Autor Wątek: Kupiłem stary La Vibiemme - pomóżcie w identyfikacji, diagn i usun ew usterek  (Przeczytany 3573 razy)

Offline Boby_brown

  • Wiadomości: 111
  • Ekspres: LA MARZOCCO Linea Micra Bianca, Kawiarka Bialetti, Cafelat Robot, 9Barista
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense , Baratza sette 30 ap , Comandante
Odp: Kupiłem stary La Vibiemme - pomóżcie w identyfikacji, diagn i usun ew usterek
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Kwiecień 2023, 19:08:05 »
1. Zwężka jest już drożna  :) Pomógł kwasek cytrynowy 🍋.
2. Wymontowałem pompę i uruchomiłem ją samodzielnie. Pompuje wodę w tempie 100 ml na 10 sekund. To chyba dobrze?

Offline traker

  • Wiadomości: 24
Cześć, żeby nie zakładać nowego tematu. VBM junior, przez 2 lata był nie używany. Nie pobiera wody, słychać że pompa działa. Prawdopodobnie kamień, ale też myślę że warto byłoby oddać do serwisu na odświeżenie. Orientujecie się jaki jest koszt takiego zabiegu ?

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1626
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Pewnie trzeba wymienić elementy grupy/dźwigni. Może jakieś zawory wewnątrz. Odkamienić. Ile takie coś może kosztować, przy tych kosztach pracy, to nie odważę się strzelić.

Spróbuj wstrzyknąć wodę do wężyka, który pobiera. Włącz zaparzanie i wstrzyknij aż zassie i wyłącz. Może wtedy zaskoczy za którymś razem ze zbiornika.
« Ostatnia zmiana: 03 Luty 2024, 19:19:28 wysłana przez kawosz17 »

Offline traker

  • Wiadomości: 24
Dzięki, dodatkowo nie ma ciśnienia na bojlerze. (Wskaźnik z lewej strony). Ogólnie ja tego ekspresu nie posiadam, tylko miałem opcję kupienia, jednak koszt wymiany rurek i pewnie zbiornika (osad i zabrudzenia) + naprawa (być może łatwa) nieco mnie zniechęciły do zakupu.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Nie ma ciśnienia to i pewnie nie grzeje. Rozebranie tego i w całości odkamienianie + części to nie byłby mały koszt więc nie ma czego żałować, a i w czasie pracy coś by pewnie jeszcze się pojawiło. To jest czasochłonna robota wymagająca wiedzy. Nikt za parę stów tego by nie zrobił.

Offline traker

  • Wiadomości: 24
Jeszcze przed Twoim wpisem po namyśle jednak się zdecydowałem na ten ekspres. Stan wizualny mnie przekonał, na prawdę mało używany. Części nie są drogie, a za naprawę mogę się zabrać sam. Zbiornik nie jest w złym stanie, jedynie rurki na początek do wymiany. Za co na początku się zabrać ? Pompa działa, słychać jak pracuje, jakieś pęcherzyki powietrza wyleciały razem z resztkami kamienia. Poza tym jak wspomniałem, brak ciśnienia na bojlerze (zwiększenie na zaworze nic nie pomogło) i woda nie leci.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Zatem pozostaje życzyć powodzenia  :-)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1626
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Ja bym go całego rozkręcił, odkamienił części we wiadrze. Masz miernik?

Offline traker

  • Wiadomości: 24
Miernik mam, z odkamienianiem wolałbym się wstrzymać, niech to będzie ostateczność.
Będę dodawał poszczególne kroki, które spróbuję.
1. youtube.com/watch?v=xZIqO-i5kQg
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2024, 12:30:42 wysłana przez traker »

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Pompa musi zaciągnąć wodę by uzupełnić poziom w bojlerze, wtedy dopiero zacznie grzać i pojawi się na nim ciśnienie o ile coś poważniejszego temu nie przeszkodzi, np uszkodzona grzałka, albo czujnik poziomu, albo coś jeszcze innego.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
@Boby_brown
Podziwiam i 3mam kciuki

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
z odkamienianiem wolałbym się wstrzymać
Wierz lub nie, ale to bardzo prosta operacja. Mieszasz wodę z kwaskiem cytrynowym w ilości 60g/litr i wkładasz do roztworu :)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odkamienianie to raczej podstawa a nie ostateczność w takim używanym leżaku magazynowym, chyba że robisz to na handel a nie dla siebie, zgodnie z zasadą byle chwilę działał.

Offline traker

  • Wiadomości: 24
Kwaskiem cytrynowym to nie ma problemu. Kontaktowałem się z serwisem i dostałem informację, że ekspres odkamienia się tylko raz, ale to przy użyciu mocniejszej chemii. Później jest ryzyko uszkodzenia.
Zajmę się tym na weekend. Doba w roztworze wystarczy czy lepiej dłużej trzymać ?
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2024, 14:50:37 wysłana przez traker »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Dziwna ta informacja. I bez tego ciężko coś zrobić, będziesz siedział tygodniami a na końcu okaże się, że któraś rurka była zatkana kamieniem...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi