Autor Wątek: Gaggia CLassic 2018 czy cos drozszego?  (Przeczytany 9843 razy)

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Gaggia CLassic 2018 czy cos drozszego?
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Styczeń 2019, 20:36:02 »
Trochę mnie źle zrozumiałeś. Nie mam zamiaru nikomu zaglądać do kieszeni. Jeżeli tak zrozumialeś to sorry. To raczej o co innego chodziło. Że każdy pisze o naciskaniu na Janusza, aby dał jakieś zniżki i upusty. Jak firma daje to OK. To dowodzi, że macie elastyczne podejście do klientów. Chociaż to nie zawsze marketingowo jest dobre. Bo innym, co kupili wcześniej bez zniżek pozostaje niesmak. Są firmy, które absolutnie nigdy nie dają nic na rabaty ani upusty, ani żadne zniżki. Z uwagi na swoich także poprzednich klientów. Np. The Omni Group. Ale to raczej rozważania z zakresu marketingu.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Gaggia CLassic 2018 czy cos drozszego?
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Styczeń 2019, 20:54:24 »
mlopus,
Nie zgadzam się z Twoim twierdzeniem, że każdemu i za wszelką cenę. Znam ograniczenia...
Przekażmy więc to co napisałeś wszystkim pozostałym komercyjnym użytkownikom. Ja wiem ile zdrowia to kosztuje. Zwykli użytkownicy nie. Dla większości forumowiczów wypowiadanie się na forum to forma rozrywki, hobby, zabawy z kawą. Dla komercyjnych użytkowników biorących udział w wątkach na forum często jest to dodatkowa praca. Często po godzinach. Niestety często bez zrozumienia dla pozostałych. Dodam jeszcze, że przypadku sprzedających swoje produkty (wszystko jedno czy są to ekspresy, młynki, alternatywy czy kawa) to każda wypowiedź na forum jest ukrytą lub jawną reklamą ciągnącą za sobą chęć sprzedaży swoich produktów. Nie ciągnijmy tego tematu. Nie ma sensu.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Gaggia CLassic 2018 czy cos drozszego?
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Styczeń 2019, 21:11:34 »
Dla komercyjnych użytkowników biorących udział w wątkach na forum często jest to dodatkowa praca
Zdecydowanie nie powinno tak być i jest to niezgodne z zasadami forum. Wszystko poza swoim wątkiem powinno być zwykłą rozmową o kawie. Niestety nie wszyscy komercyjni potrafią oddzielić pracę na forum od forum. Niestety forum jest zbyt liberalne w tym temacie.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Gaggia CLassic 2018 czy cos drozszego?
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Styczeń 2019, 21:24:38 »
Może i jest. A może mylisz się. Nie ma "zwykłych" rozmów o kawie w momencie jak w danym temacie wypowiada się sprzedawca np. kawy. Zwykłe spojrzenie na podpis mówi wszystko i sugeruje gdzie się zwrócić. Może nie zauważyłeś ale ja wprowadziłem podpis z adresem sklepu dopiero kilka miesięcy temu. Do tej pory mogłem być poniekąd "anonimowy". Ale skoro inni mają...
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Gaggia CLassic 2018 czy cos drozszego?
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Styczeń 2019, 21:41:21 »
Zupełnie się nie rozumiemy. Zupełnie nie mam nic przeciwko, a nawet jestem za, bo to jest fair, podpisom i stopkom.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Gaggia CLassic 2018 czy cos drozszego?
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Styczeń 2019, 21:44:08 »
Przedzwoń do mnie jutro to Ci wyjaśnię.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline izi

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: DeLonghi
  • Młynek: Graef CM900
Odp: Gaggia CLassic 2018 czy cos drozszego?
« Odpowiedź #36 dnia: 07 Styczeń 2019, 11:47:43 »
Panowie, przez ostatnia strone dyskusja nie ma nic wspolnego z watkiem.
Prosze, wyjasnijscie sobie swoje watpliwosci gdzies indziej.

Wracajac do tematu:

Cytuj (zaznaczone)
a bierzesz najtańszą sensowną (podobno) opcję, no to... bedzie tanio. Przemyśl to na chłodno, nikt by nie kupował droższych sprzętów...

Zawsze cos bedzie najtansza polecana ;)
Jak ludzie przestana polecac Gaggie, to nastepna w kolejce pewnie bedzie Silvia, czy a zautomatu przestanie byc dobrym sprzetem? Idac dalej ta droga... chyba wiesz do czego zmierzam.
Chyba z tym malym bojlerem wielkiego problemu nie ma, nikt nie pisal, ze z GC wychodzi kiepska kawa, tylko, ze przez maly bojler jest mniej wygodny w uzytkowaniu, jezeli chodzi o pare, ew. kilka shotow na raz. Pierwszy przypadek u mnie rzadki, drugi praktycznie nie bedzie wystepowal.
RS nie wykluczam, caly czas jednak szukam argumentow, ze przy moich zastosowaniach warto dorzucic niemala kase wzgledem GC, czy to do RS,a czy do Lelitow, Ascasso, Bezerry BZ09, ECM Casa V.
Jasne, kazdy z nich to na pewno lepszy sprzet niz GC, ale co konkretnie mi da? Bo jak ma sie okazac, ze najwieksza roznica robiac espresso bedzie lzejszy portfel o 1k (RS), prawie 2k reszta w/w, to wole GC i wiecej dobrej kawy.
Wychodzi na to, ze nadal nic nie wiem :(

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Gaggia CLassic 2018 czy cos drozszego?
« Odpowiedź #37 dnia: 07 Styczeń 2019, 12:09:12 »
Przeciwnie, wszystko wiesz. Kup tą Gaggie. Jest najlepsza.

Offline izi

  • Wiadomości: 15
  • Ekspres: DeLonghi
  • Młynek: Graef CM900
Odp: Gaggia CLassic 2018 czy cos drozszego?
« Odpowiedź #38 dnia: 07 Styczeń 2019, 12:25:00 »
No i po co ten sarkazm?

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Gaggia CLassic 2018 czy cos drozszego?
« Odpowiedź #39 dnia: 07 Styczeń 2019, 12:27:39 »
I z Gaggia i z RS wykonasz poprawne Espresso, jesli nie bedziesz robil kilku shotow naraz boiler w GC bedzie wystarczajacy.

Offline Truth

  • Wiadomości: 13
Odp: Gaggia CLassic 2018 czy cos drozszego?
« Odpowiedź #40 dnia: 08 Styczeń 2019, 21:54:10 »
Przpraszam że się wtrące, ale nie opłaca mi się zakładać osobnego tematu - skoro mam pytanie odnośnie gaggi.

Czy pijąc tylko i wyłącznie kawy mleczne - warto iść "drożej" niż gaggia? Czy to już wystarczy dla początkującego. Dodam że zwykle 1 kawa, czasami 2 na raz, więc mały bojler byłby zaletą.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Gaggia CLassic 2018 czy cos drozszego?
« Odpowiedź #41 dnia: 08 Styczeń 2019, 22:20:21 »
Warto. Jedyną zaletą małego bojlera jest to, że się szybciej studzi.
Jeżeli oferta z tego sklepu jest aktualna to ja bym pewnie na Twoim miejscu dorzucił do RS:https://tiny.pl/tqvw5

Ale jak kupisz GC też zrobisz fajne mleczne kawki. Oczywiście pod warunkiem posiadania dobrego młynka do espresso.

Offline Truth

  • Wiadomości: 13
Odp: Gaggia CLassic 2018 czy cos drozszego?
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Styczeń 2019, 22:36:04 »
Wiadomo jakie różnice na plus/minus nowej gaggi classic (2018) w stosunku do poprzednich wersji? Widzę że w tej nowej jest zmieniona dysza spieniająca, więc może nie trzeba kupować tej od rs.

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Gaggia CLassic 2018 czy cos drozszego?
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Styczeń 2019, 14:42:40 »
Wiadomo jakie różnice na plus/minus nowej gaggi classic (2018) w stosunku do poprzednich wersji? Widzę że w tej nowej jest zmieniona dysza spieniająca, więc może nie trzeba kupować tej od rs.
Boiler wrocil z pierwszej wersji ZnAl - czyli nie jest stalowy i mala pojemnosc (chyba 100ml). Dolozono sitka - crema, pojedyncze i podwojne.  Pozbyto sie plastikow z poprzedniej wersji jak to bylo w pierwszej genaracji. Wrocil zawor OPV plastik nieregulowany (podobno trafialo sporo uszkodzonych GC ze wzgledu na to ze luzie to regulowali) No i ta dysza podobno daje rade, sam u siebie jeszcze nie testowalem bo nie pije mlecznych.

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Gaggia CLassic 2018 czy cos drozszego?
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Styczeń 2019, 15:11:36 »
Przedewszystkim wrocil zawor trojdrozny, boiler ma pojemnosc 150ml.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi