Autor Wątek: ROCKET bicocca  (Przeczytany 5927 razy)

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: ROCKET bicocca
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Październik 2023, 15:03:03 »
Fajny ekspres, ale dopóki nie trafi „pod strzechy”, pod ocenę użytkowników trudno orzec czy będzie to konkurencja dla Micry. Na pierwszy rzut oka widać, że wylewki są stale poza obrysem kratki ociekowej, co w moim przypadku, przy zdalnym uruchomieniu ekspresu, kilkakrotnie skończyłoby się zalaniem blatu. W związku z tym pokrętło nie wydaje się być dobrym rozwiązaniem.



Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: ROCKET bicocca
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Październik 2023, 15:20:08 »
Fajny ekspres, ale dopóki nie trafi „pod strzechy”, pod ocenę użytkowników trudno orzec czy będzie to konkurencja dla Micry. Na pierwszy rzut oka widać, że wylewki są stale poza obrysem kratki ociekowej, co w moim przypadku, przy zdalnym uruchomieniu ekspresu, kilkakrotnie skończyłoby się zalaniem blatu. W związku z tym pokrętło nie wydaje się być dobrym rozwiązaniem.



Myślę że jak je dasz na dół to będą już nad tacką, w innym wypadku będzie straszny babol, tym bardziej że zawsze opróżnia się wodę do tacki z dyszy pary przed spienianiem mleka.😉
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2023, 15:24:36 wysłana przez Artisz »

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: ROCKET bicocca
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Październik 2023, 13:19:09 »
Ciekawa konstrukcja, multibojler, grupa z dodatkowym termoblokiem. Mocno rozbudowana elektronika.
Cena katalogowa 4200 €.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5308
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: ROCKET bicocca
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Październik 2023, 13:21:18 »
Cena katalogowa 4200 €.
Tj brutto z vatem włoskim czy już w Polsce?
》tertium non datur《

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: ROCKET bicocca
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Październik 2023, 13:39:35 »
widać, że wylewki są stale poza obrysem kratki ociekowej, co w moim przypadku, przy zdalnym uruchomieniu ekspresu, kilkakrotnie skończyłoby się zalaniem blatu.
Jakim cudem? Zawsze odkręcasz i zostawiasz otwarte zawory?

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: ROCKET bicocca
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Październik 2023, 14:14:06 »
Cena katalogowa 4200 €.
Tj brutto z vatem włoskim czy już w Polsce?


cena brutto katalogowa w PL
Cenę  w zł u naszego dystrybutora będę znał niebawem

« Ostatnia zmiana: 17 Październik 2023, 14:16:22 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: ROCKET bicocca
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Październik 2023, 14:14:32 »
Szacun dla Rocketa, ze nie tylko składaki ma w ofercie.
Cena jednak wysoka. Brakuje w ofercie czegoś co by konkurowało z Micra.

To co mi się od razu nie podoba w tym ekspresie :) to za dużo blachy na froncie. To wszystko trzeba później czyścić.
« Ostatnia zmiana: 17 Październik 2023, 14:16:56 wysłana przez Jozin von Bazin »

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: ROCKET bicocca
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Październik 2023, 15:42:48 »


widać, że wylewki są stale poza obrysem kratki ociekowej, co w moim przypadku, przy zdalnym uruchomieniu ekspresu, kilkakrotnie skończyłoby się zalaniem blatu.
Jakim cudem? Zawsze odkręcasz i zostawiasz otwarte zawory?

Nie, nie zostawiam otwartych, ale czasami ja lub żona przecieramy ekspres i wystarczy mała nieuwaga, pokrętło lekko się przesunie, a wylewki poza obrysem kratki i i przy zdalnym uruchomieniu potrafi podlać bokiem




Offline Boby_brown

  • Wiadomości: 111
  • Ekspres: LA MARZOCCO Linea Micra Bianca, Kawiarka Bialetti, Cafelat Robot, 9Barista
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense , Baratza sette 30 ap , Comandante
Odp: ROCKET bicocca
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Październik 2023, 11:46:30 »
Moje wstępne, na gorąco porównania:
1. Bicocca ma bojler kawowy 0,5 L , a Micra 0,25 L więc chyba czas do osiągnięcia gotowości do pracy będzie znacznie więcej niż 5 minut, które oferuje Micra.
2. Bicocca nie ma żadnej wajchy. Wszystko na dotyk. Pod tym względem zdecydowanie wolę Micrę. Mimo, że jest nafaszerowana elektroniką, to jednak jest to wiosło czy łopatka (jak zwał tak zwał), za pomocą którego rozpoczynasz i kończysz ekstrakcję. Ja jestem chyba tradycjonalistą, ale otwartym na najnowsze trendy.

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: ROCKET bicocca
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Październik 2023, 12:51:10 »
Moje wstępne, na gorąco porównania:
1. Bicocca ma bojler kawowy 0,5 L , a Micra 0,25 L więc chyba czas do osiągnięcia gotowości do pracy będzie znacznie więcej niż 5 minut, które oferuje Micra.
2. Bicocca nie ma żadnej wajchy. Wszystko na dotyk. Pod tym względem zdecydowanie wolę Micrę. Mimo, że jest nafaszerowana elektroniką, to jednak jest to wiosło czy łopatka (jak zwał tak zwał), za pomocą którego rozpoczynasz i kończysz ekstrakcję. Ja jestem chyba tradycjonalistą, ale otwartym na najnowsze trendy.
Wątpię żeby akurat wielkość tych bojlerów odgrywała jakąś istotną rolę w długości nagrzewania, zawsze czeka się dłużej na nagrzanie grupy a nie bojlerów.
Łopatka w Mikrze to zwykły włącznik a w Bicocca elektroniką możesz zaprogramować czas ekstrakcji i profilowanie regulując ciśnienie pompy, więc daje to dużo wiecej możliwości niż tylko manualne włączanie i wyłączanie. Do tego widzisz dużo przydatnych informacji na wyświetlaczu.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5308
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: ROCKET bicocca
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Październik 2023, 19:25:42 »
zawsze czeka się dłużej na nagrzanie grupy a nie bojlerów.
Nie w LM Micra.
》tertium non datur《

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: ROCKET bicocca
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Październik 2023, 23:39:13 »
zawsze czeka się dłużej na nagrzanie grupy a nie bojlerów.
Nie w LM Micra.
W takim razie strasznie długo te bojlery muszą się nagrzewać. W Bellonie np. jest bojler 0,5L i 1L, nagrzewają się do zadanej temperatury w ok 3 minuty, jak wyłączę bojler pary który nie potrzebuję do espresso to pewnie szybciej ale trzeba jeszcze trochę  poczekać żeby grupa i kolba się dobrze nagrzały. Wątpię żeby w Mikrze wszystko było odpowiednio nagrzane pod espresso w 3 minuty od włączenia. Zdaję sobie sprawę że każdy chwali swoje ale bez przesady.
« Ostatnia zmiana: 18 Październik 2023, 23:47:09 wysłana przez Artisz »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5308
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: ROCKET bicocca
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Październik 2023, 07:52:28 »
Wątpię żeby w Mikrze wszystko było odpowiednio nagrzane pod espresso w 3 minuty od włączenia. Zdaję sobie sprawę że każdy chwali swoje ale bez przesady.
Wcześniej pisałeś o bojlerach. Serwisowy potrzebuje 8 minut, kawowy mniej. Poczytaj sobie jak zbudowana jest grupa w Mikrze o npfie nie wspominając.
« Ostatnia zmiana: 19 Październik 2023, 08:05:39 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: ROCKET bicocca
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Październik 2023, 13:42:39 »
Czytaj ze zrozumieniem,  napisałem że większy bojler kawy nie będzie miał wpływu na czas gotowości ekspresu do parzenia espresso bo sam mam bojler 0.5L z saturowaną grupą i wiem z doświadczenia że bojler i tak szybciej się nagrzeje niż grupa i kolba, więc to nie na nagrzanie bojlera się zawsze czeka. Ty stwierdziłeś że nie w Mikrze, co pewnie jest nieprawdą. Podłącz termometr do kolby i pokaż temperaturę z bojlera kawy po włączeniu ekspresu, zobaczymy co się szybciej nagrzeje do odpowiedniej temperatury i się przekonamy. Też mogę założyć NPF i czas się pewnie trochę skróci ale to dalej niczego nie zmieni.
Nie muszę czytać o ich saturowanej grupie LM czy zdejmowanej plastikowej wylewce w kolbie bo wiem o tym.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5308
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: ROCKET bicocca
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Październik 2023, 13:49:59 »
Wątpię żeby akurat wielkość tych bojlerów odgrywała jakąś istotną rolę w długości nagrzewania, zawsze czeka się dłużej na nagrzanie grupy a nie bojlerów.
Na co, napisałem Ci: nie w Mikrze.

Prawidłowo przetwarzaj swoje informacje.
》tertium non datur《

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi