Autor Wątek: ekspres Bezzera Magica Mitica  (Przeczytany 1214 razy)

Offline słodkawa

    • nie wiem
  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: nie wiem
  • Młynek: nie wiem
ekspres Bezzera Magica Mitica
« dnia: 31 Marzec 2019, 21:46:53 »
Dzień dobry, od miesiąca jestem posiadaczką ekspresu Bezzera Magica Mitica - nie ukrywam, że nie jestem wyspecjalizowanym baristą i moje doświadczenie w tym temacie jest krótkie - skończyłam 2 dniowy kurs. odpakowałam ekspres i zaczęłam działać, wszystko szło dobrze wychodziło piękne warstwowe latte, aż do dnia dzisiejszego kiedy espresso po wlaniu do mleka rozmywa się, wtedy zwróciłam uwagę, że ciśnienie na pompie nie dochodzi nawet do 2 barów. czy jest mi w stanie ktoś jakoś pomóc z tym problemem? może można coś ustawić/ przestawić?próbowałam różne kawy - o różnym stopniu zmielenia i efekt taki sam;(.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: ekspres Bezzera Magica Mitica
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Marzec 2019, 22:25:34 »
Piszesz o ciśnieniu w bojerze pary? Wszystko ok.

Najprawdopodobniej nauczyłaś się lepiej spieniać mleko i teraz piana jest w całej objętości, a nie tylko od góry, co przekłada się na rozmycie kawy w mleku.

Aby wrócić do warstw, zacznij od mleka, nalej go do szklanki, poczekaj aż się rozwarstwi, wtedy zrób espresso i dopiero wlej na koniec do mleka.

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 649
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: ekspres Bezzera Magica Mitica
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Marzec 2019, 22:42:34 »
Albo przegrzałaś mleko - jak jest za ciepłe to się miesza z espresso bo nie ma różnicy gęstości.

Offline słodkawa

    • nie wiem
  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: nie wiem
  • Młynek: nie wiem
Odp: ekspres Bezzera Magica Mitica
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Marzec 2019, 23:31:37 »
co do temperatury mleka to raczej ona nie jest przyczyną, gdyż spieniam zawsze do momentu aż zacznie parzyć w rękę (tak mówiono na kursie), co do kolejności właśnie tak robię najpierw mleko do szklanki, później espresso i dolewam - wartswy wychodziły piękne, a teraz 10 prób i wszystkie nieudane.
co do cisnienia to wskaznik pompy wydaje mi sie ze powinien wskazywac ok 9barów, a on nie podnosi sie wyzej niz do 2barow:(

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi