Autor Wątek: Mahlkonig EK43 retencja  (Przeczytany 6094 razy)

Offline Ferdynand

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Rocket
  • Młynek: Macap
Odp: Mahlkonig EK43 retencja
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Kwiecień 2018, 14:30:53 »
Oczywiście - retencja jest na poziomie 7-18 gram i tego się nie da uniknąć.  Pytanie czy to duży problem.

Czy robił ktoś z Was ślepe testy - jak smakuje kawa po nocnym wietrzeniu vs. świeżo zmielona? Chodzi o zdiagnozowanie czy retencja jest problemem teoretycznym czy
praktycznym? Czy rzeczywiście różnica w smaku jest kolosalna?

Czy lepsza kawa z młynka 50mm świeżo zmielona czy z młynka 64 mm 12 godzin po zmieleniu? (oczywiście w młynku 50 mm też jest retencja, ale mniejsza)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Mahlkonig EK43 retencja
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Kwiecień 2018, 14:37:39 »
Dla mnie to nie problem, u mnie przeważyła wygoda On-Demand.  Trzeba tylko zdawać sobie z tego sprawę. Ja obchodzę to tak, że w pierwszym porannym mieleniu zwiększam dozę około 1 g. Inaczej ekstrakcja jest za szybka. A smak? Nie wiem, nie porównuje na ślepo, po co się stresować :)

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Mahlkonig EK43 retencja
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Kwiecień 2018, 14:52:04 »
Wtrącę się tylko na chwilę, bo coraz bardziej uświadamiam sobię pewną kwestię. Wniosek z tych testów taki, że do domu lepszy jest dobry ręczniak niż wypasione gastro. Szczególnie dla jednej osoby.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Mahlkonig EK43 retencja
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Kwiecień 2018, 14:57:12 »
Nie,nie. Zbieramy argumenty żeby kupić sobie po Monolith Flat ;)

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Mahlkonig EK43 retencja
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Kwiecień 2018, 15:07:19 »
Nie,nie. Zbieramy argumenty żeby kupić sobie po Monolith Flat ;)
Ja raczej nie argumenty, a co innego musiałbym "zbierać". Ktoś chce kupić nerkę? Na pchlim targu może spróbuję ;D
Tak poza tym. 75mm robi swoje.

Offline Ferdynand

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Rocket
  • Młynek: Macap
Odp: Mahlkonig EK43 retencja
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Kwiecień 2018, 16:14:14 »
Wtrącę się tylko na chwilę, bo coraz bardziej uświadamiam sobię pewną kwestię. Wniosek z tych testów taki, że do domu lepszy jest dobry ręczniak niż wypasione gastro. Szczególnie dla jednej osoby.
Dokładnie - dochodzę do tych samych wniosków. Jeszcze myślę nad różnicą w retencji między mlynkami z różnymi żarnami. Różnica będzie taka jak różnica kwadratów promieni żaren, czyli jeżeli średnica żaren dużego młynka 75 mm, więc promień = 37,5. Pole powierzchni = pi  x r ^ 2 =  4415
średnica żaren małego młynka to 50 mm, więc promieć = 25 mm, pole powierzchni  = pi  x r ^ 2 = 1962
Czyli różnica w pou powierzchni żaren wynosi 4415 - 1962 = 2453, a więc różnica w retencji między tymi młynkami, to 2453/4415  = 55%. Czyli młynek 50 mm ma retencję niższą o 55% niż młynek z żarnem 75 mm, a więc jeżeli duży młyn ma retencję 16 gram, to mały młyn bedzie mieć 7,2 retencji. Czyli generalizując przy założeniu, że zawsze wywalamy kawę zwietrzałą, to w dużym młynku będzie tego 2 x więcej... jeżeli ktoś pije dziennie kawę kilka razy, ale nigdy pod rząd, to z dużego młyna zawsze będzie mieć nieświeżą kawę...
Teraz ciężko powiedzieć co jest optymalne - duży młyn z dużą retencją i świetnym przemiałem, czy mały młyn ze średnią retencją i średnim przemiałem czy ręczny z zerową retencją, świetnym przemiałem, ale koniecznością kręcenia... Jak ktoś znajdzie odpowiedź, stawiam piwo :)
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień 2018, 16:22:06 wysłana przez Ferdynand »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Mahlkonig EK43 retencja
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Kwiecień 2018, 16:29:07 »
Co to w ogóle za bzdurne obliczenia? Zmierzyłeś to w odniesieniu do rzeczywistości czy policzyłeś w ten sposób ile kawy zbiera się między ostrzami w żarnach i w wylocie między żarnami w hopperze? Plus, w przypadku młynków z karuzelą, ile w niej zostaje.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Mahlkonig EK43 retencja
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Kwiecień 2018, 16:29:23 »
Sama wielkość żarna to nie wszystko.
EK43 ma największe żarna, ale z omawianych młynków będzie miał najmniejsza retencję przy SD.
Przy On-Demand, wiadomo, że wielkość żaren ma znaczenie (większe, więcej kawy między) ale zostaje jeszcze wielkość komory mielenia, długość wylotu, ułożenie żaren.
Także nie wyciągałbym pochopnych wniosków, że mniejsze żarna są zawsze lepsze.

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Mahlkonig EK43 retencja
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Kwiecień 2018, 16:42:20 »
Trochę nam się kolega @Ferdynand zapędził [emoji14] Jak już zostało napisane przez Pana @Walczaka: konstrukcja młynka ma niebagatelne znaczenie. Nie tylko żarna.

Offline Ferdynand

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Rocket
  • Młynek: Macap
Odp: Mahlkonig EK43 retencja
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Kwiecień 2018, 17:13:14 »
Co to w ogóle za bzdurne obliczenia? Zmierzyłeś to w odniesieniu do rzeczywistości czy policzyłeś w ten sposób ile kawy zbiera się między ostrzami w żarnach i w wylocie między żarnami w hopperze? Plus, w przypadku młynków z karuzelą, ile w niej zostaje.
Matematyka, różnica w powierzchni żaren. Całę resztę zakładam identyczną w dwóch młynkach (konstrukcja). Większe żarna = większa retencja. Oczywiście lepszy przemiał, ale kosztem retencji.
Sama wielkość żarna to nie wszystko.
EK43 ma największe żarna, ale z omawianych młynków będzie miał najmniejsza retencję przy SD.
Przy On-Demand, wiadomo, że wielkość żaren ma znaczenie (większe, więcej kawy między) ale zostaje jeszcze wielkość komory mielenia, długość wylotu, ułożenie żaren.
Także nie wyciągałbym pochopnych wniosków, że mniejsze żarna są zawsze lepsze.
To prawda, to było tylko uogólnienie bez konkretnych egzemplarzy, analizując wyłącznie wielkość żaren i to obliczenie dotyczyło wyłącznie tego, czyli chodzi o sytuację w której mamy 2 młynki z jedyną różnicą - wielkością - jeden ma 75 mm żarna, drugi 50 mm (wszystkie inne podzespoły różniły by się wielkością proporcjonalnie). Czy ktoś ma inny pomysł ile może wynosić różnica i dlaczego?

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Mahlkonig EK43 retencja
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Kwiecień 2018, 17:13:46 »
Oczywiście - retencja jest na poziomie 7-18 gram i tego się nie da uniknąć.  Pytanie czy to duży problem.

Czy robił ktoś z Was ślepe testy - jak smakuje kawa po nocnym wietrzeniu vs. świeżo zmielona? Chodzi o zdiagnozowanie czy retencja jest problemem teoretycznym czy
praktycznym? Czy rzeczywiście różnica w smaku jest kolosalna?

Czy lepsza kawa z młynka 50mm świeżo zmielona czy z młynka 64 mm 12 godzin po zmieleniu? (oczywiście w młynku 50 mm też jest retencja, ale mniejsza)
Problem jest. Prze modyfikacją Quamara (64mm), pierwszy shot był gorzki. Ulepszyłem przez podkładki i wycieraczki, przez co w komorze prawie nic nie zostawało. Do tego wymiatanie/ gruszka z funnela i brak goryczki na pierwszym strzale.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Mahlkonig EK43 retencja
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Kwiecień 2018, 17:36:35 »
Większe żarna = większa retencja. Oczywiście lepszy przemiał, ale kosztem retencji.

Średnica żaren nie ma żadnego związku z wielkością retencji młynka.

Offline Ferdynand

  • Wiadomości: 30
  • Ekspres: Rocket
  • Młynek: Macap
Odp: Mahlkonig EK43 retencja
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Kwiecień 2018, 18:36:39 »
To czemu o retencji mowi sie tylko przy okazji duzych mlynkow?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mahlkonig EK43 retencja
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Kwiecień 2018, 18:41:54 »
Mówi się przy okazji każdych młynków, nawet tych, które mają jej śladową ilość. Jest kilka konstrukcji młynków z dużej średnicy żarnami, które mają bliską zeru retencję. Marzy mi się taki Ceado E37Z

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Mahlkonig EK43 retencja
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Kwiecień 2018, 20:09:29 »
bo mamy kawę jeszcze pomiędzy sporymi żarnami
Ale ta kawa jest tylko nadmielona -- że tak to nazwę -- każda z tych cząstek będzie jeszcze na świeżo cięta przed parzeniem.


Wniosek z tych testów taki, że do domu lepszy jest dobry ręczniak niż wypasione gastro. Szczególnie dla jednej osoby.
Odkąd pojawiły się wysokiej jakości młynki ręczne, dla domowego kawowego świra, zdecydowanie tak.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi