Autor Wątek: Tani młynek na początek  (Przeczytany 4772 razy)

Offline Renox

  • Wiadomości: 8
Tani młynek na początek
« dnia: 23 Styczeń 2018, 22:34:02 »
Cześć wszystkim

Zamierzam kupić młynek i wpadły mi w oko te modele:
  • Hario Mini Mill Slim
  • Rhinowares Hand Coffee Grinder
  • De'Longhi KG 79
Szukam oczywiście czegoś w tym przedziale cenowym. Chciałbym zapytać, który z nich byłby najlepszym wyborem i są jeszcze jakieś inne modele którymi warto się zainteresować.

Pozdrawiam :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5095
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Tani młynek na początek
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Styczeń 2018, 22:40:36 »
Trochę dziwnie to wyjdzie, ale mam do sprzedania Boduma Bistro, wersja żarnowa. A tak bardziej ogólnikowo - jeśli Ci się nie śpieszy, to IMO lepiej kupić najpierw chinola za 40 zł(działa mniej więcej jak Hario czy Rhino, ale kosztuje sporo mniej) a potem dozbierać do czegoś lepszego.

Offline Renox

  • Wiadomości: 8
Odp: Tani młynek na początek
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Styczeń 2018, 22:42:53 »
Postanowiłem właśnie zakupić takiego ,,Chinola" i kawa nie smakuje zbyt dobrze, dlatego rozważam zmianę. Może nawet rozważę zakup młynka od Ciebie, odezwę się na PW.
Jak wypada taki Boduma Bistro w porównaniu z tym De'Longhi KG 79?
Mówiąc - coś lepszego, jak model masz na przykład na myśli?
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2018, 22:45:53 wysłana przez Renox »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5095
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Tani młynek na początek
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Styczeń 2018, 22:46:17 »
Heh... Tu już wychodzimy lekko poza młynek ;) Bo to niekoniecznie jego wina. Jaka kawa, jak robiona?

Takiego Boduma do tego delonghi nawet nie ma co porównywać, inna klasa młynka w ogóle. Bodum to coś na poziomie Wilfy, Severina KM3873 czy Nivony CafeGrano 130. A coś lepszego? To właśnie następny krok, tak przykładowo. Można oczywiście wydać więcej, albo kupić np takiego Comandante za tysiaka i mieć problem z głowy. ;)

Offline Renox

  • Wiadomości: 8
Odp: Tani młynek na początek
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Styczeń 2018, 22:50:22 »
Mam problem bo kawa mielona na świeżo jakoś nie zachwyca smakiem. Kawa ze Szczecińskiej palarni ,,erakawy", jasne ziarna, grubo mielone. Wiem jak to brzmi, ale już bardziej smakuje mi kawa wykonana tą samą metodą (drip), ale zmielona już wcześniej. Jest ona płaska i pozbawiona aromatów, ale taka zmielona na świeżo ma ostry nieprzyjemny smak. Czytałem dużo o wykonywaniu kawy tą metodą i nie sądzę, abym popełniał jakieś znaczące błędy, więc rozważałem zmianę młynka

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5095
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Tani młynek na początek
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Styczeń 2018, 22:54:00 »
Młynek też ma jakiś wpływ na to, ale tez nie można kategorycznie stwierdzić, że to jego wina. Ja z takim młynkiem uzyskiwałem smaczne kawy z AP, więc spróbuj jeszcze poeksperymentować z innymi czynnikami. Może temperatura za niska/wysoka, może trzeba zmielić drobniej/grubiej...

Offline Renox

  • Wiadomości: 8
Odp: Tani młynek na początek
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Styczeń 2018, 23:02:39 »
Okej, będę eksperymentował jeszcze i jeśli nic nie przyniesie efektu to będę myślał dalej  :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Tani młynek na początek
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Styczeń 2018, 00:51:44 »
Pokaż młynek, przemiał, opisz co i jak robisz, postaramy się pomóc, doradzić.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1797
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Tani młynek na początek
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Styczeń 2018, 08:09:35 »
IMO jak nie masz w miarę młynka kupuj zmieloną, Ethiopia z tej palarni, jedna z  moich ulubionych kaw, raz nawet wziąłem dla porównania zmieloną przez nich i wniosek jeden, jak nie masz w miarę młynka lepiej zamówić zmieloną, chociaż to wszystko kręciło się wokół espresso, przy przelewach może być trochę inaczej. Może zbieraj do takiego Timemore Chestnut, będziesz miał młynek i do espresso i do przelewów. Ewentualnie jakiś porlex, może w okolicy 100zł używkę ktoś sprzeda.

Offline Kawusia Mężczyzna

  • Wiadomości: 180
  • Ekspres: Kalita 185 / Aeropress / V60-02
  • Młynek: Zassenhaus -Caracas/Baratza-Virtuoso
Odp: Tani młynek na początek
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Styczeń 2018, 14:47:48 »
Sprawdź moją aukcję na Allegro:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=7139702417
Punks not dead just sucks now !

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6276
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform, Ode2
Odp: Tani młynek na początek
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Styczeń 2018, 15:01:12 »
@Kawusia czy barysta to jest taki gość co ćwiczy podnoszenie ciężarów czy szlaja się po barach ?

W Caracas są ceramiczne żarna, co moim zdaniem nie jest najlepszą inwestycją za te pieniądze.

Offline Bogusław

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Gaggia Careza; Jura E6;Bialetti Musa
  • Młynek: Sage by Heston Blumenthal the Smart Grinder Pro
Odp: Tani młynek na początek
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Styczeń 2018, 16:24:44 »
@Renox De'Longhi KG79 odpuść sobie .Miałem to cudo krótko  222 - szkoda pieniędzy . Może tak jak napisał @donkiszot " Pokaż młynek, przemiał, opisz co i jak robisz, postaramy się pomóc, doradzić. "

Offline baconp

  • Wiadomości: 16
Odp: Tani młynek na początek
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Styczeń 2018, 23:21:02 »
Renox sam szukam taniego młynka na początek. Sprawdź mój wątek, w odpowiedziach znajdziesz kilka młynków.
http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=5404.msg129282#msg129282

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi