Autor Wątek: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)  (Przeczytany 8172 razy)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #45 dnia: 15 Marzec 2018, 13:46:16 »
Ponoć kawy specialty do Piotra i Pawła dostarcza jakaś polska palarnia i są niezłe, aczkolwiek nie wiem, bo nie próbowałem osobiście.

Zachodzę ostatnio do ulubionego sklepu rowerowego a tam właściciel mieli sobie kawkę zabytkowym, mocno nadszarpniętym zębem czasu młynkiem i przekłada przemiał do równie zabytkowej, odrapanej kawiarki. No i oczywiście dyskusja z rowerów zeszła na kawę, okazało się, że właśnie w Piotrze i Pawle ją kupił za ok. 100 zł kilogram. Na dosyć jasny wypał wyglądała.

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #46 dnia: 15 Marzec 2018, 15:27:59 »
Z biedronki brałbym Etiopię Sidamo, miałem ostatnio i z Aeropressu była pijalna.
Jeśli macie w pobliżu Orlen z "lepszymi" kawami, to warto spróbować. Kupiłem ostatnio Etiopię i byłem pozytywnie zaskoczony.
Jest recenzja: http://popularcoffee.pl/orlen-cafe-kawa-etiopia/
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #47 dnia: 15 Marzec 2018, 15:35:32 »
Z biedronki brałbym Etiopię Sidamo, miałem ostatnio i z Aeropressu była pijalna.

W mojej Biedronce ta kawa wciąż leży na półce od grudnia...

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Młynek ręczny do kawy do 50 zł (z Allegro itp)
« Odpowiedź #48 dnia: 15 Marzec 2018, 20:58:57 »
Mk premium w ślepym teście robionym przez arabean'a wyszła w smaku jak kawa premium i ciężko było mu je odróżnić :)
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi