Autor Wątek: ROCKET bicocca  (Przeczytany 5931 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: ROCKET bicocca
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Luty 2024, 21:49:45 »
18000,- cena wyjściowa.
Ja miałem ofertę na R91 20k, gdzie euro było po 4,70, więc będzie z czego urwać na mniejszym.
》tertium non datur《

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: ROCKET bicocca
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Luty 2024, 07:17:32 »
18000,- cena wyjściowa. A co do R9 ONE to jednak inny kaliber. I nie tylko o wagę (47,5 kg) chodzi.
No o to mi chodzi że inny kaliber nie tylko rozmiarowo ale i z większymi możliwościami i funkcjami, a cena już blisko więc konkurencję sami sobie będą robić.
Ja za takie pieniądze na pewno bym wybrał R91, biccoca to jednak prosty ekspres który nic takiego poza saturowaną grupą z wyświetlaczem na niej nie wnosi.
Lokalizacja wyświetlacza na mocno nagrzewającej się grupie też moim zdaniem nie trafiony pomysł.
Bicocca powinna kosztować poniżej 15 tyś i być konkurencją dla np. Mikry.
« Ostatnia zmiana: 16 Luty 2024, 07:28:08 wysłana przez Artisz »

Offline Orinoco Eco Camp

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Rocket R Nine One
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: ROCKET bicocca
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Luty 2024, 12:16:34 »
Pełna zgoda i co do tego że zaproponowana cena za ten ekspres przynajmniej jak na razie nie koresponduje z rynkiem i co do tego że funkcjonalnie dużo brakuje Bicocca do R Nine One. To całkowicie różnej klasy ekspresy. Sam niedawno kupowałem ekspres i wolałem droższego R Ninę One niż oglądać się za Bicocca. Inna sprawa że Bicocca nie spełniał jako ekspres funkcjonalnie moich kryteriów zakupowych.
Myślę że nawet dla tych którzy chcą nabyć R58 którego Bicocca jest bezpośrednim konkurentem różnica w cenie jest argumentem na tyle silnym że może być kluczowym w procesie podejmowania decyzji zakupowej na korzyść R58.

Offline zdezintegrowany Mężczyzna

  • Wiadomości: 45
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: ROCKET bicocca
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Luty 2024, 13:26:49 »
Jako, że stoję przed zakupem maszyny i przy zakładanym budżecie (do 20 k PLN) do pewnego momentu mocno kibicowałem temu projektowi licząc, że będzie to takie R91 w ciut mniejszej budzie ...
Obejrzałem na żywo ten ekspres a po zderzeniu z sugerowaną ceną zdecydowanie odpuściłem ...
To samo jest w Elektrze Verve tyle, że 1 k EUR taniej ...


"honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere"

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi