Autor Wątek: Casadio Dafne S1 czy bezzera bz10  (Przeczytany 7452 razy)

Offline Marta84 Kobieta

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Bezzera BZ 10
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Casadio Dafne S1 czy bezzera bz10
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Kwiecień 2019, 15:31:07 »
Sęk w tym że kupiliśmy bezerkę używaną w bardzo ładnym stanie:) także nie wiem jak poprzedni właściciel, ale na początek chciałabym jednak ją przeczyścić:)

Offline macias Mężczyzna

  • Wiadomości: 100
  • Ekspres: Sylvia, Chemex, AP, FP
  • Młynek: Eureka Zenith E65, Iberital, Rhinowares
Odp: Casadio Dafne S1 czy bezzera bz10
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Kwiecień 2019, 15:38:31 »

Offline Marta84 Kobieta

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Bezzera BZ 10
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Casadio Dafne S1 czy bezzera bz10
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Kwiecień 2019, 21:03:14 »
Widzę że z odkamienianiem jest sporo zabawy i wcale nie jest to takie proste jakby mogło się wydawać. Co innego backflush. A jestem we Wrocławiu lub okolicy jakiś godny uwagi serwis, który przeprowadził by ewentualnie to odkamienianie?
P.s. czy gałka pary blokuje się tylko w jednej pozycji w bok?

Offline kursor

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: La Pavoni Prof;Flair Espresso Maker;Aeropress
  • Młynek: Commandante Mk3 ; Ceado E5P ; Lido E
Odp: Casadio Dafne S1 czy bezzera bz10
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Kwiecień 2019, 07:23:55 »
A jestem we Wrocławiu lub okolicy jakiś godny uwagi serwis
Nie znalazłem :( . Na pewno nie jest to Fuerra z ul. Żeromskiego. " Na dzień dobry " biorą 85 pln (podobno za diagnozę) a potem czekasz parę tygodni albo dłużej. Jak się wkurzysz i zabierzesz wcześniej to jesteś 85 pln "w plecy". Sama diagnoza w moim wypadku też była mocno wątpliwa.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Casadio Dafne S1 czy bezzera bz10
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Kwiecień 2019, 08:36:07 »
jestem we Wrocławiu lub okolicy jakiś godny uwagi serwis, który przeprowadził by ewentualnie to odkamienianie?

Może we wrocławskim oddziale Uno Espresso? Ale takie proste odkamienianie to nieskomplikowana czynność, na forum jest dokładny opis.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Casadio Dafne S1 czy bezzera bz10
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Kwiecień 2019, 10:20:06 »
Cytat: macias
Odkamienianie ...  Zazwyczaj nie ma potrzeby robić tego częściej niż raz na miesiąc, u mnie wystarczy raz na 2-3 miesiące.
:wow2:
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Casadio Dafne S1 czy bezzera bz10
« Odpowiedź #36 dnia: 12 Kwiecień 2019, 10:28:10 »
Dobra chłopaki, mamy już w domu naszą ....Bezzerę BZ10 - naprawdę bardzo ładna maszynka. Powiedzcie teraz może warto na samym początku ją jakoś przeczyścić, odkamienić? w co warto się wyposażyć - środek w proszku Cafiza wystarczy?On z tego co wyczytałam pozwala pozbyć się olejków itd. ale samo odkamienienie chyba wykonuje się inaczej?Będę wdzięczna za porady - nie zakładam osobnego wątku, jeśli możecie po kilka słów napisać tutaj:)
acha, widziałam gdzieś na instagramie jak zamiast tych czarnych gałek z plastiku ludzie wykonują sobie gałki z drewna - bardzo ładnie to wygląda - rozumiem tego typu rzeczy szukać i pytać u stolarzy :blue:

Polecam zainwestować w filtr do wody (dzbanek, kolumnowy, co tam sobie wybierzesz) - wtedy potrzeba odkamienienia w trakcie używania maleje, a smak kawy na tym może skorzystać. Wcześniej polecam ci zmierzyć twardość węglanową testem kropelkowym. Podobnie możesz spytać poprzedniego właściciela jaką wodę lał - nie sugeruj mu tylko odpowiedzi :).

Offline Marta84 Kobieta

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Bezzera BZ 10
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Casadio Dafne S1 czy bezzera bz10
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Kwiecień 2019, 16:18:04 »
A jest tu jakiś właściciel bezerki może? Patrzył;am na filmy z bezerą w roli głównej i rączka od dyszy pary działa ciągle w pozycji " do góry" - u mnie w prawy bok, coś z tym nie tak czy nie przejmować się tym?
Szkoda że nie ma na Dolnym Śląsku fajnego serwisu, nie uśmiecha mi się wysyłać sprzętu.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Casadio Dafne S1 czy bezzera bz10
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Kwiecień 2019, 16:27:48 »
Widzę że z odkamienianiem jest sporo zabawy i wcale nie jest to takie proste jakby mogło się wydawać. Co innego backflush. A jestem we Wrocławiu lub okolicy jakiś godny uwagi serwis, który przeprowadził by ewentualnie to odkamienianie?
P.s. czy gałka pary blokuje się tylko w jednej pozycji w bok?
Jest proste ;) Operację przeprowadzałem u siebie i nie jest to aż tak straszne jak się wydaje. Wystarczy trochę wody demineralizowanej i kwasku cytrynowego plus trochę cierpliwości...

A swoją drogą - odkamieniać chcesz profilaktycznie czy jest zakamienione?

Offline Marta84 Kobieta

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Bezzera BZ 10
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Casadio Dafne S1 czy bezzera bz10
« Odpowiedź #39 dnia: 12 Kwiecień 2019, 17:00:02 »
Nie wiem co tam jest właśnie w środku, chciałabym po prostu po zakupie prewencyjnie odkamienić, chyba że już jest zawalony ( czego nie sprawdzę) :blue:

Offline Marta84 Kobieta

  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Bezzera BZ 10
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Casadio Dafne S1 czy bezzera bz10
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Kwiecień 2019, 17:03:14 »
Chyba będę musiała wygospodarować kiedy trochę czasu i sama to zrobić z mężem jednak. Zamawiam właśnie tą Cafizę 2 do backflusingu - pytanie czy zamawiać również ODKAMIENIACZ URNEX DEZCAL i URNEX RINZA Płyn do usuwania osadów z mleka?? Wykonujecie czyszczenie tymi płynami we własnym zakresie?

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Casadio Dafne S1 czy bezzera bz10
« Odpowiedź #41 dnia: 14 Kwiecień 2019, 11:51:27 »
A jestem we Wrocławiu lub okolicy jakiś godny uwagi serwis
Nie znalazłem :( . Na pewno nie jest to Fuerra z ul. Żeromskiego. " Na dzień dobry " biorą 85 pln (podobno za diagnozę) a potem czekasz parę tygodni albo dłużej. Jak się wkurzysz i zabierzesz wcześniej to jesteś 85 pln "w plecy". Sama diagnoza w moim wypadku też była mocno wątpliwa.

Chyba jakiś punkt serwisowania jest naprzeciwko Tesco na ul. Długiej. Kiedyś tam był. A najlepiej podskocz do jakiegoś caffee baru i zapytaj o serwis.

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Casadio Dafne S1 czy bezzera bz10
« Odpowiedź #42 dnia: 14 Kwiecień 2019, 11:52:50 »
Chyba będę musiała wygospodarować kiedy trochę czasu i sama to zrobić z mężem jednak. Zamawiam właśnie tą Cafizę 2 do backflusingu - pytanie czy zamawiać również ODKAMIENIACZ URNEX DEZCAL i URNEX RINZA Płyn do usuwania osadów z mleka?? Wykonujecie czyszczenie tymi płynami we własnym zakresie?
Producent nie zaleca odkamieniania samemu. Ja mam 2 lata ekspres i nic nie odkamieniam. Dbam o wodę. Ale po roku jak. był w serwisie Coffeesite nie znaleźli nic z kamienia. Było czyściutko.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Casadio Dafne S1 czy bezzera bz10
« Odpowiedź #43 dnia: 14 Kwiecień 2019, 12:34:11 »
Producent nie zaleca odkamieniania samemu.
Co jest logiczne, bo producent musi zarobić też na serwisie.

Chyba jakiś punkt serwisowania
"Chyba jakiś" to nie jest dobry pomysł przy HXie... AFAIK nie ma ogarniętego serwisu we Wrocławiu.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwiecień 2019, 12:36:13 wysłana przez siewcu »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Casadio Dafne S1 czy bezzera bz10
« Odpowiedź #44 dnia: 14 Kwiecień 2019, 12:49:22 »
A czy aby Sanremo nie ma swojej polskiej siedziby we Wrocławiu? Na pewno mają serwis, tam bym zapytał czy nie chcieliby się zająć.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi