Autor Wątek: Ekspres do domu, szybko grzejacy  (Przeczytany 1885 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Ekspres do domu, szybko grzejacy
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Styczeń 2024, 13:51:58 »
Z takich szybkich w nagrzaniu, ze spienianiem to LaPavoni Europiccola będzie trudna do pobicia.

teges_pl

  • Gość
Odp: Ekspres do domu, szybko grzejacy
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Styczeń 2024, 15:59:30 »
Jeśli pijesz kawę czarną a nie espresso to polecam Profiteca GO, ma on opcję fast heating dzięki czemu nagrzewa się w ciągu 3-5 minut.

Offline Sarcasm

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Faema smart, aeropress go
  • Młynek: Faema, hario mini mill slim plus
Odp: Ekspres do domu, szybko grzejacy
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Luty 2024, 10:22:37 »
Ja pijam czarna, ale czasem też espresso. Moja żona za to tylko kawy mleczne. Europiccola chodziła mi po głowie, ale stwierdziłem że jest trochę za mała 😫

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres do domu, szybko grzejacy
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Luty 2024, 17:42:55 »
Europiccola chodziła mi po głowie, ale stwierdziłem, że jest trochę za mała
Co masz na myśli?
》tertium non datur《

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Ekspres do domu, szybko grzejacy
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Luty 2024, 21:05:23 »
Z takich szybkich w nagrzaniu, ze spienianiem to LaPavoni Europiccola będzie trudna do pobicia.
Popieram mam dwa 👊 wpisz James Bond europiccola w YT ... lata w branży 3 dekady melanży hah sprzęty wieczne trzeba mocno zgłębić tajniki mocy, jeśli będzie z Tobą to będzie sukces, po festiwalu walnąłem americano z topowiego przelewu i .... cymes
Choć przyznam że przy wyższych budgetach nie jest to oczywisty wybór, są lepsze ale to już 10k+

Offline Sarcasm

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Faema smart, aeropress go
  • Młynek: Faema, hario mini mill slim plus
Odp: Ekspres do domu, szybko grzejacy
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Luty 2024, 10:28:30 »
Europiccola chodziła mi po głowie, ale stwierdziłem, że jest trochę za mała
Co masz na myśli?
Jak wpada rodzinka i wszyscy chcą kawkę to obawiam się że będzie za mały i za wolny, a nie chce spędzić godziny w kuchni 😅

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Ekspres do domu, szybko grzejacy
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Luty 2024, 10:50:01 »
W Twoim wypadku wybrałbym jakiś ekspres z możliwością podłączenia do wodociągu + odpływ, wtedy wydajność będzie na dobrym poziomie, odejdzie dolewanie wody, wylewanie z tacki.
Z automatu wchodzisz wtedy w ekspres z cichą pompą rotacyjną. Ja jakbym nie miał możliwości podłączenia ekspresu do odpływu i wodociągu zostałbym tylko z Europiccolą.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres do domu, szybko grzejacy
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Luty 2024, 11:27:44 »
Europiccola chodziła mi po głowie, ale stwierdziłem, że jest trochę za mała
Co masz na myśli?
Jak wpada rodzinka i wszyscy chcą kawkę to obawiam się że będzie za mały i za wolny, a nie chce spędzić godziny w kuchni 😅
Bo taka mała dźwignia jest dodatkiem, a przy takim przemiale trzeba się posiłkować bardziej wydajnym sprzętem. U mnie jak najdzie się więcej amatorów kawy, to odpalam trzy ekspresy a i niekiedy którąś kawiarkę.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi