Autor Wątek: ekspres kolbowy z młynkiem?  (Przeczytany 1269 razy)

Offline adrian. Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Sage Barista Express Impress (SES876DBL)
Odp: ekspres kolbowy z młynkiem?
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Luty 2024, 11:00:19 »
@Jka57
Zakładam, że każdy ekspres ma jakieś wady i nie oczekuję od niego bezawaryjnego działania przez 10 lat. Dam znać jeśli problem z uszczelką wystąpi w przypadku mojego ekspresu, bo to chyba nie jest kwestia 100% produktów sage/breville?

@GostRado
Tak, tak. To totalny gniot :) Wspomniałem o tym, bo ważny jest punkt odniesienia autorki tego tematu. Cytuję: "mój ekspres ep5334" - stąd być może wrażenia po przesiadce mogą być zbliżone do moich ;)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: ekspres kolbowy z młynkiem?
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Luty 2024, 11:26:00 »
[...] ale bardziej chodzi mi o brak miejsca w kuchni. Znacznie łatwiej korzystać mi się będzie z urządzenia posiadającego młynek zintegrowany. [...] Z ekspresów które się rzadko przewijały w wypowiedziach zanotowałam La Pavoni Domus Bar (chyba  LPCDMB01EU) lub  SAGE THE BARISTA EXPRESS IMPRESS (SES876BSS). Z góry dziękuję

Żarty na bok, od poniedziałku jestem posiadaczem Sage Barista Express Impress (SES876DBL). Jeśli zależy Ci na oszczędności miejsca, to nie widzę wiele lepszych opcji (jeszcze masz od Sage Touch Impress oraz Oracle, ale to grubsza kasa). Nie masz na blacie żadnych gratów (młynki, tampery, tacki na gadżety) oprócz ekspresu.  Robiłem przesiadkę z Delonghi ESAM 3200 i zarówno poziom espresso jak i spieniania jest kosmicznie lepszy na nowej maszynce. 
I przesiadka z podstawowego młynka na już lepszy sprzęt też zrobi odczuwalną różnicę. Nie będzie taka jak przy zmianie takiej jak ta, no ale będzie. Gdybyś zmienił na np. Victorie z wspomnianym DF64 to różnica byłaby jeszcze większa.

Offline adrian. Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Sage Barista Express Impress (SES876DBL)
Odp: ekspres kolbowy z młynkiem?
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Luty 2024, 11:44:40 »
Zakładam, że tak faktycznie jest i może nawet byłbym w stanie to wyczuć :) Biorąc jednak pod uwagę wygodę - ciężko przebić serię "Impress".

@GostRado
Cytuj (zaznaczone)
Albo wygoda, albo jakość espresso => innej drogi nie ma.
Zgadzam się, natomiast nie bądźmy tu "zerojedynkowi".
Skala jest spora i nie spłaszczałbym jej do wartości 0 i 1, gdzie 0 - dno, 1 - dobre espresso.

Jeśli do tej pory piło się popłuczyny przez 5 lat (patrzę na siebie), to efekt działania Impress'a mogę ocenić na 9 (zostawiając sobie ocenę 10 na coś lepszego).
No i teraz pijąc przez jakiś czas te "dziewiąki" wyrobi się smak i gust. Okaże się po jakimś czasie że ta 9-tka stała się 5-tką i jest wiele aspektów espresso, które mieszczą się powyżej aktualnego stanu... aspektów, które dopiero teraz byłbym w stanie wyczuć i docenić.


Celując w kolejną, nową już, dziewiątkę, można kupić wspomnianą Victorię oraz DF64. Ale dlaczego aż tyle, a zarazem, tylko tyle?
Dlaczego nie Biancę, DF83V i może jeszcze Puqpress Q2?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: ekspres kolbowy z młynkiem?
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Luty 2024, 12:07:13 »
Miałem na myśli porównanie kombajnu z oddzielną kolbą i młynkiem.
》tertium non datur《

Offline adrian. Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Sage Barista Express Impress (SES876DBL)
Odp: ekspres kolbowy z młynkiem?
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Luty 2024, 12:14:13 »
Ok, rozumiem... czyli obecny kombajn vs proponowana post wyżej Victoria.



Wstępnie zrozumiałem to inaczej, gdyż cytowałeś tekst mówiący o kolbie ze zintegrowanym młynkiem.
Jak w takim razie sklasyfikujesz dwie wspomniane przez autorkę kolby? Czy jest wg Ciebie by była z nich zadowolona?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: ekspres kolbowy z młynkiem?
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Luty 2024, 12:21:49 »
Lelit Victoria lub DREAM ONE.
:taktak: z naciskiem na LV
La Pavoni Domus Bar (chyba  LPCDMB01EU) lub  SAGE THE BARISTA EXPRESS IMPRESS (SES876BSS
:nienie:
》tertium non datur《

Offline adrian. Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Sage Barista Express Impress (SES876DBL)
Odp: ekspres kolbowy z młynkiem?
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Luty 2024, 12:49:47 »
Aha 🤦
« Ostatnia zmiana: 01 Luty 2024, 13:19:05 wysłana przez adrian. »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi