Autor Wątek: ekspres kolbowy z młynkiem?  (Przeczytany 1266 razy)

Offline sara

  • Wiadomości: 3
ekspres kolbowy z młynkiem?
« dnia: 26 Styczeń 2024, 16:17:05 »
Dzień dobry,
Już jakiś czas przeglądam forum, dzięki informacjom tu zawartym odkryłam ze mój ekspres ep5334 posiada opcje zmiany grubosci mielenia oraz temperatury parzenia kawy - po ich zmianie "espresso" z niezdatnego do wypicia stało się "wypijane"
Apetyt rośnie, wiec postanowiłam kupić ekspres, który umożliwi mi picie kawy z przyjemnością,  a nie obrzydzeniem - a dokładniej espresso.
Z informacji już zebranych zdecydowałam się na  Lelit Victoria lub DREAM ONE.
W ostatniej chwili przypomniałam sobie o młynku. Nie posiadam go, wiem które modele polecacie, ale bardziej chodzi mi o brak miejsca w kuchni. Znacznie łatwiej korzystać mi się będzie z urządzenia posiadającego młynek zintegrowany. Czy są takie urządzenia które moglibyście mi polecić jako warte uwagi? Z ekspresów które się rzadko przewijały w wypowiedziach zanotowałam La Pavoni Domus Bar (chyba  LPCDMB01EU) lub  SAGE THE BARISTA EXPRESS IMPRESS (SES876BSS). Z góry dziękuję

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: ekspres kolbowy z młynkiem?
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Styczeń 2024, 18:57:45 »
Z informacji już zebranych zdecydowałam się na  Lelit Victoria

I nie szukaj już niczego innego.
Zostań przy tym ekspresie.
A skup się na szukaniu młynka.
Ja bez wąchania do tej Victorii dołożyłbym sobie taki oto młynek.

Młynek do kawy G-micron (DF64P)
https://caffebarca.pl/produkt/mlynek-do-kawy-g-micron-df64p/
 
Miałem taki zestaw i byłem z niego bardzo zadowolony.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: ekspres kolbowy z młynkiem?
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Styczeń 2024, 19:07:12 »
Victoria to wg mnie na obecną chwilę najlepsza-najtańsza kolbowa opcja.
Znacznie łatwiej korzystać mi się będzie z urządzenia posiadającego młynek zintegrowany.
Albo wygoda, albo jakość espresso => innej drogi nie ma.
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2024, 19:11:39 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline sara

  • Wiadomości: 3
Odp: ekspres kolbowy z młynkiem?
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Styczeń 2024, 19:43:09 »
rozumiem, dziękuję.
Jeszcze szybkie pytanie, dopiero teraz zobaczyłam, że Lelit Kate ma wbudowany młynek - czy warto do niego dopłacić?  czy taka opcja nie będzie porównywalna z Victoria?

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: ekspres kolbowy z młynkiem?
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Styczeń 2024, 21:50:44 »
Z informacji już zebranych zdecydowałam się na  Lelit Victoria

I nie szukaj już niczego innego.
Zostań przy tym ekspresie.

Jka

Nie kombinuj

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline ktatar156

  • Wiadomości: 30
Odp: ekspres kolbowy z młynkiem?
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Styczeń 2024, 22:37:41 »
Dzień dobry,
Już jakiś czas przeglądam forum, dzięki informacjom tu zawartym odkryłam ze mój ekspres ep5334 posiada opcje zmiany grubosci mielenia oraz temperatury parzenia kawy - po ich zmianie "espresso" z niezdatnego do wypicia stało się "wypijane"
Apetyt rośnie, wiec postanowiłam kupić ekspres, który umożliwi mi picie kawy z przyjemnością,  a nie obrzydzeniem - a dokładniej espresso.
Z informacji już zebranych zdecydowałam się na  Lelit Victoria lub DREAM ONE.
W ostatniej chwili przypomniałam sobie o młynku. Nie posiadam go, wiem które modele polecacie, ale bardziej chodzi mi o brak miejsca w kuchni. Znacznie łatwiej korzystać mi się będzie z urządzenia posiadającego młynek zintegrowany. Czy są takie urządzenia które moglibyście mi polecić jako warte uwagi? Z ekspresów które się rzadko przewijały w wypowiedziach zanotowałam La Pavoni Domus Bar (chyba  LPCDMB01EU) lub  SAGE THE BARISTA EXPRESS IMPRESS (SES876BSS). Z góry dziękuję
Ja bym Ci polecił La Pavoni - model analogiczny do Lelit Anita (a tam jest młynek Fred wart ~1k pln) - naprawdę elegancko wygląda ten model. Albo właśnie Lelit Anita z PIDem jeśli zależy Ci na precyzyjnej regulacji temperatury.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: ekspres kolbowy z młynkiem?
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Styczeń 2024, 22:39:11 »
czy taka opcja nie będzie porównywalna z Victoria?
Tylko jako espresso z single boilera, ale z użyciem innego młynka niż ten wbudowany.
》tertium non datur《

Offline sara

  • Wiadomości: 3
Odp: ekspres kolbowy z młynkiem?
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Styczeń 2024, 19:44:40 »
Ok, sprawa ekspresu zakończona, dziękuję!

ale z użyciem innego młynka niż ten wbudowany

naprawdę te wbudowane nie nadają się do niczego? po co je w ogóle montują?

Młynek do kawy G-micron (DF64P)

dziękuję, czytałam o nim ... a cos mniejszego prostszego  na początek:) PL043MMI / LPGKBM01EU ?
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2024, 20:20:02 wysłana przez sara »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: ekspres kolbowy z młynkiem?
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Styczeń 2024, 21:58:06 »
a cos mniejszego prostszego

Prostszego to Ty nie znajdziesz.
Zobacz to jest naprawdę mały młynek.

20240127_215315.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: ekspres kolbowy z młynkiem?
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Styczeń 2024, 22:06:42 »
Ok, sprawa ekspresu zakończona, dziękuję!

Cytat: GostRado w 26 Styczeń  2024, 22:39:11
ale z użyciem innego młynka niż ten wbudowany

naprawdę te wbudowane nie nadają się do niczego? po co je w ogóle montują?
Dla niewtajemniczonych 🙂 Jakbyś nie trafiła na WoK-a, to byś kupiła i piła kawę w nieświadomości.
》tertium non datur《

Offline adrian. Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Sage Barista Express Impress (SES876DBL)
Odp: ekspres kolbowy z młynkiem?
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Styczeń 2024, 22:14:32 »
I co gorsza, pewnie by Cu smakowała. Teraz to już przepadło

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: ekspres kolbowy z młynkiem?
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Styczeń 2024, 22:17:01 »
👌
》tertium non datur《

Offline adrian. Mężczyzna

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Sage Barista Express Impress (SES876DBL)
Odp: ekspres kolbowy z młynkiem?
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Luty 2024, 09:16:54 »
[...] ale bardziej chodzi mi o brak miejsca w kuchni. Znacznie łatwiej korzystać mi się będzie z urządzenia posiadającego młynek zintegrowany. [...] Z ekspresów które się rzadko przewijały w wypowiedziach zanotowałam La Pavoni Domus Bar (chyba  LPCDMB01EU) lub  SAGE THE BARISTA EXPRESS IMPRESS (SES876BSS). Z góry dziękuję

Żarty na bok, od poniedziałku jestem posiadaczem Sage Barista Express Impress (SES876DBL). Jeśli zależy Ci na oszczędności miejsca, to nie widzę wiele lepszych opcji (jeszcze masz od Sage Touch Impress oraz Oracle, ale to grubsza kasa). Nie masz na blacie żadnych gratów (młynki, tampery, tacki na gadżety) oprócz ekspresu.  Robiłem przesiadkę z Delonghi ESAM 3200 i zarówno poziom espresso jak i spieniania jest kosmicznie lepszy na nowej maszynce. 

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: ekspres kolbowy z młynkiem?
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Luty 2024, 09:44:18 »
Żarty na bok

Dokładnie na bok  :redface: a zanim całkiem rozpłyniesz się w pochwałach podrzucę coś nie coś.

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12252.msg253616#msg253616

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: ekspres kolbowy z młynkiem?
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Luty 2024, 10:02:11 »
Robiłem przesiadkę z Delonghi ESAM 3200 i zarówno poziom espresso jak i spieniania jest kosmicznie lepszy na nowej maszynce.
Nie może być inaczej.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi