Autor Wątek: Gaggia CLassic 2018 czy cos drozszego?  (Przeczytany 9847 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Gaggia CLassic 2018 czy cos drozszego?
« Odpowiedź #60 dnia: 01 Marzec 2019, 14:54:47 »
Mam...
ARC Black & Inox z bojlerem po kapitalnym remoncie, wygląd jak nowy za 900 zł. Pasuje ?
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Gaggia CLassic 2018 czy cos drozszego?
« Odpowiedź #61 dnia: 01 Marzec 2019, 15:01:05 »
@Janusz, jasne że pasuje. Napiszę do Ciebie w wolnej chwili na PW... dogadamy szczegóły. Mam teraz trochę spraw na głowie, bo walczę z ubezpieczalnią w kwestii wyceny szkody z OC sprawcy po kolizji drogowej, w której zostałem poszkodowany - taka mała wojenka... więc w wolnej chwili ustalimy co i jak.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4844
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Gaggia CLassic 2018 czy cos drozszego?
« Odpowiedź #62 dnia: 01 Marzec 2019, 15:03:18 »
OK! Czekam cierpliwie.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Olsen Mężczyzna

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Gaggia Classic 2019
  • Młynek: Macap M2M
Odp: Gaggia CLassic 2018 czy cos drozszego?
« Odpowiedź #63 dnia: 01 Marzec 2019, 21:53:56 »
Dobry wieczór.
Jest to mój pierwszy post na tym forum, poza przywitaniem się w stosownym miejscu, dlatego proszę o wyrozumiałość.
Zainteresował mnie ten temat, ponieważ od kilku dni przeglądam tematy na tym forum, związane z wyborem młynka oraz ekspresu "kolby" dla osoby rozpoczynającej przygodę z espresso. Dwa zdania na temat stanu faktycznego: od czterech lat używam ekspresów na kapsułki, najpierw Tchibo Cafissimo, a od dwóch lat Nespresso. Czuję spory niedosyt i kusi mnie, żeby spróbować czegoś lepszego. Przez chwilę chodził mi po głowie automat Nivony...  :D
Lubimy z żoną różne kawy, ona pije kawy mleczne, ja w zasadzie tylko espresso. W ciągu dnia przygotowujemy zazwyczaj po dwie kawy. Budżet jaki chciałem przeznaczyć na ten eksperyment to 2,5 tys. zł. oczywiście plus niezbędne akcesoria akcesoria (tamper, kawa, kubek do spieniania mleka, termometr,...). Znalazłem zestaw Gaggia Classic 2019 + Baratza Sette 30 AP mieszczący się w tym budżecie, ale jak to bywa, im więcej czytam tym mniej wiem  :o. Nie ukrywam, że podoba mi się styl Gaggi, Lelit Anna czy Rancilio Silvia, ale jestem otwarty na wszelkie sugestie.
Brałem jeszcze pod uwagę młynek Demoka M-203, znalazłem na tym forum jakiś ranking, w którym był dobrze oceniony.
Powoli tracę wątek, więc kończąc mój elaborat proszę Was o pomoc w wyborze pierwszego sensownego zestawu.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie  :)

Offline simson2d

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: duo pid mod, alternatywa
  • Młynek: Vario, eureka SD
Odp: Gaggia CLassic 2018 czy cos drozszego?
« Odpowiedź #64 dnia: 29 Marzec 2019, 21:59:30 »
No proszę, nowa gaggia classic dostała przydomek "Pro". Różni się od wersji 2019 zwykłym włącznikiem, zamiast odbijającego i chyba przez to brakiem 20 minutowego auto-off. Czyli na plus ;) Cena za to na minus względem PL.


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi