Autor Wątek: Pierwszy ekspres do 2500-3000 zł  (Przeczytany 7687 razy)

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Pierwszy ekspres do 2500-3000 zł
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Czerwiec 2019, 12:02:53 »
- możliwość przygotowania latte / latte macchiato / cappuccino
- bezawaryjność
- relatywnie łatwe czyszczenie
- możliwie cicha praca
- kompaktowy rozmiar (z uwagi na aranżację kuchni)

Jak chcesz spełnienia tych oczekiwań, to w swoim budżecie patrz na DeLonghi serii ECAM (różne modele). Kompaktowy wymiar osiągnięty ograniczeniem przestrzeni na szklanki/kubki do latte (to ważna decyzja z punktu widzenia estetyki serwowania). Czyszczenie (przynajmniej moduły spieniającego) b. łatwe.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Pierwszy ekspres do 2500-3000 zł
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Czerwiec 2019, 12:06:54 »
odatkowo aspekt oszczędności czasu
Z tym czasem to aż tak różowo nie jest: każdego dnia trzeba wyrzucić fusy i trzeba umyć tackę, po każdym użyciu mleka trzeba przemyć/przepłukać spieniacz, każdego dnia warto włączyć program myjący z tabletką lub wyciągnąć moduł zaparzający i przemyć pod wodą. Dolewać wody, mleka, dosypywać kawy.

Niemniej w tym budżecie niezmiennie polecam przyjrzeć się delongi (szczególnie ilości guzików do zaprogramowania, bo wnętrze jest to samo we wszystkich) -- ostre żarna i spora skala pozwalają ustawić bardzo poprawną kawę.

zapamiętał bym model i producenta.
Zaprawdę powiadam Ci, błądzisz -- producenci niczemu nie są winni. Serwis przyjeżdża, montuje, ustawia sprzęt tak aby możliwie mógł nie wracać, ustawia tak jak klient nasz pan sobie życzy -- ma być duża czarna przelewana -- czyli nie można młynka skręcić jak trzeba, bo kubek czarnej parzyłby się 5 minut. A o by passach to lepiej nie wspominaj, no bo jak to tak wody dolewać? to się goście obrażą, że im kawę rozcieńczasz.

Offline Kalientes

  • Wiadomości: 17
Odp: Pierwszy ekspres do 2500-3000 zł
« Odpowiedź #17 dnia: 16 Czerwiec 2019, 15:23:56 »
Bardzo cenimy sobie czas, którego ciągle nam brakuje, stąd decyzja właśnie o automacie.

Bez złośliwości bo sam długo rozważałem kupno automatu ot tak z czystego lenistwa i też braku czasu. Po przewertowaniu forum zdecydowałem się jednak na kolbę i nie żałuję. I powiem Ci tak jeżeli cenisz sobie cenny czas to automat to nie jest to czego szukasz.  W rodzinie mają automat i to ile czasu poświęcają na codzienną obsługę względem czasu ile ja na to poświęcam to porażka a trzeba to wziąć pod uwagę że nie mają pojemnika na mleko tylko samą dyszę.  No i chyba to co najważniejsze to to że różnica w smaku kawy to też niebo a ziemia i to nawet w przypadku kiedy po otrzymaniu ekspresu używałem tanich ziarenek żeby zobaczyć z czym to się je. Jedyny minus to to że kolba + młynek zajmuje więcej miejsca.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi