Autor Wątek: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty  (Przeczytany 35678 razy)

Offline Drinker

    • coffeedrinkers.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 376
    • coffeedrinkers.pl
  • Ekspres: V60, Clever, Chemex, Aeropress, Brewista smart, moka, Gabi, Severin
  • Młynek: Severin 3873, c40
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #90 dnia: 01 Sierpień 2018, 10:44:21 »
@siewcu czy Gardelli podając na opakowaniu quality score pisze o ocenie ziarna przez Q czy o gotowym produkcie?
Właściciel sklepu www.coffeedrinkers.pl

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10586
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #91 dnia: 01 Sierpień 2018, 11:01:37 »
Gardelli jest Q graderem. Ale jakie to ma znaczenie? Może sobie ocenić dane kawy nieco inaczej niż inni... ;)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6240
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #92 dnia: 01 Sierpień 2018, 13:04:48 »
typografii czytam od wczoraj i już wiem, że człowiek, który logo projektował, powinien to zrobić z deka inaczej.
Tak to niestety u nas często wygląda, że projektowaniem zajmują się osoby posiadające co najwyżej kompetencje z zakresu obsługi programu graficznego. To trochę jakby złotej rączce powierzyć projektowanie budynku. Choć patrząc z innej strony złota rączka może mieć większe pojęcie o budowie domu niż ktoś kto potrafi tylko obsługiwać AutoCAD.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2018, 13:10:33 wysłana przez krystians »

Offline uke7

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Ascaso Dream i trochę alternatywy
  • Młynek: Aergrind, na celowniku coś do espresso
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #93 dnia: 01 Sierpień 2018, 22:24:36 »
Rzecz gustu, dziś takie surowe czcionki są popularne. Mnie w tym logotypie brakuje jedynie jakiegoś równie surowego dopełnienia w postaci prostego znaku, grafiki. Dla przykładu czegoś w stylu The Barn. W obecnym kształcie logotyp ma pewien potencjał, ale wg mnie jest niedokończony. Brakuje tej kropki nad i (może jakiś mały konkurs graficzny?). W dodatku layout strony wręcz prosi się o wypełnienie miejsca między logo, a oknem wyszukiwarki. To bardzo mocny wizualnie punkt i nawet niewielki, ale dobrze pomyślany element dodałby stronie charakteru. Obecnie, przez ten niedomknięty logotyp strona sprawia wrażenie jakby była w budowie. Takie osobiste wrażenia.

Offline Przemek Tarnawski Mężczyzna

    • Roastains
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 79
    • https://www.roastains.com - kawy najwyższej jakości - specialty coffee
  • Ekspres: Rocket R58 V3
  • Młynek: NS MDH, EK43, Comandante
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #94 dnia: 02 Sierpień 2018, 09:08:18 »
No nie, bo ja piszę o ziarnie, a Ty piszesz o gotowym produkcie. Nawet ziarno, które dostanie 100 punktów i tak może wyjść niedobre. Widzisz różnicę? Piszesz o tym tak, jakby ocena dotyczyła finalnego produktu a nie tego co jest oceniane przez Q gradera.

Czyli np: Quality: Outstainding (Q-Grade: 94 points)
Uważasz, że jest OK? Pamiętaj, że mega mega ciężko jest to ,,fajnie'' wymyślić, żeby nie zajmowało pół etykiety i było zrozumiałe :)
roastains - ziarnista kawa do ekspresów ciśnieniowych i kawa do alternatyw - drip, kalita, aero
Kody rabatowe:
wszystkookawie5 - 5% rabatu dla każdego zamówienia, wysyłka za darmo od 85 zł
wszystkookawie10 - dla zamówień od 150 zł: 10% rabatu + wysyłka za grosz

Offline Przemek Tarnawski Mężczyzna

    • Roastains
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 79
    • https://www.roastains.com - kawy najwyższej jakości - specialty coffee
  • Ekspres: Rocket R58 V3
  • Młynek: NS MDH, EK43, Comandante
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #95 dnia: 02 Sierpień 2018, 09:11:48 »
@siewcu czy Gardelli podając na opakowaniu quality score pisze o ocenie ziarna przez Q czy o gotowym produkcie?
Gardelli kiedyś pisał: SCAA Cupping Score: xx.xx
Teraz pisze: Quality Score: xx.xx

I ja nie mam pojęcia, w którym momencie on ocenia to ziarno.
roastains - ziarnista kawa do ekspresów ciśnieniowych i kawa do alternatyw - drip, kalita, aero
Kody rabatowe:
wszystkookawie5 - 5% rabatu dla każdego zamówienia, wysyłka za darmo od 85 zł
wszystkookawie10 - dla zamówień od 150 zł: 10% rabatu + wysyłka za grosz

Offline Przemek Tarnawski Mężczyzna

    • Roastains
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 79
    • https://www.roastains.com - kawy najwyższej jakości - specialty coffee
  • Ekspres: Rocket R58 V3
  • Młynek: NS MDH, EK43, Comandante
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #96 dnia: 02 Sierpień 2018, 12:44:29 »
Rzecz gustu, dziś takie surowe czcionki są popularne. Mnie w tym logotypie brakuje jedynie jakiegoś równie surowego dopełnienia w postaci prostego znaku, grafiki. Dla przykładu czegoś w stylu The Barn. W obecnym kształcie logotyp ma pewien potencjał, ale wg mnie jest niedokończony. Brakuje tej kropki nad i (może jakiś mały konkurs graficzny?). W dodatku layout strony wręcz prosi się o wypełnienie miejsca między logo, a oknem wyszukiwarki. To bardzo mocny wizualnie punkt i nawet niewielki, ale dobrze pomyślany element dodałby stronie charakteru. Obecnie, przez ten niedomknięty logotyp strona sprawia wrażenie jakby była w budowie. Takie osobiste wrażenia.

Wcześniej mieliśmy logo z taką plamą:
roastains-logo_204x223.png

Ale wiesz, jak oklepane to jest. :D

Mamy poprawiony kerning i zastosowane jakieś tam zasady typografii, że nie wolno rozciągać czcionek, bo to nieeleganckie xD
NewLogo1.png


A Miklas, jak się kiedyś zdecydujesz coś u nas spróbować, to daj znać. Przykleję Ci datę palenia z etykietką:
DlaMiklasa.png
roastains - ziarnista kawa do ekspresów ciśnieniowych i kawa do alternatyw - drip, kalita, aero
Kody rabatowe:
wszystkookawie5 - 5% rabatu dla każdego zamówienia, wysyłka za darmo od 85 zł
wszystkookawie10 - dla zamówień od 150 zł: 10% rabatu + wysyłka za grosz

Offline Wojciech Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Gabi, Aeropress, Phin, Melitta CI Touch, ex. Ascaso Dream
  • Młynek: Rhinowares, ex. Ascaso i2
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #97 dnia: 02 Sierpień 2018, 13:58:12 »
w suchym i zacienionym miejscu
Pozdr., W.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #98 dnia: 02 Sierpień 2018, 14:06:00 »
Jasne, ale po wakacjach, bo teraz obkupiłem się trochę na urlop i pewnie nie przepiję. Czuję się wyróżniony, to się nazywa obsługa klienta, dedykowane etykiety 🤣

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #99 dnia: 02 Sierpień 2018, 14:07:30 »
I interpunkcja - albo wszędzie kropki na końcy zdania albo nigdzie.

Offline uke7

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Ascaso Dream i trochę alternatywy
  • Młynek: Aergrind, na celowniku coś do espresso
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #100 dnia: 02 Sierpień 2018, 22:22:44 »
Ale wiesz, jak oklepane to jest.

Dobra grafika nigdy nie jest oklepana i firmy nie bez powodu płacą ciężką kasę za dobry logotyp. Jako miłośnikowi japońskiego minimalizmu wasza pierwotna plama bardzo się podoba, chociaż jej wielkość i położenie są niestety mocno nietrafione i stąd może wasza decyzja o rezygnacji. Zapewniam cię, że ta sama przykładowa plama odpowiednio skomponowana z tekstem dałaby kompletnie inny efekt. Być może też niezamierzenie mylisz pojęcie "oklepany" z pojęciem "popularny". Dla przykładu opakowanie kawy Hard Beans (to nie reklama), gdzie profesjonalnie wykonana grafika ziarna kawy wygląda jak skreślona ręką dziecka i jest znakiem palarni tak wymownym, że można go użyć nawet bez nazwy i tak będzie rozpoznawalna. W tym kontekście wasza "banalna" plama jako główny element graficzny paczki z kawą miałaby podobną siłę oddziaływania. Widzisz grafikę na paczce i od razu wiesz, z jaka palarnią/sklepem masz przyjemność. Nie nazwałbym tego oklepanym, raczej przemyślanym  :ok:

Zapodam przykład siermiężny, ale mówiący, o co chodzi w sensie potencjalnej rozpoznawalności:
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2018, 22:49:53 wysłana przez uke7 »

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2404
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #101 dnia: 03 Sierpień 2018, 10:09:42 »
Ta plama przypomina mi znaki obcych z filmu Arrival, fajnie nawet wygląda na kawie a film polecam 

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #102 dnia: 03 Sierpień 2018, 10:19:43 »
przykład siermiężny, ale mówiący...
...i wyglądający dobrze.

Offline pytlakos

  • Wiadomości: 330
  • Ekspres: Isomac Tea II
  • Młynek: Mazzer SJ, Kinu M47 Phoenix
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #103 dnia: 03 Sierpień 2018, 11:19:12 »
Mamy poprawiony kerning i zastosowane jakieś tam zasady typografii, że nie wolno rozciągać czcionek, bo to nieeleganckie

Moje odczucie bez wiedzy o typografii jest takie, że o ile wyrównany napis roastains teraz jest lepszy to podpis poniżej "specialty coffee" lepszy był ten nieelegancko rozciągnięty.
Kleks na torebce też fajnie wygląda.

Offline Przemek Tarnawski Mężczyzna

    • Roastains
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 79
    • https://www.roastains.com - kawy najwyższej jakości - specialty coffee
  • Ekspres: Rocket R58 V3
  • Młynek: NS MDH, EK43, Comandante
Odp: Roastains - pasja i kawowy projekt specialty
« Odpowiedź #104 dnia: 03 Sierpień 2018, 14:24:12 »
Mamy poprawiony kerning i zastosowane jakieś tam zasady typografii, że nie wolno rozciągać czcionek, bo to nieeleganckie

Moje odczucie bez wiedzy o typografii jest takie, że o ile wyrównany napis roastains teraz jest lepszy to podpis poniżej "specialty coffee" lepszy był ten nieelegancko rozciągnięty.
Kleks na torebce też fajnie wygląda.
A co myślisz o tekście ''specialty coffee project'', co lepiej nas opisuje, a jednocześnie wydłuża tekst pod spodem w ,,elegancki'' sposób?

Uke7, dzięki za wizualizację! Paczki HardBeans są bardzo estetyczne i bardzo mi się podobają, ale sam nie zdecydowałbym się na ziarnka kawy.
Niestety ziarenka plamki i fściubdzianki są bardzo popularne, a ja chciałbym coś unikalnego, eleganckiego, minimalistycznego, może trochę dostojnego ;).
Bardzo podoba mi się logo Daarnhouwer ze statkiem.

Swojego czasu myśleliśmy też o innym logo, pokażę Wam jedną z wielu wersji, którą pokazywałem grafikowi, co chcę, ale to na pewno na PROD nie wejdzie (i tak, wiem, nie umiem rysować :D - to kiedyś było zdjęcie z plantacji, ale nie mogę go znaleźć  ):
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień 2018, 14:26:22 wysłana przez Przemek Tarnawski »
roastains - ziarnista kawa do ekspresów ciśnieniowych i kawa do alternatyw - drip, kalita, aero
Kody rabatowe:
wszystkookawie5 - 5% rabatu dla każdego zamówienia, wysyłka za darmo od 85 zł
wszystkookawie10 - dla zamówień od 150 zł: 10% rabatu + wysyłka za grosz

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi