Autor Wątek: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E  (Przeczytany 18917 razy)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Maj 2019, 15:42:08 »
Czy dysza do spieniania mleka jest wystarczająco dobra, czy warto mieć świadomość, że w przyszłosci będzie do wymiany? Ktoś wymieniał, da się wogole w sposób nie kolidujacy z konstrukcja to zrobić w tej maszynie?

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Maj 2019, 22:18:54 »
Czy dysza do spieniania mleka jest wystarczająco dobra, czy warto mieć świadomość, że w przyszłosci będzie do wymiany? Ktoś wymieniał, da się wogole w sposób nie kolidujacy z konstrukcja to zrobić w tej maszynie?

A to naprawdę takie ważne? W takich ekspresach wszystko inne pójdzie tam, gdzie Siara powiedział, że poszedł "caly plan", a dysza będzie chodzić.

Offline Leon665

  • Wiadomości: 6
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Maj 2019, 20:37:17 »
Cześć,

Podępnę się pod temat.
Mój Electrolux zanim wyzionął ducha, plując wodą z każdej możliwej szczeliny, krzynknął: "kup coś lepszego, ale pamiętaj o młynku"!

Więc byłem zdecydowany na tę Annę, dopóki nie zobaczyłem Gaggi Classic (Ri9403/11 czy ta 11 wskauje na rok?) za 950 PLN w jednym ze sklepów internetowych. Wzbudziło to trochę moję podejrzenia, czy Waszym zdaniem nie jest cena poniżej rynkowej?

Pozdrawiam
L
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2019, 20:54:27 wysłana przez Leon665 »

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Maj 2019, 01:04:04 »
950, czyli Cafe Italia?
To zdaje się taki sklep - pośrednik (organizuje wysyłkę od producenta). Nie ma najlepszych opinii. Też myślałem o zakupie u nich, ale po przeczytaniu tych opinii nieco schłodził się mój zapał i ekspres kupiłem wprawdzie nieco drożej, ale z poczuciem, że w miarę blisko będę ewentualne reklamacje zgłaszał.

Offline Leon665

  • Wiadomości: 6
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Maj 2019, 01:51:16 »
Dokładnie, nie wiedziałem czy mogę wymienić nazwę sklepu :)Więc chyba zostanę przy Konesso. Tylko jeszcze muszę wybrać jedną "maszyn".

Offline lssrs

  • Wiadomości: 15
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Maj 2019, 07:49:51 »
I ja się podpinam pod pytanie. Młynek już zakupiony, teraz rozważam ekspres. Przez pewien czas byłem już zdecydowany na Gaggię Classic, ale zdołałem gdzieś wyczytać, że stosunek jakości do ceny lepszy ma obecnie Lelit. Plus większy, mosiężny bojler zamiast aluminium.
Ale czy poza tymi szczegółami ekspresy znacząco się od siebie różnią? W kilku wątkach pojawiały się komentarze, że kawa z nich będzie na tym samym poziomie, więc wybór raczej na podstawie opisanych wyżej detali, ew. designu.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Maj 2019, 09:57:56 »
@Leon665
@lssrs

O Gaggi Classic poczytajcie na forum, bo było - maszyna w którymś momencie przestała być "domowym profesem" i stała się marketowa (philips coś tu mieszał). Trzeba dobrze sprawdzić, co się kupuje (akcesoria też, czyli kolba plastik czy metal itd). Z Lelit zdaje się nie ma takich kombinacji. Polecam przejrzeć forum.

Offline Leon665

  • Wiadomości: 6
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Maj 2019, 10:01:57 »
Dzięki, tym rozwiales moje  wątpliwości. Nie mam zamiaru szukać po S/N co jest a środku. :)

Offline lssrs

  • Wiadomości: 15
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Maj 2019, 10:06:02 »
Czytałem, przeglądałem, dowiadywałem się - to nie tak, że zadaję pytanie bez wcześniejszego researchu. O Gaggii dowiedziałem się m.in. że jest gorzej z jakością wykonania niż kiedyś, mały aluminiowy bojler itd. Różnica zasadnicza to 57mm vs 58mm. Dla mnie, laika, to żadna różnica.
Czytałem też recenzje na stronach anglojęzycznych i YT. Materiałów trochę jest, ale brakuje jednego miejsca, w którym przynajmniej większość tych informacji ktoś by zebrał, zwłaszcza, że jak sam piszesz, Philips coś namieszał, są różne modele tego ekspresu, generalnie diabeł tkwi w szczegółach.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Maj 2019, 10:21:37 »
Lelit to fajna maszynka, a Gaggia Classic na ostatnich zmianach akurat skorzystała.
https://gaggiaclassicmods.blogspot.com/2018/11/nowa-gaggia-classic-20182019_14.html

Offline Leon665

  • Wiadomości: 6
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Maj 2019, 11:30:13 »
Przeczytałem podlinkowany wpis, moim zdaniem opinia jest taka pół na pół. Jeszcze jedno pytanie jak wysoką jest przestrzeń na filiżankę w Lelit? Nie potrafię znaleźć tej wartości.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Maj 2019, 12:06:31 »
Kubka nie zmiescisz :mrgreen: Ale filiżanki do latte jak najbardziej. Mogę wieczorem zmierzyć jak chcesz ile jest do wylewki.

Offline Leon665

  • Wiadomości: 6
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Maj 2019, 15:01:15 »
Dlatego napisałem o filiżance, ale jeśli będziesz mógł to zmierzyć to będę wdzięczny. :)

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Maj 2019, 17:18:58 »
Zmierzone. Wchodzi 8 cm bez problemu. 9 cm jak przechylisz, to wejdzie. Ale to już i tak dużo. Filiżanka do cappuccino jest dużo niższa, przynajmniej takie, jak ja mam.

Offline embe

  • Wiadomości: 2
Odp: Gaggia classic czy Lelit Anna PL41E
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Maj 2019, 14:33:11 »
Nie chcę zakładać kolejnego podobnego tematu, więc odświeżam ten.
Poszukuję niedrogiego ekspresu kolbowego. Przeznaczenie to głównie cappuccino, czasem espresso. Ilość kaw: 2-4 dziennie (i to raczej nie codziennie).
Po lekturze forum zdecydowałem się już niemal na Lelit Anna PL41E. Jest to chyba obecnie najtańsza opcja z „akceptowalnych” na tym forum. Nie jestem wielkim koneserem kawy, nie poszukuję espresso idealnego pod każdym względem. Chciałbym po prostu mieć możliwość napicia się w domu przyzwoitego cappuccino. Mam więc wrażenie, że nie potrzebuję nic więcej niż oferuje Anna. Ale być może to wrażenie jest mylne. Jakie są argumenty przemawiąjące za tym by dopłacać w moim przypadku do Gaggi Classic, Ascaso Basic lub ARC, czy nawet Rancilio Silvia? Jakie realnie korzyści (takie, które byłbym w stanie wykorzystać jako laik) otrzymałbym za te kilka stówek więcej?
Jeżeli chodzi o młynki to rozważałem i-1 mini i Eurekę Mignon. Eureka niby trochę droższa, ale wyczytać można, że trochę lepiej mieli (?), generuje mniejszy hałas, łatwiej przestawić ją na inne grubości mielenia (?), no i ma timer. Czy to realne, przydatne udogodnienia i rzeczywiście warto dopłacać? Uważacie, że to lepszy młynek od i-1 mini? A może coś jeszcze innego w podobnej cenie?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi