Autor Wątek: Ekspres do kwoty 2865 PLN brutto  (Przeczytany 2231 razy)

Offline karollo

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: DL 685, kawiarka, Flair 58
  • Młynek: 20 letni ręczny młynek, 1zpresso jx-pro
Ekspres do kwoty 2865 PLN brutto
« dnia: 29 Styczeń 2024, 01:23:32 »
Hej!

Piszę w sumie po raz kolejny po paru miesiącach, ale ciągle dochodzę do wniosku, że jeden ekspres będzie lepszy od drugiego, więc pozwolę sobie jeszcze raz napisać post :) Podniosłem też trochę swój limit do ceny 2865 PLN :D

Mocno się zastanawiam (nawet mam już w koszyku) - Flair 58 z podgrzewaczem elektrycznym. Mega mi się podoba. Nie wiem czy nawet nie bardziej niż LaPavoni z dźwignią. Do tego FV i voucher z przyjaciół kawy powoduje że jest to naprawdę kusząca propozycja.

Moim drugim wyborem byłoby albo LaPavoni albo jakiś ekspres kolbowy. W tych ekspresach boję się najbardziej serwisu i kosztów ewentualnego popsucia się. Dodatkowo wydaje mi się, że we Flair58 miałbym większe możliwości kontroli nad procesem parzenia espresso a przez to uzyskiwania ciekawszych smaków.

Na pewno na plus dla tego typu ekspresów jest szybsze przygotowywanie paru kaw jedna po drugiej.

Co byście kupili do kwoty 2865 PLN brutto w mojej sytuacji? Będzie to pierwszy porządniejszy ekspres. Kocham espresso :D co też oznacza, że spienianie mleka byłoby drugorzędną sprawą. Mogę to zrobić w moim jeszcze nie do końca popsutym delonghi EC685.

Pozdrawiam :D

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres do kwoty 2865 PLN brutto
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Styczeń 2024, 07:33:19 »
Co byście kupili do kwoty 2865 PLN brutto w mojej sytuacji? Będzie to pierwszy porządniejszy ekspres, (bo) kocham espresso
Lelit Victoria. Ostatnio @Michał sprzedał koledze z forum w dobrej cenie.
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2024, 08:32:42 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Ekspres do kwoty 2865 PLN brutto
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Styczeń 2024, 08:04:56 »
Jak  coś to priv i będziemy myśleć  8)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Ekspres do kwoty 2865 PLN brutto
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Styczeń 2024, 08:30:23 »
I to jest konkret [emoji106]




Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Ekspres do kwoty 2865 PLN brutto
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Styczeń 2024, 09:30:59 »
Lelit Victoria

Przewija się ta Victoria co jakiś czas i przewija. To naprawdę najlepszy wybór na początek przygody z kolbą, do ~3kk, czy są jakieś alternatywy? :) Wystarczy mi do tego póki co moje JxPro czy od razu rozglądać się za elektrykiem?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres do kwoty 2865 PLN brutto
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Styczeń 2024, 10:02:12 »
Wystarczy mi do tego póki co moje JxPro c
Tak i spokojnie zbieraj kasę na dodatkowy elektryk.
》tertium non datur《

Offline karollo

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: DL 685, kawiarka, Flair 58
  • Młynek: 20 letni ręczny młynek, 1zpresso jx-pro
Odp: Ekspres do kwoty 2865 PLN brutto
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Styczeń 2024, 10:11:56 »
Ja się muszę dopytać - też zauważyłem że ta Victoria się przewija. Dlaczego ona a nie flair?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres do kwoty 2865 PLN brutto
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Styczeń 2024, 10:14:57 »
Napisałem, że wg mnie Victoria i dla klasycznego espresso. Dźwignia to zupełnie co innego. Musiałbyś porównać.
》tertium non datur《

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Ekspres do kwoty 2865 PLN brutto
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Styczeń 2024, 11:20:16 »
Tak i spokojnie zbieraj kasę na dodatkowy elektryk.

A daj pan spokój, w sobotę miałem już jechać po kolumny, a teraz się waham :D

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Ekspres do kwoty 2865 PLN brutto
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Styczeń 2024, 13:27:09 »
Kazaak Rota + Kazak Tura, do tego dobra kawa i jakiś czajnik i będziesz miał możliwość wypić najsmaczniejsze espresso przez siebie sporządzone.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Ekspres do kwoty 2865 PLN brutto
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Styczeń 2024, 15:25:16 »
Jak kochasz espresso, to zdecydowanie polecam Flair 58, sam dokonałem takiej przesiadki z kolby. Ma zdecydowanie większe możliwości zabawy i nauki.

Druga sprawa, że na przyjaciele kawy mozesz prosic o oferte i idzie kupic nawet taniej. ;)
https://www.przyjacielekawy.pl/p/ekspres-do-kawy-flair-espresso-flair-58/ - spróbuj tutaj zapytać o ofertę
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Ekspres do kwoty 2865 PLN brutto
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Styczeń 2024, 15:28:51 »
Kazaak Rota
polecam Flair 58

Nie wiem jak twórca wątku, ale ja chciałbym pójść w stronę półautomatyki niż rękodzieła, bo to mam na co dzień (wiem, wiem, nie ten level) :)

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Ekspres do kwoty 2865 PLN brutto
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Styczeń 2024, 15:41:23 »
No to proponowana Victoria to świetny wybór. :)
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres do kwoty 2865 PLN brutto
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Styczeń 2024, 15:53:19 »
Nie wiem jak twórca wątku, ale ja chciałbym pójść w stronę półautomatyki niż rękodzieła
:hihihi:👌
》tertium non datur《

Offline karollo

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: DL 685, kawiarka, Flair 58
  • Młynek: 20 letni ręczny młynek, 1zpresso jx-pro
Odp: Ekspres do kwoty 2865 PLN brutto
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Styczeń 2024, 18:39:10 »
Dziękuję Wam za odpowiedzi.
Kazaak Rota
polecam Flair 58

Nie wiem jak twórca wątku, ale ja chciałbym pójść w stronę półautomatyki niż rękodzieła, bo to mam na co dzień (wiem, wiem, nie ten level) :)
- dlaczego? :D

Napisałem, że wg mnie Victoria i dla klasycznego espresso. Dźwignia to zupełnie co innego. Musiałbyś porównać.
- Właśnie chodzi o to, że nie za bardzo mam gdzie zrobić porównanie i w sumie oprócz mojego wyobrażenia i tego co mogę przeczytać na forum gdzie w zależności co kto lubi to poleca dany sprzęt :D

Dla mnie wygląda to tak:
Plusy dźwigni (flaira):
- mało co się może zepsuć
- można przygotować(chyba bo nie wiem) poprawne espresso
- mało czyszczenia
- można użyć bez prądu
- duży wpływ na smak espresso

Minusy dźwigni (flaira):
- długi czas przygotowywania kawy jedna po drugiej
- przez duży wpływ na wiele czynników może być mała powtarzalność

Plusy kolby:
- powtarzalność
-

Minusy kolby:
- koszt serwisu
-

I na razie tyle mi przychodzi do głowy :D

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi