Autor Wątek: La Cimbali Magnum  (Przeczytany 6128 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Lipiec 2018, 12:49:47 »
nie odbieram jako strata czasu
I bardzo dobrze :). Faktycznie, jeśli żarna są duże, to popcorning ma nieco mniejsze znaczenie. Szanuję wybór "single-dosing", choć jeszcze nie wypracowałem sobie na tyle dobrego środowiska, by się nim cieszyć ;).

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Lipiec 2018, 13:02:57 »
@goncian masz rację, robię tak jak Ty. Nie zajmuję to wiele czasu, z ciekawości muszę kiedyś zważyć.
Byłem w serwisie gastro, powiedziano mi, że żarna są właściwe "nówki". Serwisant powiedział, że tak jest, bo jak się żarna złoży, to jeszcze widać takie "dziurki", co ma świadczyć o tym, że się nie dotarły.


Offline Derper Mężczyzna

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: Promac Club ME
  • Młynek: Fiorenzato F83
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Wrzesień 2019, 21:23:30 »
Pytania do bardziej doświadczonych właścicieli tego młynka:

Jakie ustawienie grubości przemiału polecacie do espresso, kawiarki, przelewowej? Wiem że dokładnie dopasować je trzeba pod konkretne warunki, pytam w okolicy którego numerka zacząć szukać dla danej metody parzenia.

Czy ten młynek jest jedynie pod espresso czy obsługuje szerszy zakres metod? Kwestia regulacji żaren?

Czy istnieje do tego młynka jakaś instrukcja obsługi?

Czy są jakieś nieoczywiste metody zepsucia go o których powinienem wiedzieć? Wygląda na mega solidny ale wolę spytać an wszelki wypadek.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Wrzesień 2019, 00:26:14 »
Do espresso musisz dobrać ustawienia żaren tak, by było ono poprawne. Do kawiarki trochę grubiej, do dripu jeszcze grubiej. Trochę to trudne, bo masz tu przekładnię ślimakową, ale za to podziałka jest dokładna. Jej wskazania nie są takie same u innych, więc nawet o to nie pytaj tylko sam znajdź.

No tak, zawsze możesz wziąć młotek i go potłuc... ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Wrzesień 2019, 00:28:53 wysłana przez Antonio »

Offline Derper Mężczyzna

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: Promac Club ME
  • Młynek: Fiorenzato F83
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Wrzesień 2019, 16:43:53 »
Przy drobniejszym przemiale (około 3 na skali) młynek znacznie spowalnia produkcję i zaczyna wypluwać duże, zbite grudy. Kwestia kawy czy ustawień maszyny?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Wrzesień 2019, 16:56:24 »
Czy potrzebny Ci taki bardzo drobny przemiał? Siłą rzeczy "więcej siły" musi włożyć maszyna w drobniejsze mielenie. Drobne cząstki zlepiają się, zbrylają. Tak bywa.

Mnie w tym młynku irytowało opóźnienie paru sekund między włączeniem przycisku a startem motoru... U Ciebie jest tak samo? ;)
« Ostatnia zmiana: 30 Wrzesień 2019, 17:59:27 wysłana przez Antonio »

Offline Derper Mężczyzna

  • Wiadomości: 40
  • Ekspres: Promac Club ME
  • Młynek: Fiorenzato F83
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Wrzesień 2019, 19:09:52 »
U mnie start jest natychmiastowy, pewnie kwestia modyfikacji z dystrybutora na lejek, kupiłem sprzęt z tego wątku. Przerzucam tylko włącznik na dole i mieli od razu, nie mam albo jeszcze nie znalazłem przycisku.

Po próbie zaparzenia stwierdziłem, że zdecydowanie nie powinienem tak drobno mielić :doh: Sprawdzałem zakres ustawień młynka i zastanawiałem się czy to normalne i akceptowalne, że go tak zatyka, czy coś z nim nie tak.

Dodatkowo z początku zdziwiło mnie, że po przestawieniu chwilę jeszcze wychodziła normalnie kawa, dopiero później szły grudy, trochę zajęło mi ogarnięcie jak dużo kawy zostaje w młynku. To powinno samo wylecieć jak pokręcę młynkiem na pusto?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Wrzesień 2019, 20:11:56 »
Żeby opróżnić komorę żaren i kanał wylotowy musisz użyć np. gruszki-dmuchawki i pędzelka. "Nie/stety" w młynkach tego typu istnieje retencja. Raczej nie należy się nią przejmować lecz z nią jakoś żyć. Raczej trudno stosować takie młynki w charakterze młynków SD (Single Dose) z zerową retencją czyli: wrzucasz do pustego młynka 18g, wypada zeń 18g. Lepiej już trzymać w hopperze trochę więcej ziaren, by nie dochodziło do popcorningu (ostatnie pochłaniane przez żarna ziarna swobodnie fruwają, bo żarna z trudem je przechwytują).

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Wrzesień 2019, 20:32:10 »
Przy drobniejszym przemiale (około 3 na skali) młynek znacznie spowalnia produkcję i zaczyna wypluwać duże, zbite grudy. Kwestia kawy czy ustawień maszyny?
Niestety ale często modyfikacja z karuzeli na lejek powoduje, że zmielona kawa mocno się zbryla. Nie jest to takie proste jakby się wydawało. Nie w każdym przypadku proste odkrecenie dystrybutora i przykrecenie lejka daje dobre rezultaty. Na zagranicznych forach sporo jest wątków na temat modyfikacji "doser - > doserless"

Offline goncian Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: La Nuova Era Cuadra
  • Młynek: La Cimbali Magnum
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Październik 2019, 01:04:12 »
Raczej trudno stosować takie młynki w charakterze młynków SD (Single Dose) z zerową retencją czyli: wrzucasz do pustego młynka 18g, wypada zeń 18g.
Ja codziennie wrzucam do swojego 17.5g i wypada 17.5g z zerową retencją. Robią to w sposób, jak opisałem we wcześniejszym wpisie.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Październik 2019, 08:20:05 »
Też tak robię z moimi sklepowymi młynami, ale do espresso wciąż wolę normalny tryb... ;)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: La Cimbali Magnum
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Październik 2019, 09:49:07 »
Kiedyś używałem młynka do single dosing ale jakoś przemial był bardzo różny. Czasy w ekstrakcji różniły się o nawet 5s. To było kiedyś, teraz może by tak nie było. Zdjąłem hopper, zrobiłem taki z butelki 0,5l po wodzie. Zasypuje go całego, na górę daję jakiś przycisk, np. tamper. Za każdym razem po mieleniu, wygrzebuje kawę z gardzieli pędzelkiem (stać w drogerii i wybierać z pędzelków do malowania... bezcenne. Inny świat 😂). Moim zdaniem nie ma na to rady. Gardziel ma ze 4,5 cm długości, tam zostaje]  dużo dozy. Mam 2 pędzle, jeden mały do gardzieli i drugi duży, żeby zamieść w karuzeli. Mój młyn ma 2s opóźnienia. Poprostu trzeba zaczekać aż zacznie działać. Nie przeszkadza mi to.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi