Autor Wątek: Części do młynków LaCimbali  (Przeczytany 1633 razy)

Offline Ziemja

  • Wiadomości: 3
  • Młynek: LaCimbali Magnum On Demand
Części do młynków LaCimbali
« dnia: 03 Kwiecień 2018, 15:44:48 »
Witam!  Jako że to mój pierwszy post na forum, chciałem się najpierw że wszystkimi przywitać   :-)
Od paru dni jestem posiadaczem młynka LaCimbali Magnum on demand, niestety podczas transportu uszkodzilem pojemnik na ziarno kawy. Szukałem w Internecie, Ale nigdzie nie widzę ofert z takimi pojemnikami więc postanowiłem się poradzić Was, Bo ręce mi opadają, czy wiecie gdzie mogę kupić części do tego młynka? Oby nie musiało się to kończyć kupnem nowego...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Części do młynków LaCimbali
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Kwiecień 2018, 16:02:00 »
Taki wielki hopper to masakra. Za nowy zapłacisz pewnie 500zł ;). W typowym młynku wystarczyłby jakiś prosty mały lejek, np. od aeropressu. W tym "wielkim młynie mały lejek zginie ;).
Zapytaj np. tutaj: http://www.coffeeparts.pl/
« Ostatnia zmiana: 03 Kwiecień 2018, 16:04:58 wysłana przez Antonio »

Offline Ziemja

  • Wiadomości: 3
  • Młynek: LaCimbali Magnum On Demand
Odp: Części do młynków LaCimbali
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwiecień 2018, 18:31:56 »
Dziękuję serdecznie za odpowiedź, zaraz do nich napiszę, może uda się coś załatwić. No niestety ten hopper ma około półtora kilograma pojemności i nawet od biedy mógłbym założyć mniejszy, tylko nie mam pojęcia nawet od czego by pasował... to mój pierwszy młynek i taki cyrk z nim zrobiłem  :sciana:

Offline dehado Mężczyzna

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Compak K6 PB
Odp: Części do młynków LaCimbali
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Kwiecień 2018, 09:19:39 »
Czy w ogóle jest sens zakładać tak wielki hopper? Ja miałem tylko przez chwile założony hopper ale był za duży.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Części do młynków LaCimbali
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Kwiecień 2018, 09:59:42 »
Nie ma sensu. Wystarczy cokolwiek, co pasuje do wlotu komory żaren. Ale ten młyn ma bardzo szeroki korpus u góry... Hopper wygląda jak garnek, a nie jak stożek/lejek ;).
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2018, 10:33:27 wysłana przez Antonio »

Offline Ziemja

  • Wiadomości: 3
  • Młynek: LaCimbali Magnum On Demand
Odp: Części do młynków LaCimbali
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Kwiecień 2018, 12:12:53 »
No właśnie nie czuję presji ładować takiego wielkiego hoppera, coś mniejszego by wystarczyło, musze sobie pomierzyć ten młynek i coś najwyżej dobrać. Znalazłem hopper do niego, z tym, że od faemy md3000, kosztuje 800zł, więc najpierw spróbuje znaleźć coś tańszego i mniejszego, w ostateczności kupie ten za 800  :picardpalm: Domyślacie się może jaki hopper by do tego młynka pasował poza tymi o fabrycznych pojemnościach?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Części do młynków LaCimbali
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Kwiecień 2018, 12:24:05 »
Ale ten młynek to do domu czy restauracji/biura? Bo jak do domu to koledzy sugerują żeby nic nie dawać, sypać kawę prosto w gardziel (np odważoną dawkę) i co najwyżej tamperem docisnąć. Jak nie robisz kilkunastu kaw dziennie to w takim hoperze kawa będzie tylko wietrzeć.
A jak się upierasz to mierz średnicę togo co masz to ktoś pewnie coś podpowie, albo może podpasuje jakaś zwykła rurka z akrylu lub czegoś podobnego żeby na kilka kaw starczyło.
« Ostatnia zmiana: 04 Kwiecień 2018, 12:26:56 wysłana przez Bacek »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Części do młynków LaCimbali
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Kwiecień 2018, 12:35:28 »
jakaś zwykła rurka z akrylu lub czegoś podobnego
:ok:

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Części do młynków LaCimbali
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Kwiecień 2018, 12:38:05 »
Domyślacie się może jaki hopper by do tego młynka pasował poza tymi o fabrycznych pojemnościach?

Zmierz średnicę rury hoppera, a później sprawdź lub zapytaj o taki hopper na forum, w ATP lub Coffeeparts.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi