście, że mówi! Znam to z autopsji, sam tak robię : weź pan to, a dostaniesz tamto!

A może też, dlatego takie wyposażenie dokładają, bo inni producenci też tak robią. Czysto hipoteczne: taki VBM, gdyby miał dwie wersje Domobara w podobnej cenie, 1-y ze spieniaczem a 2-i bez, ale za to z PID-em, to może by więcej sprzedali niż ich konkurenci.
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2019, 14:18:06 wysłana przez ratio »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Kwiecień 2019, 14:19:00 »
Jak żona kupowała auto, to zapłaciła za dodatkowe wyposażenie
A słyszałeś kiedyś o odwrotnej sytuacji, że coś co jest w standardzie danej wersji zostało wymontowane i dzięki temu auto było tańsze?

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Kwiecień 2019, 14:19:53 »
Ależ Waćpan banialuki sadzisz, ja się ewakuuję  miotla

ratio

  • Gość
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Kwiecień 2019, 14:26:23 »
@donkiszot i @pafcio0 cena produktu powinna być adekwatna do jego jakości (ewentualnie wyposażenia), a że często jest inaczej, to trzeba mieć się na baczności!

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Idealny sprzęt pod espresso?
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Kwiecień 2019, 14:29:21 »
Dlaczego mam płacić niemałą kasę za wyposażenie ekspresu, z którego nie będę korzystał , bo piję tylko espresso.

Złóż zapytanie do producentów ekspresów. Może znajdzie się chętny, i złoży Ci to, czego pragniesz.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi